Дзеркало Тижня

«Дзеркало Тижня» - Останні новини України й світу. Лише достовірні новини політики, економіки, світу, культури й науки.

https://zn.ua/ukr/

Розслідування у справі “Роттердам+” завершено

Прокурори САП уточнили формулювання підозр, оголошених фігурантам справи.

Оновлений склад групи прокурорів САП за результатами спільної роботи оновленої групи прокурорів та детективів НАБУ після детального аналізу зібраних у справі доказів ухвалив низку важливих процесуальних рішень, повідомляє Спеціалізована антикорупційна прокуратура.

Зокрема, шести особам, які причетні до запровадження так званої формули “Роттердам+”, змінили формулювання підозр про заподіяння 18,87 млрд гривень збитків споживачам електроенергії протягом 2016-2017 років.

Про зміну підозри повідомлено:

  • колишньому голові Національної комісії з регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг (НКРЕКУ);
  • директору ДП “Оператор ринку”, який на момент запровадження “Роттердам+” був членом НКРЕКУ;
  • начальнику відділу НКРЕКУ;
  • керівнику управління НКРЕКУ;
  • заступнику комерційного директора однієї із приватних компаній групи – ключового оператора ринку теплогенерації України;
  • директору департаменту однієї з компаній цієї групи.
  • Дії всіх осіб кваліфіковані за ознаками злочину, передбаченого ч. 2 ст. 364 КК України. Представникам приватних компаній інкримінують допомогу.

22 вересня 2022 року САП та НАБУ, визнавши зібрані в ході досудового розслідування докази достатніми для складання обвинувального акта, повідомили стороні захисту про завершення досудового розслідування та надання доступу до матеріалів кримінального провадження.

Одночасно прокурори САП спільно з детективами НАБУ продовжують розслідування можливого завдання збитків за так званою формулою “Роттердам+” протягом 2017-2018 років.

Головний антикорупційний прокурор України Олександр Клименко скасував постанову про закриття так званої справи "Роттердам+", яку було прийнято у травні 2021 року, як незаконну та необґрунтовану.

Як повідомили у САП, Клименко також повністю змінив групу прокурорів у цій справі через неефективне здійснення нагляду за дотриманням законів під час проведення досудового розслідування.

Related video

"Роттердам+" - це формула розрахунку вартості електроенергії, що виробляється тепловими електростанціями. У ціну електроенергії закладено вартість вугілля у порту міста Роттердам у Нідерландах плюс вартість його транспортування до України, до того ж двічі. При тому, що левову частку вугілля (понад 90%) купували не в Нідерландах, а в Україні чи на окупованих територіях, що дозволяло теплоелектростанціям отримувати надприбутки.

Підготував/ла : Юлія Мельничук
Jakob Nielsen’s 10 heuristics were created without emphasis on application to websites, applications, or other specific interfaces.
Останні новини
Мобілізація в Росії: пропагандистська картинка та реальність.

Мобілізація в Росії: пропагандистська картинка та реальність.

Російська пропаганда використовує всі свої ресурси, щоб створити картинку ефективної мобілізації в країні. Вже знято купу роликів, де реальність спотворена, де «частково мобілізовані» у комфортних умовах отримують військову форму. Росі...

Патріот Донбасу

Байден прокоментував незаконну анексію українських територій.

Сполучені Штати Америки засудили шахрайську спробу росії анексувати суверенну українську територію. Вашингтон й надалі буде підтримувати Україну в її боротьбі за звільнення своїх земель.

UA.NEWS

У Росії встановили «тарифи» за відстрочку від мобілізації – зведення Генштабу.

У Хабаровському краї РФ хабар за відстрочку від мобілізації складає 100 тисяч рублів. Джерело: зведення Генштабу ЗСУ станом на 18 годину Дослівно: "В РФ триває часткова мобілізація. У Хабаровському краї посадові особи, відповідальні за відбір та п...

Українська правда

Лідери Ради Європи засуджують незаконну анексію окупованих територій України – заяву.

Лідери Ради Європи засуджують незаконну анексію окупованих територій України – заяву.

Насильницька зміна міжнародних кордонів за рахунок іншої суверенної держави і попередні так звані "референдуми" є серйозним порушенням міжнародного права і не можуть бути визнані

Дзеркало Тижня

СОЛЯР розібрала історичний день для України

СОЛЯР розібрала історичний день для України

Ведуча 24 каналу Катерина Соляр детально проаналізувала останні новини в Україні. Зокрема, термінове подання заявки України у НАТО. Читайте про це на сайті:

Іронічна заява ПУТІНА / рф нарешті визнала!

Іронічна заява ПУТІНА / рф нарешті визнала!

Росія не прагне відновлення Радянського Союзу, їй це не потрібно. Про це заявив путін. Варто прочитати на сайті:

Что РФ делает с пленниками после обмена? Объяснение ЖДАНОВА @Олег Жданов.

Что РФ делает с пленниками после обмена? Объяснение ЖДАНОВА @Олег Жданов.

Во время стрима на своем ютуб-канале Олег Жданов объяснил, что Россия делает со своими солдатами, которых обменяли после плена. Читайте на сайте к теме:

Гідна реакція на події в москві / Вступ України узгоджували з керівництвом НАТО?.

Гідна реакція на події в москві / Вступ України узгоджували з керівництвом НАТО?.

Україна подає терміову заявку на вступ до НАТО. Колишній заступник начальника штабу ВМС України Андрій Риженко розповів 24 каналу, що означає для держави відповідне рішення. Зверніть увагу:

Щороку вирощуватимуть 5 млн саджанців: на Житомирщині відкрили перший лісонасіннєвий центр.

Щороку вирощуватимуть 5 млн саджанців: на Житомирщині відкрили перший лісонасіннєвий центр.

1 мільярд дерев за 3 роки - такі плани за президентською програмою "Зелена країна" допоможе реалізувати новий селекційно-насіннєвий центр, який відкрився на Житомирщині. Там хочуть щороку вирощувати 5 мільйонів саджанців дерев із закритою коренево...

«Давно муляє очі селян» : на Львівщині демонтують залишки радянщини.

«Давно муляє очі селян» : на Львівщині демонтують залишки радянщини.

Локальна декомунізація. На Львівщині активісти заходилися зачищати область від усіх пам'ятників, барельєфів та монументів, від найменшого до найбільшого, які символізують радянський союз. В області таких споруд близько двохсот. Як демонтували зали...