Україна може відновити імпорт газу з Росії: названі умови.

1

Міністр енергетики та захисту навколишнього середовища України Олексій Оржель не виключає можливість прямих поставок газу з Росії на ринкових засадах та за ринковими цінами. Про це він заявив у п'ятницю, 20 вересня, у ході прес-конференції.

За його словами, з пропозицією про прямі поставки виступила російська сторона в ході тристоронніх переговорів, які відбулися напередодні. При цьому для української сторони є головним договір щодо транзиту газу.

"Якщо ми повністю виключаємо політичний момент, і немає ніякого політичного тиску з російської сторони, і ми переходимо виключно в економічні відносини, взаємовигідні, і хочу підкреслити, вигідні для України, то ми будемо таке розглядати", – заявив Оржель.

Новини "Сьогодні" писали, що Україна не імпортує газ з Росії з листопада 2015 року, купуючи паливо виключно на західному кордоні країни. У 2018 року надійшло 10,6 млрд куб. м газу зі словацького (61%), угорського (32%) і польського (7%) напрямків. При цьому Україна забезпечує транзит російського газу через свою територію.

В тренді

Різке подорожчання долара, початок осіннього призову, відмова від дрібних монет: підсумки дня

За підсумками січня-серпня 2019 року Україна збільшила імпорт газу на 39,6% в порівнянні з аналогічним періодом минулого року – до 9,6 млрд куб. м. Добовий обсяг імпорту газу в Україні 9 вересня досяг нового історичного максимуму – 69,1 млн куб. м.

Напередодні в Брюсселі пройшла газова "трьохсторінка", на якій Україна, Росія і Єврокомісія домовилися зустрітися в жовтні:

Читайте найважливіші та найцікавіші новини у нашому Telegram

Новини по темі

Українську олію дешевше купувати в Іспанії: розкрита схема.

1 1

Європейська система ПДВ дозволяє істотно зекономити на продуктах

Кабмін перепідпорядкував Держслужбу статистики Дубілету.

1

Одним із завдань міністра буде "встановлення та підрахунок KPI для всіх ключових органів влади" – в тому числі на базі Держстату

Росія почала шантажувати Білорусь: що сталося

3 2

Вирішується доля кредиту в 600 млн доларів