Учені вперше зробили 3D-знімок коронавірусу. Раніше були доступні лише комп’ютерні моделі

Науковці з китайського Університету Цінхуа разом зі студією Nanographics уперше зробили 3D-зображення коронавірусу SARS-CoV-2 завдяки знімкам миттєво заморожених зразків вірусу.

Про це йдеться у пресрелізі компанії Nanographics.

Науковці зробили знімки заморожених зразків вірусу за допомогою кріоелектронної томографії. Потім студія дещо відредагувала зображення, щоб зробити його кращим для сприйняття. Зокрема, структуру вірусу розфарбували в різні кольори.

Такі невеликі об’єкти, як віруси, не мають звичного для нас кольору. 3D-зображення вірусу отримали за допомогою електронів, які не пов’язані з кольорами, що бачить людина, тому студія і представила зображення в кольорах на власний розсуд.

Раніше науковці представляли лише комп’ютерні 3D-моделі коронавірусу. « Ми вперше можемо показати справжній коронавірус у деталях» , — ідеться в заяві компанії.

Роздивитися вірус можна на відео, фото, а також за допомогоюінтерактивного сайту зображення можна повертати в різні боки.

Уперше вірус SARS-CoV-2, який спричиняє захворювання COVID-19, зафіксували у грудні 2019 року в китайському місті Ухань. Відтоді коронавірус поширився по всьому світу й наразі триває пандемія COVID-19.

Коронавірус постійно мутує, і нині дослідникам відомо принаймні про дев’ять груп таких мутацій. Зокрема, існує «британський» штам вірусу, який учені називають заразнішим.

Україну пандемія теж не оминула, у нас уже виявили 1 177 621 випадок коронавірусного захворювання. З них 914 730 пацієнтів уже одужали, а 21 499 — померли від ускладнень COVID-19.

Читайте також:

За рік з початку пандемії, коронавірус мутував у 7 різних штамів. Наразі з усіма ними можна боротися за допомогою вакцини.

Штам коронавірусу, вперше діагностований у ПАР, виявився значно заразнішим за інші поширені штами хвороби, крім британського. І на нього погано діють антитіла в організмі тих, хто вже перехворів іншими штамами.

Раніше південноафриканські вчені заявили про те, що у них є «обґрунтовані побоювання» щодо того, що нова мутація коронавірусу, виявлена в країні, може бути стійкішою до існуючих вакцин – в порівнянні з іншими штамами.

У Швейцарії раніше у двох пацієнтів також діагностували новий штам коронавірусу, який був вперше виявлений в середині грудня в ПАР. Як і британський штам, він відрізняється підвищеною заразністю.

На початку січня медпрацівники в Грузії підтвердили один випадок зараження новим штамом коронавірусної інфекції COVID-19, який вперше виявили в Великобританії.

18 січня новий штам коронавірусу був виявлений у 35 пацієнтів в лікарні баварського міста Гарміш-Партенкірхен на півдні Німеччини.

Автор: UA.NEWS

UA.NEWS

«UA.NEWS» - усі події в Україні та світі за останній час, найголовніше, огляди, аналітика та прогнози, читати українською

https://ua.news/ua/

Новини по темі
SpaceX в 8 разів знизила вартість запуску українського супутника «Січ».

SpaceX в 8 разів знизила вартість запуску українського супутника «Січ».

Комітет економічного розвитку Верховної Ради і Державне космічне агентство (ДКА) погодили вартість запуску українського супутника "Січ" з американською компанією SpaceX, заснованою мільярдером Ілоном Маском.

Finance.UA

Насміхався, бо розмовляла українською: у Миколаєві відвідувач влаштував скандал через мову.

Насміхався, бо розмовляла українською: у Миколаєві відвідувач влаштував скандал через мову.

І знову мовний скандал. В одній із миколаївських кав'ярень відвідувач влаштував скандал через те, що до нього звернулися українською мовою. Знущався з баристи, довів дівчину до сліз, але пояснити суть своїх претензій власникам закладу так і не змі...

«Колаборанти COVID»  та збільшення  «червоних»  зон: Степанов прозвітував про перебіг вакцинації.

«Колаборанти COVID» та збільшення «червоних» зон: Степанов прозвітував про перебіг вакцинації.

На межі "червоної" зони. Дві області - Закарпатська та Вінницька можуть піти на локдаун. Про це міністр охорони здоров'я заявив у парламенті на годині запитань до уряду. Також розповів про перебіг вакцинації, критиків назвав "колаборантами ковіду"...

1

Як діяти, якщо COVID-19 спіткав за кордоном: екстримальний досвід українських мандрівників.

Як діяти, якщо COVID-19 спіткав за кордоном: екстримальний досвід українських мандрівників.

Хоча процес вакцинації в Україні стартував лише минулого тижня, це аж ніяк не стримує українських мандрівників від поїздок за кордон. Туроператори кажуть, що два перші місяці року за кількістю туристів були схожі на докарантинний період 2020-го. П...

Як Росії вдалось захопити Крим, Pro новини, 5 березня.

Як Росії вдалось захопити Крим, Pro новини, 5 березня.

У випуску програми "Pro новини" за 5 березня – днями минають 7 роковини від окупації Криму Росією; В Україні взялися публічно щепити відомих осіб від коронавірусу; США впровадили санкції проти олігарха Ігоря Коломойського. Читати на сайті:

Якщо у діряве відро додати води, від цього воно продуктивнішим не стане. про МОЗ.

Якщо у діряве відро додати води, від цього воно продуктивнішим не стане. про МОЗ.

Провладні сили часто маніпулюють темою реформи МОЗу. Під час програми "Політклуб" знову зазвучав темник, що в медицині був повний колапс, коли "нові обличчя" прийшли до влади. На цю нісенітницю зреагували експерти якраз із медичної сфери. І швидко...

1

«Хочемо виправдати очікування» : голова новоствореної Львівської районної державної адміністрації.

«Хочемо виправдати очікування» : голова новоствореної Львівської районної державної адміністрації.

«Людина повинна себе асоціювати з тим, де вона працює», - голова новоствореної Львівської районної державної адміністрації Христина Замула у відвертому інтерв´ю З питань реклами: ntareklama@gmail.com Підписатися на наш канал