Дзеркало Тижня

«Дзеркало Тижня» - Останні новини України й світу. Лише достовірні новини політики, економіки, світу, культури й науки.

https://zn.ua/ukr/

Британія ввела нові санкції проти Росії через організовані нею псевдореферендуми.

Нові заходи стосуються колаборантів, високопосадовців і олігархів РФ.

Міністр закордонних справ Великої Британії Джеймс Клеверлі оголосив про запровадження додаткового пакету санкцій щодо РФ у зв’язку з проведенням російськими загарбниками так званих “референдумів” на тимчасово окупованих територіях України. Про це йдеться у відповідній заяві, розміщеній на сайті британського уряду.

Загалом було введено 92 нових обмежувальних заходи. Їх спрямували проти колаборантів, високопосадовців і олігархів держави-агресора, що допомагають організувати псевдореферендуми й далі підтримують війну проти України.

Зокрема, до санкційного списку потрапили “голови” окупаційних урядів Херсонської та Запорізької областей - Сергій Єлісєєв і Євген Балицький, “міністр освіти й науки” так званої “ЛНР” Іван Кусов, “заступник очільника” так званої “ДНР” Євгеній Солнцев.

Серед чотирьох олігархів, проти яких застосували санкції, - “королі російської нерухомості” Год Нісанов і Зарах Ілієв, металіргійний магнат Іскандер Махмудов та інвестор нафтогазового сектору Ігор Макаров. Їх загальні статки оцінили приблизно в 6,8 мільярда доларів.

Британія також ввела нові заходи щодо 55 представників пов’язаних з державним апаратом РФ організацій. Йдеться про 23 члени Ради директорів і Правління Газпромбанку, 16 представників Спостережної ради, правління та інших директорів Ощадбанку й десять людей з Совкомбанку, зокрема заступника голови й членів наглядової ради й управління.

Крім того, обмеження було накладено на компанію IMA Consulting, яку вважають "улюбленим піар-агентством Путіна". За даними британського уряду, саме їй доручили управління громадськими кампаніями для підтримки псевдореферендумів і поширення їх “легітимності” на території Росії.

Під санкціями опинилася й компанія "Гознак", що має монополію на виготовлення «десятків мільйонів» російських державних документів, зокрема паспортів для жителів тимчасово захоплених територій.

У заяві Велика Британія підтвердила, що організовані окупантами “референдуми” явно порушують міжнародне право, у тому числі статут Організації Об’єднаних Націй.

“Російський режим організував ці фіктивні референдуми у відчайдушній спробі захопити території та виправдати свою незаконну війну. Цей процес повторює їхній кримський підхід 2014 року, поєднуючи дезінформацію, залякування й підроблені результати. Ці референдуми не є волевиявленням українського народу і є грубим порушенням територіальної цілісності та політичної незалежності України”, - наголосили в уряді Британії.

Related video

Джеймс Клеверлі зазначив, що його країна ніколи не визнає результати російських псевдореферендум, адже вони не можуть бути вільними й чесними, коли проводяться під дулом пістолета. Він додав, що окупанти “дотримуються чіткої моделі насильства, залякування, тортур і примусової депортації” у тимчасово захоплених ними районах України.

Підготував/ла : Максим Царук
The classification of fonts is always a field for discussion, because it is almost impossible to make a classification based on any one criterion.
Останні новини

У Молдові все ж уникли відключень споживачів через наслідки ракетних ударів РФ по Україні.

У Молдові 5 грудня минулося без відключень споживачів від електропостачання, попри початкові повідомлення про проблеми у системі через ракетні удари Росії по українських об'єктах енергетичної інфраструктури.

Українська правда

МЗС: Будапештський меморандум довів, що жодні домовленості з РФ не діють.

Ракетною атакою по Україні Росія "відзначила" річницю підписання Будапештського меморандуму, зазначив президент України. МЗС закликає втілити пропозиції Київського безпекового договору.

Deutsche Welle

Голова Укренерго: День-два потрібно на те, щоб стабілізувати систему.

На відновлення виробництва електроенергії після ракетних ударів по енергетиці України, які Росія завдала 5 грудня, знадобиться кілька днів, після цього енергетична система почне стабілізуватися.

Українська правда

ДАВИДЮК відповів, як закінчить Путін @davydiuk

ДАВИДЮК відповів, як закінчить Путін @davydiuk

#новости #войнавукраине2022 #новостиукраины #новини​ #новинионлайн​ #новиниукраїни #новости​ #свежиеновости​ Вигравайте новорічний підгон від Moneyveo: Оперативно про війну в Україні у нас в Telegram – Політолог Микола Давидюк під час стріму на ют...

Навіть якщо запустять 200 ракет, армагедону не буде -  Аркадій Бабченко,  «Час Online».

Навіть якщо запустять 200 ракет, армагедону не буде - Аркадій Бабченко, «Час Online».

Те, що хочуть продати путіну, вже не станеться. Деталі - тут: Друзі! Наші журналісти ризикують на фронті, щоб ви і весь світ дізналися правду про звірства російської "армії" в Україні. Відкрито збір для журналістів, які працюють на передовій. На ф...

Реакция АРЕСТОВИЧА на взрывы в тылу РФ @arestovych

Реакция АРЕСТОВИЧА на взрывы в тылу РФ @arestovych

#новости #войнавукраине2022 #новостиукраины #новини​ #новинионлайн​ #фейгинлайф #фейгин​ #арестович​ Оперативно про війну в Україні у нас в Telegram – Утром стало известно о взрывах на российском аэродроме "Энгельс" и "Дягилиево". Алексей Арестови...

росіянам байдуже до Херсона чи Маріуполя. путін уже будує плани іншої кампанії -  Аркадій Бабченко

росіянам байдуже до Херсона чи Маріуполя. путін уже будує плани іншої кампанії - Аркадій Бабченко

Деталі - тут: Друзі! Наші журналісти ризикують на фронті, щоб ви і весь світ дізналися правду про звірства російської "армії" в Україні. Відкрито збір для журналістів, які працюють на передовій. На фронт їдемо також з гостинцями для ЗСУ - усе завд...

Вони знову полізуть на Київ, якщо росію не зупинити -  Аркадій Бабченко, Час Online.

Вони знову полізуть на Київ, якщо росію не зупинити - Аркадій Бабченко, Час Online.

росія - це Німеччина між І та ІІ сСвітовою. Німці тоді просто зачаїлися і плекали свою ненависть та жагу помсти. Але чому Німеччина стала демократичною країною? Бо вони пройшли катарсис ІІ Світової. росіяни ж - ні. У них це ще попереду: репарації,...

ДАВИДЮК відповів, чому українці воюють ЕФЕКТИВНІШЕ #shorts.

ДАВИДЮК відповів, чому українці воюють ЕФЕКТИВНІШЕ #shorts.

#новости #войнавукраине2022 #новостиукраины #новини​ #новинионлайн​ #новиниукраїни #новости​ #свежиеновости​ Оперативно про війну в Україні у нас в Telegram –