Як Україні стати щасливою

Сьогодні Україна є чимось на кшталт експериментальної лабораторії для випробування такого нового типу політики

Цьогорічна конференція Ялтинської Європейської Стратегії (YES) супроводжується новим захоплюючим звітом на тему "Управління заради щастя". Будучи сильно популістською країною, де широко підтримується ідея того, що уряд має бути націлений на досягнення щастя народу, Україна є чимось на кшталт експериментальної лабораторії для випробування такого нового типу політики.

Дуже доречно, що новий президент є коміком, мало що додає щастя так, як гумор. Президента Зеленського обрала нещаслива країна. Україна опинилась в кінці рейтингу за рівнем «задоволення життям» (сусідня Росія — друга знизу). В Україні жінки та літні люди щасливіші, ніж чоловіки та молодь, але не надто. Дуже високий відсоток українців хотіли би емігрувати. У деяких аспектах настрої українців більше нагадують настрої бразильців та південноафриканців. Ззовні Україна є європейською країною, але внутрішньо належить до південної півкулі.

І все ж Україна випереджає всі інші країни в цьому дослідженні, коли заходить про оптимізм щодо майбутнього. Цікаво, що українці також лідирують у світі, коли заходить про те, аби ставити на перше місце щастя дітей.

Популістів не переобирають, вибирають по нещастю

Очевидно, що новий уряд має звернути увагу на ці тенденції. Бо як ні, то дуже скоро настане розчарування. Популістів не переобирають, вибирають по нещастю. Та яким саме чином уряд може принести щастя? Звіт чітко пояснює це. Йдеться про економічне зростання та робочі місця. Українці втомились від корупції - спостерігати за тим, як переваги капіталізму та демократії перетікають до рук крихітної та надто владної еліти. Вони хочуть належати до суспільства, що пропонує рівні можливості всім.

Приєднуйтесь до нашого телеграм-каналу Мнения Нового Времени

Новини по темі

Головна фігура по Україні в Кремлі. Про що говорить призначення Козака?

Президент Росії Володимир Путін призначив колишнього віцепрем'єра Дмитра Козака новим заступником голови своєї адміністрації

2 2

Таємниця Сонячної системи і нові динозаври

Цього тижня ми наблизилися до розгадки головної таємниці Сонячної системи і жахнулися чергових наслідків глобального потепління.

5

Прогноз на 2020 рік

Цей рік буде сповнений подій. Чотири сценарії для України

1 19

Кіно на мільйон

П’ять прем'єр, одна гучніша за іншу. Так почався новий рік для українського кіно. Про нього говорять. Його обговорюють. Але що буде далі, зважаючи на плани влади?

1

Правила Антимайдану

Перемога Зеленського стала вікном можливостей. І пролізти в нього намагаються всі — особливо ті, хто в 2014-му залишився без діла

Продовжуючи переглядати Новини України (UAZMI), ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся на використання файлів cookie