Древній хмарочос. У Єгипті виявили стародавню багатоповерхівку

На розкопках пагорба Телль аль-Ретаба в дельті Нілу, вчені з Польської академії наук знайшли залишки поселення, вік якого становить приблизно 2500−3000 років.

Там археологи виявили більше десяти житлових будинків, один з яких, ймовірно, налічував 6 або 7 поверхів.

Це поселення мало стратегічне значення, тому що воно було розташоване на торговому шляху, що з'єднує Єгипет з Палестиною. Стародавні єгиптяни називали це місце Чеку. Археологи з Польщі та Словаччини спільно проводять дослідження в Телль-ель-Ретабі протягом декількох років.

«Найважливішим елементом кожного поселення є, звичайно ж, будинки, і в основному ми орієнтуємося на них під час наших досліджень. До сих пір ми досконально оглянули кілька будівель. Це споруди з сухого глиняної цегли», — розповів співробітник дослідницької експедиції Лукаш Ярмужек з інституту археології Варшавського університету. За його словами, більшість будинків належали в основному людям з нижчих соціальних верств, тому в них замало артефактів.

Також археологи виявили незвичайний будинок, який було побудовано на руїнах раніше зроблених будинків. На відміну від описаних вище невеликих будівель, це могла бути багатоповерхова конструкція, яка складалася з 6−7 поверхів. Тому це був свого роду древній «хмарочос».

Невелика кількість знахідок, виявлених усередині обстежених будинків, свідчить про те, що вони були кинуті організовано. Їх власники винесли більшість предметів. Однак один будинок став винятком.

«Будинок завалився, поховавши всі обладнання всередині нього. Він приніс дуже цікаві відкриття — в тому числі свинцеві грузила, частини рибальських сіток з лежачими між ними кістками», — говорить Агнешка Риш з Інституту середземноморських і східних культур Польської академії наук.

Аналізуючи пам’ятники, виявлені в інших домогосподарствах, вчені змогли визначити, чим займалися жителі селища. Знахідки включають кам’яні знаряддя, судини з вапняку, гирі, металеві, керамічні і кістяні інструменти, а також ювелірні вироби і амулети. Основними видами діяльності були сільське господарство і рибальство.

Крім житлових будинків, археологи також виявили дві великі споруди для тварин. Перша складалася з двох великих, довгастих кімнат. Біля стін були вкопані в землю ряди каменів. У кожного каменю був отвір, до якого можна було прикріпити тварину. Тут утримувалися великі тварини, корови або коні Друга конструкція являла собою великий відкритий корпус для тварин.

Новини по темі

NASA показало знімки свого «тихого» електролітака (фото, відео).

Національне агентство США з аеронавтики й дослідження космосу (NASA) показало перші знімки свого нового електричного літака X-57 Maxwell.

2

Анонсовано телефон-комп'ютер з фізичною клавіатурою і 5G (фото).

Компанія Planet Computers анонсувала свій новий флагман Astro Slide, який створений на кошти з краудфандінга. Телефон можна використовувати або в якості стандартного 6,53-дюймового сенсорного смартфона, або в якості КПК, завдяки механізму "RockUp"...

1

Apple Watch Series 6 отримають Touch ID, відстеження сну і підтримку Wi-Fi 6 (фото, відео).

Згідно з ізраїльським веб-сайту The Verifier, «надійні інформатори» стверджують, що дактилоскопічний датчик Touch ID стане частиною майбутніх годин Apple Watch поряд з іншими важливими нововведеннями. Досить дивно чути про те, що Touch ID з'явитьс...

1

Samsung представила Galaxy M11 з потрійною камерою (фото).

Samsung офіційно представила Galaxy M11. Компанія не стала проводити презентації або гучні анонси на честь офіційного запуску, а просто розмістила апарат на своєму сайті в ОАЕ.

1

Що робити, якщо у вас вкрали iPhone

Навряд чи хтось хоче стати жертвою злодіїв. Однак, що робити в разі крадіжки смартфона? Як захистити свої дані й повернути доступ до банківських аккаунтів? Тримайте шість порад від однієї з таких жертв

3

Продовжуючи переглядати Новини України (UAZMI), ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся на використання файлів cookie