InternetUA

Новини України та світу

Більше новин

Журналістка The New Yorker спробувала приховати свою вагітність від компаній, що продають дані користувачів в мережі.

Під час свого експерименту Джіа Толентіно нічого не гуглила про вагітність, не переглядала інстаграм-сторінки інших вагітних, не читала форуми про на цю тему та не купувала дитячі речі в інтернеті зі своєї картки.

Журналістка The New Yorker Джіа Толентіно в очікуванні другої дитини вирішила провести експеримент і спробувати приховати свою вагітність від технологічних компаній, що збирають та продають дані про користувачів різних додатків та гаджетів. Про свій досвід вона розповіла в есе, опублікованому на сайті The New Yorker.

Джіа Толентіно зауважила, що кожного разу, коли користувачі завантажують контент у додатках або на сайтах, технологічні компанії передають дані про їхні інтереси, фінанси тощо, аби визначити подальші рекомендації. Лише в США щогодини відбувається понад мільярд таких транзакцій, а індустрія даних про місцезнаходження оцінюється в 18 мільярдів доларів.

У 2022 році Mozilla проаналізувала, як обмінюються даними 20 додатків для відстеження вагітності та менструального циклу. Компанія виявила, що 15 із них надають третім особам персональну інформацію про своїх користувачів, як-от IP-адреси, історія сексуальних контактів та медичні дані.

Журналістка розпочала свій експеримент восени 2022 року, після того, як дізналася, що очікує другу дитину. Ще до вагітності вона вирішила менше ділитися інформацією про себе, тож видалила більшість застосунків, а тим, що залишилися, заборонила доступ до камери, геолокації та мікрофону. Окрім цього, вона відключила Siri та не користувалася розумними гаджетами.

Толентіно нічого не гуглила про вагітність та не купувала дитячі речі в інтернеті зі своєї картки. Аналогічних правил дотримувався її чоловік, оскільки їх IP-адреси пов'язані. Крім того, вона не переглядала інстаграм-сторінки інших вагітних, не читала форуми на цю тему на Reddit, а також не користувался трекером свого менструального циклу і застосунками для вагітних.

Водночас жінка продовжувала писати про свою вагітність електронною поштою і говорити про неї, коли поряд лежав телефон.

«Я чекала, коли в інстаграмі з'явиться реклама підгузків», — зазначила Толентіно.

За п'ять місяців вагітності алгоритми соцмереж та пошукових систем жодного разу не показали журналістці таку рекламу. І хоча вона один раз купила вітаміни для вагітних, інстаграм не дізнався про її стан.

Експертка із захисту персональних даних Домініка Шелтон Лейпциг, з якою журналістка обговорювала експеримент, була «вражена» його результатами: «Якщо ви не бачили жодної реклами, думаю, у вас все вийшло» .

«Я привітала себе, відразу відмовившись від експерименту і купивши штани для вагітних. За кілька хвилин у моїй інстаграмі з'явилися оголошення про продаж перенесення для новонароджених. Я не відчувала особливого задоволення від того, що ховалася від рекламних трекерів — якщо й відчувала, то тільки від усвідомлення того, наскільки уважно за мною стежать і наскільки підступнішою стає ця проблема», — резюмувала Толентіно.

У своєму есе журналістка також звернула увагу на інші форми стеження та контролю за допомогою додатків та гаджетів, які експлуатують тривожність людей та в обмін на відчуття безпеки можуть збирати дані користувачів.

Так, у США більшість сімей з маленькими дітьми користуються радіонянями, а також іншими пристроями та додатками для спостереження за місцезнаходженням та станом дитини.

«Потреба знати, чи в безпеці дитина цілком природна, тому природа такого спостереження видається безневинною», — пише викладач Центру науки, технологій, медицини та суспільства Каліфорнійського університету в Берклі Ханна Зевін у своїй статті «Сімейне сканування».

Утім, Джіа Толентіно вважає, що такі гаджети не покращують стан дітей, за якими вони стежать, а лише посилюють чи викликають тривожність у батьків, яку навпаки мали б знизити.

Источник: ms.detector.media

Хакери, що викрадали гроші для фінансування ядерної програми КНДР, сядуть за ґрати на 100 років.

Хакери, що викрадали гроші для фінансування ядерної програми КНДР, сядуть за ґрати на 100 років.

Міністерство юстиції США висунуло звинувачення проти п’яти осіб, що здійснювали кіберзлочини, спрямовані на фінансування ядерної програми Північної Кореї.

InternetUA 1
МІЖНАРОДНИЙ КРИМІНАЛЬНИЙ СУД ХОЧЕ АРЕШТУ НЕТАНЬЯХУ, А США ЗНОВУ ГОВОРЯТЬ, ЩО ПУТІН НЕ МОЖЕ ПЕРЕМОГТИ.

МІЖНАРОДНИЙ КРИМІНАЛЬНИЙ СУД ХОЧЕ АРЕШТУ НЕТАНЬЯХУ, А США ЗНОВУ ГОВОРЯТЬ, ЩО ПУТІН НЕ МОЖЕ ПЕРЕМОГТИ.

СВІТЛАНА КУШНІР, політична експертка TV7+ — обласний телеканал цілодобового мовлення, який працює на території Хмельницької та частині Вінницької й Тернопільскої областей. Від початку широкомасштабного вторгнення, телеканал активно працює у формат...

Телеканал Хмельницького -

Інтерв'ю дня: міський фестиваль авторської пісні «Барди Рудани-2024».

Інтерв'ю дня: міський фестиваль авторської пісні «Барди Рудани-2024».

9 травня у ПК «Мистецький» стартує Міський фестиваль авторської пісні«Барди Рудани-2024», який традиційно проходить у Кривому Розі. Детальніше про фестиваль говорили у програмі «Інтерв'ю дня».

Перший Міський телеканал. 1

У Коломиї відбувся концерт-лекція української фортепіанної музики.

У Коломиї відбувся концерт-лекція української фортепіанної музики.

Зачаровані Україною. У Коломиї відбувся концерт-лекція української фортепіанної музики. У музеї історії міста Коломиї виконували твори видатних українських класиків і не тільки. Це спільний проєкт викладачок Львівського фахового музичного коледжу ...

НТК -

На Прикарпатті вперше підняли український прапор за два роки до проголошення Незалежності.

На Прикарпатті вперше підняли український прапор за два роки до проголошення Незалежності.

Прикарпатці пригадали, як влаштували «свято» комуністам 35 років тому. Саме у 1989 році над Франківщиною був вперше піднятий український прапор. Відбулося це у Воскресінцях, під час відкриття пам'ятника Кобзареві. Жовто-блакитний стяг майорів лише...

НТК -

У Коломиї шукали учнів, які мають здібності до футболу.

У Коломиї шукали учнів, які мають здібності до футболу.

Майбутні таланти футболу. У Коломиї Всесвітня асоціація футболу ФІФА разом з Українською асоціацією футболу зреалізували пілотний проєкт. В його межах провели тестування «Молоді таланти». У такий спосіб серед учнів молодшої школи шукали тих, хто м...

НТК -

У Житомирі попрощалися з Героєм В’ячеславом Колотушею: талановитому медику та воїну назавжди 23.

У Житомирі попрощалися з Героєм В’ячеславом Колотушею: талановитому медику та воїну назавжди 23.

У Житомирі попрощалися з 23-річним Героєм В’ячеславом Колотушею, який добровільно став на захист України з початком повномасштабного вторгнення. Воїн героїчно загинув 13 травня 2024 року під час виконання бойового завдання. Яким був захисник за жи...

Телеканал СК1 -

Міністерство юстиції України
Майно, набуте подружжям за час шлюбу, належить дружині та чоловікові на праві спільної сумісної власності незалежно від того, що один з них не мав ...
З Днем вишиванки ️ Українська вишиванка це частина культури українського народу, національна святиня, генетичний код нації. Сьогодні День вишиванки...
продовження ... дистанційного зондування Землі, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 27.10.2023 1185 (далі акт дистанційного обс...
Телеграм канали