Нову епоху протистояння між країнами визначають кібервійни — FT.

Демократичному Заходу доведеться посилити кіберзахист.

Цифрові технології формують нову еру геополітики . Оскільки Росія активізує кібербойові дії, а Китай «озброює» штучний інтелект, об’єднання зусиль у галузі кібербезпеки займатиме важливе місце в списку тем, які будуть обговорювати союзники НАТО на саміті наступного тижня. Але 30 членам трансатлантичного альянсу потрібно рухатись швидко, якщо вони прагнуть компенсувати втрачені позиції в нову епоху кіберпротистояння, пише Financial Times.

НАТО пропонує створити новий центр технологічних інновацій, що об’єднає військову сферу для сприяння стартапам цифрової оборони. Деякі ініціативи можуть бути профінансовані окремо, для прикладу, фонд венчурного капіталу для інновацій.

Однак Захід дещо відстає у питанні цифрової оборони, це визнав і сам генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг.

«Десятиліттями союзники НАТО були лідерами у технологічній сфері, але це лідерство вже не таке очевидне останнім часом», - сказав він в інтерв'ю для Financial Times минулого тижня.

«Ми бачимо, що Китай особливо активно інвестує в нові технології, такі як штучний інтелект, автономні системи, великі обсяги даних. Пекін застосовує їх у нових передових системах зброї, безпілотниках, підводних човнах, літаках тощо», - додав Столтенберг.

Генсек НАТО не перший почав бити на сполох. Колишній виконавчий директор Google Ерік Шмідт, який нині очолює Комісію з питань національної безпеки США щодо штучного інтелекту, попереджав ще на початку цього року, що Пекін планує «підірвати» звичайні збройні сили шляхом переходу до нових технологій.

У звіті комісії, опублікованому в березні, висловлено занепокоєння відносно того, що Китай використовуватиме штучний інтелект для «розвідки, контрзаходів та скоординованих ударів».

Частина проблеми полягає в тому, що західні оборонні установи повільно розпізнавали потенціал інновацій за межами власної галузі.

«Протягом десятиліть у оборонному секторі відбулося багато технологічного розвитку - Інтернет, атомна енергія, GPS, все це було розроблено оборонною промисловістю, а потім передано цивільному сектору», - сказав Столтенберг.

«Зараз все йде навпаки. Саме цивільний сектор є провідним у розвитку штучного інтелекту, квантових обчислень та багатьох нових технологій», - додав Генсекретар НАТО.

Деякі члени НАТО випереджають інших у сфері «цифрового захисту». США та Франція опублікували військові стратегії ШІ, тоді як Велика Британія цього року оголосила, що планує створити «центр оборонного ШІ». Вперше британське розвідувальне відомство MI6 обирає керівника своєї «технологічної лабораторії» з приватного сектору.

Створення нового центру НАТО, в якому технологічні компанії та члени збройних сил можуть експериментувати з новими ідеями, має переваги, на думку професора Фіони Мюррей.

Стартапи та інвестори не завжди встигають вирішити оборонні проблеми, коли рішення «важко перевірити, ринки роздроблені, а закупівлі йдуть повільно», каже Мюррей.

Спільна робота створила б більш широкий ринок нових технологій та підвищила б колективну безпеку, зазначає професор. За її словами, індивідуального вирішення цих питань кожною країною може бути «недостатньо».

США розпочали закликати союзників зважати на політичні наслідки використання нових технологій.

«Партнерство з питань штучного інтелекту в обороні» Пентагону, що включає 13 країн (серед них Канада, Данія, Естонія, Велика Британія, Франція та Норвегія), фактично вперше провело зустріч минулого року, щоб узгодити спільні військові стандарти щодо ШІ. Комісія закликала альянс до обміну розвідданими.

Експерт з військових технологій при Європейській раді з міжнародних відносин Ульріке Франке стверджує, що технологічний центр НАТО буде найбільш ефективним, якщо він надасть пріоритети системам, призначеним для сприяння спільним військовим операціям.

За її словами, альянс повинен розглянути такі сфери, як управління системами ШІ, що може дати членам єдину картину поля бою в різних регіонах, використовуючи аналіз даних для «фільтрування» інформації.

Франке вважає, що на «величезній арені», яка охоплює все, від безпілотників до квантових обчислень, існує спокуса «надмірного розпорошення уваги».

«Для НАТО є сенс більше зважати на нові технології. Питання в тому, на чому саме вони зосереджуються», - сказала Ульріке Франке.

Читайте також: США хочуть виділити 750 млн доларів для ліквідації вразливостей від хакерів

Мало не в кожній економічно розвиненій країні можна назвати компанії, які є ніби носіями національного прапора. Аналіз взаємодії держав і корпорацій — дуже цікава тема й досить непроста. Державні діячі або структури можуть порушити міжнародне право чи кримінальний кодекс і вийти сухими з води, але «бан» у Twitter або Facebook цілком може бути й довічним, і оскаржити це практично неможливо. Чиї корпорації потужніші — американські чи китайські? Хто очолює світовий табель про ранги корпорацій? Яке місце посідають у ньому найбільші компанії Росії, що претендує на крісло у спільноті провідних світових держав? Про це ви дізнаєтеся зі статті Сергія Корсунського « Корпоративна геополітика ».

Дивіться спецтему: Протистояння США і Китаю Поняття «єдності Заходу» стає все більш розмитим — The Washington Post Байден намагається знову відродити союзництво. Financial Times: саміт G7 — останній шанс Заходу зберегти глобальне лідерство Саміт надішле «непрямі» повідомлення автократам. Китай хоче створити «альтернативний кіберпростір» — The Guardian Це надасть Пекіну інструменти для глобального кіберконтролю. Зіткнення Заходу з Китаєм не уникнути — The Guardian Напруга загострюється і обидві сторони готові до протистояння. Америка і Китай формують нову епоху глобальної бізнес-геополітики — The Economist Європа втрачає свій шанс отримати панівну роль.

Підготував/ла : Анастасия Гурин

Дзеркало Тижня

«Дзеркало Тижня» - Останні новини України й світу. Лише достовірні новини політики, економіки, світу, культури й науки.

https://zn.ua/ukr/

Новини по темі
У світову політику повертається велика гра

У світову політику повертається велика гра

За чотири роки Трамп встиг не просто зруйнувати союзницькі або навіть доброзичливі відносини з Європою і з більшою частиною союзників, а й своїми хамськими витівками він спровокував відсіч, в тому числі – Євросоюзу

Обозреватель

Байден готується передати Путіну «жорсткий сигнал» щодо агресії та кібератак РФ.

Білий дім ставить своїм завданням продемонструвати, що Джо Байден на зустрічі з Путіним в Женеві подасть «жорсткий сигнал». Саміт пройде в двох форматах – «ширшому і вужчому». Про це повідомляє телеканал NBC. Чи відбудеться зустріч лідерів к...

UA.NEWS

Зеленський ігнорує Байдена / ПДЧ в НАТО / Корінні народи Росії - Суботній Політклуб.

Зеленський ігнорує Байдена / ПДЧ в НАТО / Корінні народи Росії - Суботній Політклуб.

Зеленський ігнорує Байдена: президент України Володимир Зеленський ігнорує президента США Джо Байдена - не дотримується позиції Сполучених Штатів щодо подій в Україні, олігархів зокрема. ПДЧ в НАТО: імовірність отримання ПДЧ (Плану дій для членств...

12

Євро-2020 - Вечірній ПреЗЕдент

Євро-2020 - Вечірній ПреЗЕдент

Підпишіться і натисніть , щоб отримувати сповіщення про трансляції та нові відео. Telegram без спаму ️ Facebook ️ Twitter ️ У нас є що подивитись! КОНДРАТЮК У ПОНЕДІЛОК: "ПРЯМИМ ТЕКСТОМ" З ЮРІЄМ ЛУЦЕНКОМ: ТОКШОУ "ВЕЛИКА ПОЛІТИКА": ТОКШОУ "ДІЙОВІ О...

2

Чи не допомагає Зеленський Медведчуку? Що у плівках медведчука занепокоїло колишнього генпрокурора.

Чи не допомагає Зеленський Медведчуку? Що у плівках медведчука занепокоїло колишнього генпрокурора.

Підпишіться і натисніть , щоб отримувати сповіщення про трансляції та нові відео. Telegram без спаму ️ Facebook ️ Twitter ️ У нас є що подивитись! КОНДРАТЮК У ПОНЕДІЛОК: "ПРЯМИМ ТЕКСТОМ" З ЮРІЄМ ЛУЦЕНКОМ: ТОКШОУ "ВЕЛИКА ПОЛІТИКА": ТОКШОУ "ДІЙОВІ О...

3

Водні фільтри в Криму не витримують ‌‌-‌ ‌Крим.Реалії‌

Водні фільтри в Криму не витримують ‌‌-‌ ‌Крим.Реалії‌

Водні фільтри в Криму не витримують. Яку воду п’ють у Криму? Кримчани масово скаржаться на якість питної води. Опитані кажуть, що навіть фільтри не витримують, замінюють їх частіше. Як вихід, люди купують бутильовану воду або у вуличних водоматах....

«Пионеры, идите в ж*пу!» : кого з фігурантів  «плівок медведчука»  несподівано послав Луценко.

«Пионеры, идите в ж*пу!» : кого з фігурантів «плівок медведчука» несподівано послав Луценко.

Фаїна Раневська в задушливі роки соцреалізму і марксистсько-ленінськоі етики була острівком здорового гумору про оточуючий маразм. Її цитати поширювали самвидавом і передавали із рук у руки. І, як не дивно, вони досі актуальні. Вже 2 роки, як і...

4

У росіян бомбить: форма збірної України на Євро-2020 виїдає очі Кремлю, Думки мої тихі.

У росіян бомбить: форма збірної України на Євро-2020 виїдає очі Кремлю, Думки мої тихі.

Росіяни не перестають обурюватися новою формою нашої футбольної збірної на Євро-2020. Там, де на грудях зображена мапа України з Кримом, на комірці – гасло "Слава Україні", а під комірцем – "Героям слава". Читати на сайті:

5