Українці можуть залишитися без пенсій: названо причину.

Через погану демографічну ситуацію в Україні, працюючих людей стає все менше, а пенсіонерів все більше, це загрожує тим, що пенсії в майбутньому опиняться під загрозою, єдиний вихід – реформування пенсійної системи.

Про це розповідає НАРОДНА ПРАВДА із посиланням на Апостроф.

За існуючою зараз солідарною пенсійною системою, українці не відкладають на власну пенсію, а виплачують її нинішнім пенсіонерам.

Найбільша вікова група людей – це основне працездатне населення (25-54 років). Їх близько 45%. Якщо об’єднати категорії діти і ранній працездатний вік, то побачимо, що їх тільки 25%. А саме вони разом з дітьми, які народяться протягом наступних 5 років, прийдуть на заміну нинішньому головному працездатному населенню. Тобто через 25 років працездатного населення в Україні може бути в півтора рази менше.

А ось пенсіонерів навпаки стане більше, адже ними якраз стануть ті, хто зараз працездатного віку. Мінімальна пенсія в Україні (1769 гривень) навіть не дотягує до прожиткового мінімуму (2027 гривень). І це при тому, що кількість працездатного населення значно перевищує кількість пенсіонерів. Якщо співвідношення зміниться, важко передбачити наслідки для майбутніх пенсіонерів. За деякими прогнозами через 30 років 10 українців будуть утримувати 23 пенсіонерів.

Раніше повідомлялося, що самостійно накопичувати гроші на старість можна трьома шляхами – банківський депозит; відрахування до недержавного пенсійного фонду; пенсійне страхування. Ми розповідали про переваги та недоліки кожного з варіантів.

До слова, щоб вийти на пенсію у 2020 році, пенсіонери за віком повинні мати необхідний страховий стаж – 27 років. До 2028-го року ця цифра зросте до 35-ти років. Якщо ж страхового стажу не вистачає, оформити пенсії в Україні пенсіонери зможуть, “докупивши” його.

Також повідомлялося, що пенсія за віком в Україні найближчим часом буде призначатися автоматично, розрахунок розміру виплат можна буде зробити онлайн.

Новини по темі

Ціна на яйця зростає через тиск НАБУ на агрохолдинги. постачальників торговельних мереж.

Голова Асоціації постачальників торговельних мереж Олексій Дорошенко заявив, що тиск НАБУ на агрохолдинг Олега Бахматюка може викликати коливання цін на курячі яйця в Україні.

1

Шмигаль пояснив, чому не створили 500 тис. обіцяних робочих місць

До травня не вдалося створити 500 тис. нових робочих місць, бо тривав карантин. Він і зараз продовжується, заявив прем'єр-міністр Денис Шмигаль."Обов'язки створити робочі місця ніхто з держави, влади, з уряду не знімає. Ми повинні створити умови, ...

1

Партнер «Газпрому» допускає, що «Північним потік-2» може залишитися недобудованим.

Через посилення санкцій США німецькі партнери «Газпрому» можуть відмовитися від проекту.

1

Зеленський підписав закон про казино. Як в Україні легалізували гральний бізнес

Вже скоро документ набуде чинності

1 87

«Укрзалізниця» повинна погасити борги Сбербанку - суд.

УЗ стала правонаступником "Донецької залізниці" і повинна погасити її борги.

1

Продовжуючи переглядати Новини України (UAZMI), ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся на використання файлів cookie