Посольство США відреагувало на звільнення всього складу ЦВК.

2

Ian Britton / Flickr

Посольство США в Україні закликало українську владу взяти відповідальність за незалежність нової Центральної виборчої комісії.

"Нова влада, діючи в рамках закону, змінюючи її склад, тепер несе відповідальність за те, щоб ця важлива інституція зберігала свою незалежність і неупередженість в очах українського народу", - йдеться в заяві американського дипломатичного відомства в Twitter.

Там також привітали ЦВК, яка припиняє свої повноваження, і її главу Тетяну Сліпачук "з неупередженим і успішним проведенням історичних, достовірних, добре організованих президентських і парламентських виборів в 2019 році".

Нагадаємо, 10 вересня президент Володимир Зеленський направив до Верховної Ради подання про дострокове припинення повноважень ЦВК. У документі зазначено, що комісія «неодноразово виявляла недостатню виваженість або навіть політичну упередженість».

11 вересня профільний парламентський комітет рекомендував Верховній Раді підтримати подання Президента України про дострокове припинення повноважень всіх членів ЦВК.

13 вересня Рада підтримала рішення про звільнення всього складу ЦВК.