Ахметов vs Фонд держмайна. Верховний суд дав шанс на повернення Укртелекому у держвласність

28 серпня Верховний суд частково задовольнив касаційний позов Фонду держмайна до ТОВ ЕСУ і відправив справу про розірвання договору купівлі-продажу 92,79% акцій Укртелекому на перегляд.

У позові також йдеться про стягнення з ЕСУ, кінцевим бенефіціаром якої є Рінат Ахметов, $81,9 млн пені за прострочені зобов'язання з внесення інвестицій, повідомляє Finbalance.

Згідно з рішенням Верховного суду, справа буде переглянута судом першої інстанції.

Фонд держмайна обґрунтовує свої позовні вимоги тим, що ТОВ ЕСУ не внесло інвестицій, відповідно до зобов'язань, взятих на себе у 2011 році, а також не створило і не передало в держвласність телекомунікаційну мережу спецпризначення.

У ТОВ ЕСУ стверджують, що внесення інвестицій у розмірі $450 млн фігурувало як «план», а не як фіксована умова конкурсу з приватизації Укртелекому.

У жовтні-грудні 2017 року позов Фонду держмайна був задоволений судами першої та апеляційної інстанції. Однак у липні 2018 року Верховний суд скасував їхні рішення і передав справу на новий розгляд до Господарського суду Києва. 7 листопада 2018 року Господарський суд відхилив позов Фонду держмайна. 26 лютого 2019 року Північний апеляційний суд залишив це рішення без змін. Після цього Фонд держмайна подав касаційний позов до Верховного суду.

Новини по темі

Середні офіційні зарплати: скільки заробляють українці у порівнянні з мешканцями країн колишнього СРСР та Центральної Європи — інфографіка.

Журнал НВ зібрав відомості про офіційну середню зарплату в Україні у порівнянні з країнами Центральної та Східної Європи та колишнього СРСР.

1

Команда експертів МВФ досягла суттєвого прогресу під час візиту в Київ.

Команда фахівців МВФ в ході візиту в Київ досягла прогресу під час переговорів щодо законодавчих ініціатив. Про це заявили в українському представництві Фонду.

4 12

Через коронавірус Facebook скасував велику конференцію.

Організатори обіцяють провести локальні заходи

1

Поширення коронавірусу: найбагатші люди планети збідніли на 444 млрд доларів за тиждень.

П’ятсот найбагатших людей світу за тиждень сумарно втратили 444 млрд доларів США через поширення коронавірусу. Як повідомляє агентство Вloomberg, найбільших втрат зазнали три найбагатших людини в світі – глава компанії Amazon Джефф Без...

3 2

Не пощастило з назвою: пиво Corona перестали пити через коронавірус.

Американці не хочуть купувати цю марку через неприємну співзвучність

3

Продовжуючи переглядати Новини України (UAZMI), ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся на використання файлів cookie