Університетська професорка Більченко заявила, що за мовним законом стоїть «звичайний фашизм».

Вперше свою позицію щодо посилення дії мовного закону Більченко озвучила в Фейсбуці 18 січня, повідомляє Цензор.НЕТ.

"А цей закон - лише ланка в ланцюзі, черговий опухлий лімфовузол в тілі онкохворої американської колонії", - написала вона.

"Процвітає людиноненависницька ідеологія. Ксенофобія стосовно власного населення досягла військового і цивільного апогею. Націоналістична цензура опанувала не тільки медіа, а й науку. Цивілізаційна пам'ять знищується на всіх рівнях..." - вважає Більченко.

Викладачка зазначила, що свідомо переходить у сфері обслуговування на російську мову - "боляче дивитися, як злякано перебудовується під новий маразм мій бідний непереможний народ".

У наступні дні Більченко поділилася в Фейсбуці роздумами про те, що "мова тут - ні до чого. За зовнішнім маркером знакової сфери ховається щось глибинніше і страшніше. Це - глибше мовних норм і страшніше вуличного побиття. Ім'я йому - "звичайний фашизм". Він - у думках, у почуттях, у несвідомому".

Під постами Більченко - тисячі коментарів. Професорка записала звернення до президента Зеленського зі скаргами на цькування і погрози звільнення.

"Я зараз переживаю колосальне інформаційне цькування, моральні і фізичні погрози, а також погрози звільнення і позбавлення мене - професора, вченого, громадської особи, письменниці, громадянки, підкреслюю, України, будь-яких засобів до існування", - заявила вона.

Глава первинної профспілкової організації співробітників НПУ ім. Драгоманова І.Горбачук повідомив в опублікованому на сайті університету зверненні, що висловлювання Більченко "зустріли рішуче неприйняття з боку керівництва університету, студентської громадськості і професорсько-викладацького складу університету". За його словами, велика частина студентів і викладачів висловилися за неприпустимість роботи в університеті викладача з такими поглядами.

"Університет діятиме відповідно до чинного законодавства... Це питання заплановано до розгляду на засіданні профспілкового комітету, громадської організації "Просвіта", на засіданні комісії з академічної етики і зборах інших представницьких і громадських організацій. За результатами обговорення та розгляду планується проведення слухання цього питання на засіданні Вченої ради університету", - зазначив він.

Більченко повідомляє в Фейсбуці, що розмовляла з ректором НПУ Віктором Петровичем Андрущенком. "Я отримала від нього запевнення, що він відповідає за свої слова і що він ОСОБИСТО мене звільняти не збирається", - написала викладачка.

Цензор.НЕТ

«Цензор.НЕТ» - останні новини дня в Україні та світі. Найсвіжіші новини зібрані на сайті censor.net

https://censor.net/ua

Новини по темі
Шоста колона

Шоста колона

Вирок Сергієві Стерненку не має ніякого стосунку до власне "справи Стерненка"

Обозреватель

Лід тане, а рибалок не меншає. Що спонукає відчайдухів виходити на кригу і реакція рятувальників

Лід тане, а рибалок не меншає. Що спонукає відчайдухів виходити на кригу і реакція рятувальників

Небезпечне захоплення. Лід на водоймах тане, але це не зупиняє рибалок. На Дніпрі біля Черкас мисливців на рибу можна рахувати сотнями. Рятувальники вийшли до них, щоби попередити про небезпеку весняної криги. Що спонукає містян щодня йти на лід т...

Ломка по россиянски  Истязания вакциной 270221

Ломка по россиянски Истязания вакциной 270221

Проїзд ціною в життя: чи безпечно пересуватись львівським електротранспортом- ТЕОРІЯ ПРАВДИ.

Проїзд ціною в життя: чи безпечно пересуватись львівським електротранспортом- ТЕОРІЯ ПРАВДИ.

Чому львівські трамваї, попри щоденний огляд на технічну справність, часто ламаються, а інколи й загораються прямо на ходу? Як «Львівелектротранс» закуповує сумнівне обладнання для вагонів та чому у держзакупівлях перемагають компанії з кримінальн...

Свободу Стерненко / Тюрма для Медведчука / Чому Крим - український - Вечір з Яніною Соколовою.

Свободу Стерненко / Тюрма для Медведчука / Чому Крим - український - Вечір з Яніною Соколовою.

- Соловйов - Гітлер. - Херсон і "Спутник V". - ЖИРиновський vs ЖИР - Недружня Україна. - Антон Красовський про російську агресію. - Дитячий ОМОН. - Рубрика "Дірочка в паркані". Гість - Євген Кафельников. - Історія ЖИРиновського. Підпишіться і нати...

Російських зірок не пустять в Ізраїль за гастролі у Криму? - Крим.

Російських зірок не пустять в Ізраїль за гастролі у Криму? - Крим.

Виступав у Криму – не заїдеш в Ізраїль? Асоціація акторів «Маген» хоче заборонити гастролі в Ізраїлі російським зіркам, які незаконно відвідували анексований Крим. Причина – пропаганда окупації. У стоп-листі – 59 російських знаменитостей. Серед ни...

1 8

Вакцина агрессора 170221

Вакцина агрессора 170221

1 2