У Шепетівці створили перший в Україні «Музей пропаганди» .

Музей Миколи Островського перепрофілювали з літературного на історичний.

Музей Миколи Островського в Шепетівці за сприяння Інституту перепрофілювали на музей пропаганди, інформує прес-служба Інституту Нацпам'яті.

За зміну назви та профілю установи - з літературно-меморіального на історичний - 28 березня на 31-й позачерговій сесії Хмельницької обласної ради проголосували 46 депутатів.

Музейники вирішили змінити профіль на історичний і назву на "Музей пропаганди", а також розробити нову наукову концепцію музею із залученням фахівців. Результатом спільної роботи стала підготовка проекту заявки в українському культурному фонді на розробку нової концепції та створення експозиції, яка вже пройшла технічний та експертний відбір. Рух далі в значній мірі залежить від ситуації з фінансуванням культурної сфери в країні.

"В основі нової наукової концепції буде осмислення природи і наслідків тоталітарного минулого крізь призму дослідження засобів, видів, механізмів впливу пропаганди на свідомість людей", - розповіла директор музею Наталя Ніконова.

Директор музею також зазначила, що перепрофілювання дозволяє створити унікальну науково-дослідну і просвітницьку організацію, яка буде досліджувати тоталітарну пропаганду в Україні та за допомогою розвінчання радянських міфів зміцнювати українську ідентичність. Також у музеї сподіваються, що він стане майданчиком для діалогу з пам'яті про тоталітарне минуле.

Читайте також: Декомунізація: звільнення від минулого чи насаджування візії майбутнього?

Раніше повідомлялося про те, що Київ спільно з Міністерством культури та Інститутом національної пам'яті збирає монументи тоталітаризму у музеї під відкритим небом.

Міністерство культури виступило за створення музею тоталітаризму ще навесні 2015 року. Ініціатива створити такий музей обговорювалася серед експертів, парламентарів, дисидентів та громадських діячів.

З травня 2017 року в Києві почалося створення Музею монументальної пропаганди СРСР, мета якого - осмислення радянського минулого. На території Національного комплексу "Експоцентр України" планується розташувати вільний простір для демонстрації і дослідження прикладів використання художніх засобів в цілях тоталітарної пропаганди.

Раніше відкриття Музею монументальної пропаганди СРСР в Києві було заплановано на листопад 2017 року - до річниці жовтневого перевороту більшовиків.

Новини по темі

Екранізують роман автора «Марсіянина»

Кінокомпанія MGM випустить екранізацію науково-фантастичного роману "Проєкт Аве Марія" американського письменника Енді Вейра, автора "Марсіянина".Твір розповідає про астронавта на космічному кораблі, який має самостійно врятувати планету. З'явитьс...

1

Про що говорити, а про що мовчати у літературі для дітей.

Афіша найцікавіших подій онлайн 25-31 травняЛІТЕРАТУРА Портал української дитячої книги БараБука влаштовує тиждень з проєктом #літmatch це літературні побачення з авторами сучасних книжок для підлітків.25 травня письменник Володимир Арєнєв розкаж...

1

В Київ привезли драконів з унікальним голосом і власним характером.

На ВДНГ почав працювати унікальний фентезі-парк "Живих драконів і чарівних дерев". Він почав приймати відвідувачів в п'ятницю 15 травня.Це одна з небагатьох експозицій, що відкрилася в Києві в першому етапі виходу з карантину, повідомили в прес-сл...

1

Усе в силі. Венеційський кінофестиваль 2020 відбудеться в заплановані терміни

Міжнародний Венеційський кінофестиваль 2020 буде проходити відповідно до раніше запланованого графіка — з 2 по 12 вересня.

1

Відлуння гучного скандалу. Кендалл Дженнер заплатить $90 тис. за рекламу неіснуючого фестивалю

Супермодель Кендалл Дженнер погодилася виплатити 90 тис. доларів збитку за рекламу музичного фестивалю Fyre Festival, який не відбувся.

1

Продовжуючи переглядати Новини України (UAZMI), ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся на використання файлів cookie