Лікарі з'ясували, як довго зберігаються антитіла у людей після COVID-19.

У 80% пацієнтів, які перехворіли на коронавірус, протягом року збереглися антитіла. Такими є результати дослідження, проведеного серед 42 осіб.

Їх результати оприлюднив на своїй сторінці у Facebook в лікар-інфекціоніст з Києва Євген Ігорович. У деяких з них рівень знижувався, але потім знову зростав.

У дослідженні брали участь люди з підтвердженим коронавірусом різного ступеня тяжкості. Також вони були різного віку.

"Протягом 8 місяців у 80% пацієнтів антитіла не зникали. У деяких плавно знижувалися, у половини трималися на високому стабільному рівні. Але у 20% впали нижче порогового. Це зниження спостерігалося в періоді між 150 і 240 днями після хвороби. Але коли отримали результати на 360 день, дані виявилися дуже дивними. У 80% пацієнтів антитіла не зникли. І більш того, навіть у тих, у кого вони впали до порогового рівня, антитіла знову піднялися. Таким чином, на 360 день маємо такі дані: з 42 осіб 92,8% (N = 39) мають антитіла, 7,2% (N = 3) – ні. Тільки вдуматися – 92,8% і вже пройшов цілий рік ", – зазначив лікар.

За словами Ігоровича, отримані дані вивчали багато імунологи і інфекціоністи, яких не здивував факт підвищення рівня антитіл, оскільки це є природною реакцією імунної системи.

"Одним словом, якщо зустрівся знову ковід на слизових – імунна система швидко зреагувала, збільшуючи кількість антитіл (і природно Т-клітин) для захисту від повторних заражень", – підкреслив лікар.

Він також звернув увагу на ще один важливий нюанс. Пацієнтів перевірили на спайк (білок, за допомогою якого вірус прикріплюється до клітини. Антитіла до спайк-протеїну вважаються важливими для запобігання прикріплення вірусу).

"У досліджуваних титри антитіл до Spike теж дуже високі і їх рівень знаходиться в прямій залежності від стандартних (ядерних) антитіл. Що це означає? Після захворювання людина отримує тривалу, повноцінну і якісний захист від повторних заражень", – зазначив Ігорович.

Фахівець додав, що дослідження тривають. Тепер вони хочуть з'ясувати, чи збережуться антитіла протягом 450 і 540 днів.

Пост Євгена Ігоровича в Facebook.
Пост Євгена Ігоровича в Facebook.

Як повідомляв OBOZREVATEL, у Україні вже влітку 2021 року почнуть добровільно і безкоштовно проводити громадянам тести на наявність антитіл до коронавірусу і нових штамів.

Обозреватель

«Обозреватель» - найсвіжіші новини України та світу онлайн. Оперативно та цікаво про події в Україні та світі

https://www.obozrevatel.com/ukr/

Новини по темі
США оприлюднили план розподілу вакцин від COVID-19

США оприлюднили план розподілу вакцин від COVID-19

Білий дім оприлюднив план розподілу 55 мільйонів вакцин, які США нададуть до кінця червня країнам світу. Свою частку доз отримає, зокрема, Україна. Читати на сайті: 24 Канал онлайн – 24 Канал у Facebook – 24 Канал у Instagram – 24 Канал у Twitter ...

2

Що робити, якщо пропустили другу дозу вакцини: рекомендації МОЗ.

Що робити, якщо пропустили другу дозу вакцини: рекомендації МОЗ.

У МОЗ дали рекомендації, що робити, якщо пропустили другу дозу вакцини. У разі неможливості зробити друге щеплення в рекомендовані терміни його можна зробити пізніше, а для деяких вакцин – раніше. Читати на сайті: 24 Канал онлайн – 24 Канал у Face...

1

Дипломатичні хроніки. Натача Діас Агілера

Дипломатичні хроніки. Натача Діас Агілера

Дипломатичні хроніки. Гість проекту - Надзвичайний і Повноважний Посол Республіки Куба в Україні Натача Діас Агілера

Він зберігає свій вплив, – Лещенко про Фірташа після введення санкцій, @СЕРГІЙ ЛЕЩЕНКО.

Він зберігає свій вплив, – Лещенко про Фірташа після введення санкцій, @СЕРГІЙ ЛЕЩЕНКО.

Дмитро Фірташ, проти якого РНБО ввела персональні санкції, має проблеми і в Україні, і в США. Попри це, олігарх зберігає свій вплив. Про це в ефірі заявив екснардеп та журналіст Сергій Лещенко. Підписуйтесь на канал Сергія Лещенка: 24 Канал онлайн...

До цього треба готуватися, – епідеміологиня про ризик занесення з Росії Delta-варіанту COVID-19.

До цього треба готуватися, – епідеміологиня про ризик занесення з Росії Delta-варіанту COVID-19.

У світі активно поширюється Delta-варіант коронавірусу, який вже виявили у понад 74 країнах світу. Однак Україні варто бути готовою до занесення такого штаму з Росії, адже там він вже спричиняє чверть нових випадків захворювання. 24 Канал онлайн –...

Де і як поклонитися мощам Святого Івана Павла II  I  Чому у Львівські МТГ досі нема старост?.

Де і як поклонитися мощам Святого Івана Павла II I Чому у Львівські МТГ досі нема старост?.

У Львові відзначають 20-ту річницю візиту Папи Римського Івана Павла II. Де і коли можна помолитися до мощів святого? Чому приїзд до Львова глави католицької церкви став історичною подією? Депутати міської ради подали звернення до мера Львова Андр...