Опубліковано закон про колаборантів: деталі

На восьмому році російської агресії, яка розпочалася 20 лютого 2014 року, з’явився законопроект про колаборантів. Це не перший законопроект, який розроблявся нардепами. У грудні 2017 року у Верховній раді був зареєстрований аналогічний законопроект, але його так і не розглянули.

Повна назва: «Проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів (щодо встановлення кримінальної відповідальності за колабораційну діяльність)» .

У пояснювальній записці до проекту закону, який був зареєстрований 24 лютого, зазначається:

«Колабораціонізм як явище підриває національну безпеку України та становить безпосередню загрозу державному суверенітету, територіальній цілісності, конституційному ладу та іншим національним інтересам України…»

Закон має ввести відповідальність за співпрацю з окупантами та державою-агресором. У законопроекті передбачаються обмеження щодо зайняття владних посад для осіб, які співпрацювали з окупаційними адміністраціями, з країною-агресором, військовими формуваннями окупантів тощо. Обмеження для колаборантів щодо зайняття владних посад передбачаються на термін 15 років.

Що змінюється у кримінальному кодексі

У ККУ з’являється нова стаття 111-1 «Колабораційна діяльність», яка передбачає кримінальну відповідальність до 15 років ув’язнення за публічне заперечення агресії проти України, заперечення тимчасової окупації територій України.

Встановлюється відповідальність за публічні заклики до підтримки рішень і дій країни-агресора, військових формувань та окупаційних адміністрацій. Кримінальна відповідальність вводиться за співпрацю з окупантами та невизнання суверенітету України на тимчасово окупованих територіях.

Для тих громадян України, які добровільно займали не дуже важливі посади в окупаційних адміністраціях, передбачається покарання у вигляді позбавлення права займати певні посади строком від 10 до 15 років. Можлива конфіскація майна.

За розповсюдження російської пропаганди у навчальних закладах – покарання виправними роботами на строк до двох років або арештом на строк до шести місяців. Може бути позбавлення волі на строк до трьох років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк від десяти до п’ятнадцяти років.

За передачу майна або матеріальних ресурсів збройним формуванням країни-агресора настає відповідальність у вигляді штрафу або позбавлення волі до 5 років з позбавленням права займати певні посади до 15 років.

Настає відповідальність, якщо громадянин добровільно займав певні адміністративні посади в окупаційній адміністрації, проводив вибори та референдуми, робив публічні заклики до проведення виборів на окупованих територіях. За це передбачається покарання – 5-10 років позбавлення волі.

Є у законопроекті є й згадка про пропагандистів. За організацію пропагандистських (політичних) заходів та за інформаційну діяльність у співпраці з державою-агресором або з окупаційними адміністраціями, а також за активну участь у таких заходах – покарання 10-12 років ув’язнення.

Участь у правоохоронних і судових органах окупаційної влади, військових формуваннях, надання таким формуванням допомоги карається позбавленням волі до 15 років.

Патріот Донбасу

«Патріот Донбасу» - новини Донбасу та всієї України. Неполітичне друковане видання

https://donpatriot.news

Новини по темі
Разумков підписав Закон про загальнообов'язкове державне соціальне страхування.

Разумков підписав Закон про загальнообов'язкове державне соціальне страхування.

Голова Верховної Ради України Дмитро Разумков підписав Закон України "Про внесення змін до Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування" (щодо соціального захисту в разі настання тимчасової непрацездатності)" (проєкт №5187).

Цензор.НЕТ

У більшості областей відбудуться антитерористичні навчання.

У більшості областей відбудуться антитерористичні навчання.

Служба безпеки України проводить і планує масштабні багатоетапні антитерористичні навчання в більшості областей України. У ході тренувань посилена увага приділяється відпрацюванню дій щодо захисту об'єктів критичної інфраструктури і кордонів держави.

Цензор.НЕТ

Вакцина made in Ukraine: чи здатна Україна відновити виробництво вакцин - ексклюзивне розслідування.

Вакцина made in Ukraine: чи здатна Україна відновити виробництво вакцин - ексклюзивне розслідування.

За весь час пандемії коронавірус забрав життя понад 3 мільйонів людей на всій планеті. Для порівняння – це кількість населення, скажімо, Вірменії. Сумні дані і для нас також. В Україні померли майже 40 тисяч. Але наша країна вже подолала пік захво...

Позиції ЗСУ під Горлівкою обстрілюють із мінометів

Позиції ЗСУ під Горлівкою обстрілюють із мінометів

На ранок 19 квітня контрольовані Росією сили обстріляли українські позиції неподалік Горлівки. За попередньою інформацією – із мінометів. За лічені метри ведуться роботи із демонтажу шахти. На момент обстрілу цивільних там не було. Також на цій ді...

«ЗЕ ЕКВАТОР». Великий Марафон. Спеціальний гість - ПЕТРО ПОРОШЕНКО

«ЗЕ ЕКВАТОР». Великий Марафон. Спеціальний гість - ПЕТРО ПОРОШЕНКО

"ЗЕ ЕКВАТОР" - спільний Марафон в етері трьох каналів: "ПРЯМИЙ", "5 КАНАЛ" та "ЕСПРЕСО". Спеціальний гість п’ятий Президент України, лідер "Європейської Солідарності" ПЕТРО ПОРОШЕНКО. Два роки правління Володимира Зеленського. І фірмового "Дуже дя...

Дистанційне мінування й активізація снайперів: в районі Золотого-4 напружена ситуація.

Дистанційне мінування й активізація снайперів: в районі Золотого-4 напружена ситуація.

На Луганщині в районі селища Золоте-4 ситуація залишається доволі напруженою. На цій ділянці бойовики майже щодня обстрілюють українські позиції. Читати на сайті: 24 Канал онлайн – 24 Канал у Facebook – 24 Канал у Instagram – 24 Канал у Twitter – ...

Чекіст Єрмак і киримли: шантаж в стилі КДБ / Шпілі-вілі від Раша Терорист Федерейшен -  «Час Ч».

Чекіст Єрмак і киримли: шантаж в стилі КДБ / Шпілі-вілі від Раша Терорист Федерейшен - «Час Ч».

Чекіст Єрмак і киримли: шантаж в стилі КДБ. Шпілі-вілі від Раша Терорист Федерейшен або повний гандбол дипломатами. Нова Мюнхенська змова? Про це і не тільки ведучий програми "Час Ч" Роман Чайка говорить з дипломатом Данилом Лубківським. Підпишіть...

Донецк готовится к войне? - Донбасс Реалии

Донецк готовится к войне? - Донбасс Реалии

К чему готовят Донецк? На этой неделе окна административных зданий в подконтрольном боевикам городе обложили мешками с песком. Местные жители задаются вопросом – что это – подготовка к боям или нагнетание паники? Эксклюзивные съемки Донбасс Реалии...