Обозреватель

«Обозреватель» - найсвіжіші новини України та світу онлайн. Оперативно та цікаво про події в Україні та світі

https://www.obozrevatel.com/ukr/

У грудні українці продали рекордний обсяг валюти: чому населення «здає» долари та євро.

У грудні 2021 року українці продали валюти на 2,236 млрд доларів, а купили на 1,982 млрд доларів. Таким чином, уперше з липня населення України продало валюти більше, ніж купило. Втім, за словами експертів, це було очікувано, оскільки високий продаж валюти в грудні є традиційним трендом, адже люди готуються до свят.

Крім того, за даними Нацбанку, за підсумками 2021 року населення України продало валюти на 1,21 млрд доларів більше, ніж придбало. Це перевищило показники попередніх двох років. Зокрема:

  • за підсумками 2020 року, обсяг продажу готівкової валюти був вищим за покупку на 1,098 млрд доларів;

  • а за підсумками 2019 року населення продало валюти на 177 млн доларів більше, ніж купило.

Це – сезонний тренд

Високі продажі валюти у грудні – це традиційний тренд кінця року, коли населення готуватиметься до свят, розповів OBOZREVATEL керівник відділу аналітики Forex Club Андрій Шевчишин. При цьому він наголосив: у грудні-2021 до цього тренду підключилися ще два фактори:

  • висока інфляція, яка за підсумками року склала10%;

  • відносно сильний американський долар

"За такого зростання цін треба було продавати більший обсяг валюти. Адже зростаючі ціни вимагають великих витрат. Слід також зазначити, що через карантинні обмеження багато хто залишився в Україні і для відпочинку також могли продавати валюту", – зазначив він.

Що ще вплинуло на високий продаж валюти

Крім сезонного тренду та зростання інфляції, на зростання продажів валюти в Україні вплинули ще 2 фактори, розповідає Шевчишин. Зокрема:

  • зростаючий ІТ сектор – до внутрішнього ринку додалися білоруські фахівці, які переїхали до Україну. Його представники є найактивнішими продавцями валюти;

  • високі девальваційні та інфляційні очікування на 2022 рік – з величезною імовірністю вони підштовхнули продаж валюти для реалізації населенням давно запланованих покупок: автомобілів, житла, великої побутової техніки.

Що буде з валютою далі

Експерт запевняє: ринок націлений на ослаблення гривні. Про це свідчать очікування суттєвого приросту імпорту:

  • за рахунок енергоносіїв;

  • за рахунок заміщення частини продукції зупинених підприємств унаслідок високих цін на газ.

"Також нерезиденти відновили виведення інвестицій з країни. Так, з початку 2022 року вони скоротили портфель облігацій внутрішньої державної позики майже на 2 млрд гривень на тлі погіршення настроїв на світових фінансових ринках в очікуванні посилення грошово-кредитної політики ФРС США", – зазначив він.

Також Шевчишин звернув увагу на майбутні відшкодування ПДВ та бюджетних коштів підрядникам. За його словами, вони можуть посилити тиск на гривню.

"Найближчим часом гривня протестує на міцність рівень курс 27,5 грн/долар. При цьому покупці продовжать робити спроби ще більше послабити курс нацвалюти", – спрогнозував він.

Раніше OBOZREVATEL повідомляв, що НБУ до 1 січня 2022 року збільшив міжнародні (золотовалютні) резерви країни до 30,94 млрд доларів. Більше за підсумками року було лише у вересні-2021, коли ЗВР побили рекорд за 9 років, склавши 31,61 млрд доларів.

Звернення колективу OBOZREVATEL
Новини по темі
Microsoft збільшила виторг — він вперше перевищив $50 млрд за квартал фінансового року.

Microsoft збільшила виторг — він вперше перевищив $50 млрд за квартал фінансового року.

Корпорація Microsoft заявила, що за другий фінансовий квартал 2021 року (жовтень-грудень) отримала прибуток, який більший, ніж планувалося. Виторг склав $51,73 млрд, а в аналогічний період попереднього року він був $43,08 млрд.

Finance.UA

«Це закінчиться катастрофою» : Геращенко розкритикувала ідею зустрічі Зеленського і Путіна сам на сам.

«Це закінчиться катастрофою» : Геращенко розкритикувала ідею зустрічі Зеленського і Путіна сам на сам.

Підпишіться і натисніть , щоб отримувати сповіщення про трансляції та нові відео. Telegram без спаму ️ Facebook ️ Twitter ️ Ефір наживо Багато цікавого на сайті ️

«Говорите по русски» : програміста у Києві не взяли на роботу через відмову спілкуватися російською.

«Говорите по русски» : програміста у Києві не взяли на роботу через відмову спілкуватися російською.

Понад 3,5 тисячі повідомлень про порушення мовного законодавства надійшло до офісу мовного омбудсмена торік. В Одеській, Харківській , Дніпропетровській, Запорізькій областях грішать мовно. Але найбільше - пів тисячі звернень — як не дивно, надійш...

Політичні радники усіх лідерів  «нормандської четвірки»  зустрілися в Парижі / включення.

Політичні радники усіх лідерів «нормандської четвірки» зустрілися в Парижі / включення.

Політичні радники усіх лідерів "нормандської четвірки" зустрілися в Парижі. Наперепдодні в українських медіа звучало, що заради зустрічі Київ пішов на поступки Кремлю, відкликавши з парламенту законопроєкт про перехідне правосуддя, який так дратув...

Єрмак і Козак: Заяви після зустрічі радників у Нормандському форматі.

Єрмак і Козак: Заяви після зустрічі радників у Нормандському форматі.

У Парижі відбулася зустріч радників лідерів нормандської четвірки. Представники України, Росії, Франції та Німеччини провели переговори щодо ситуації на Донбасі. Україну представляв голова Офісу президента України Андрій Єрмак, Росію - заступник к...

1 1

Законопроєкти без голосів, нардепи хворіють: чи піде Рада на карантин.

Законопроєкти без голосів, нардепи хворіють: чи піде Рада на карантин.

Українські депутати, тільки розпочавши роботу після найбільших канікул, уже сором'язливо натякають на нові. Верховна Рада у парламентсько-президентській республіці - тим більше в умовах такого серйозного загострення, здавалося б, мала денно і нощн...

«Виманюють стрілецькою зброєю, тоді кидають міни» : армійці про поведінку окупантів біля Новозванівки.

«Виманюють стрілецькою зброєю, тоді кидають міни» : армійці про поведінку окупантів біля Новозванівки.

Побив дитину - отримав вирок. На Львівщині самбірський суд засудив батька трирічного хлопчика до 190 годин виправних робіт, за те що той пАском відлупцював сина. Синці та садна на тілі дитини помітили вихователі дитсадка і звернулися до поліції. С...