Британія взяла курс на зіткнення з ЄС — FT

Велика Британія намагається змінити угоду про Brexit.

Велика Британія готується взяти курс на зіткнення з Брюсселем та оголосити про новий набір вимог, що кардинально змінить торговельні домовленості між сторонами після Brexit , зокрема стосовно Північної Ірландії, пише Financial Times.

Представник уряду Британії Девід Фрост готується озвучити нову стратегію торговельних домовленостей, яка спрямована на відмову від перевірок «на кордоні» Ірландського моря.

Велика Британія може призупинити дію протоколу Північної Ірландії, якщо ЄС не піде на поступки.

У вівторок британський прем’єр-міністр Борис Джонсон обговорив стратегію зі своїм ірландським колегою Міхеалом Мартіном, включаючи пропозиції, які могли б змінити спосіб функціонування протоколу.

«Джонсон заявив, що всі товари, виготовлені в Великій Британії, повинні надходити до Північної Ірландії без прикордонних перевірок», - сказав один із представників ЄС.

Нова позиція Великої Британії, швидше за все, розізлить Брюссель. Згідно з умовами протоколу Північної Ірландії, погодженого Джонсоном у 2019 році, усі товари, що перевозяться з Великої Британії в регіон, повинні відповідати встановленим нормам ЄС.

Фрост назвав домовленості «нежиттєздатними» заявивши на цьому тижні парламентарям, що необхідно «зменшити або усунути бар'єри», створені протоколом, який, за його словами, віддаляє багато підприємств із Британії від торгівлі з Північною Ірландією.

Норми протоколу не подобаються консервативним «брекзитерам», які назвали це образою суверенітету Великої Британії.

Очікується, що пропозиції Фроста включатимуть вимогу про те, щоб компанії, товари яких призначені лише для продажу та використання в Північній Ірландії, повинні бути звільнені від перевірок на кордоні.

Велика Британія також хоче, щоб Брюссель погодився на режим «подвійних стандартів», який дозволив би товарам, що відповідають британським правилам, вільно циркулювати в Північній Ірландії разом із продукцією, що відповідає нормам ЄС, якщо товари з Британії призначені лише для використання в регіоні.

Ще одна частина пропозицій буде спрямована на скасування ролі Європейської Комісії або Європейського суду в роботі протоколу Північної Ірландії. Водночас ЄС постійно наполягає на тому, що не буде скасовувати «суть протоколу».

Джонсон вважає, що «спосіб функціонування протоколу завдає шкоди для людей у ​​Північній Ірландії».

Прем'єр-міністр Великої Британії заявив, що ЄС повинен проявити прагматизм і знайти рішення для серйозних проблем, що виникли навколо домовленостей.

Фрост планує проінформувати британський парламент про нову стратегію Великої Британії щодо протоколу. Він уже провів бесіду з віце-президентом комісії, відповідальним за відносини ЄС з Великою Британією Марошем Сефчовичем.

«Ми прагнемо побачити конструктивний і узгоджений підхід до вирішення проблемних питань із застосуванням протоколу, але всім ясно, що для цього потрібна кардинальна зміна підходу», - заявив один із офіційних представників Великої Британії.

Нова стратегія Британії створить черговий раунд напружених переговорів з ЄС, резюмує видання.

Читайте також: Brexit не спричинив катастрофу, але приніс багато проблем для Британії — FT

Минуло вже п'ять років після проведення референдуму щодо членства Великої Британії в ЄС, який «електрифікував» британську політику, але Brexit все ще не видно кінця . П’ята річниця голосування за вихід з Європейського Союзу прийшла на тлі перспективи дострокових виборів у Північній Ірландії, які можуть стати міні-опитуванням щодо торговельних домовленостей після Brexit.

Дивіться спецтему: Brexit Brexit не спричинив катастрофу, але приніс багато проблем для Британії — FT Реальний вплив Brexit буде довгостроковим. Через п’ять років після референдуму в Британії, Brexit все ще не видно кінця — Politico Можливі позачергові вибори в Північній Ірландії стануть міні-опитуванням щодо торговельних домовленостей після Brexit. ЗМІ: Лідери Європи будуть погрожувати Британії торговою війною А все через Ірландію. Результат виборів у Шотландії не гарантує проведення референдуму про незалежність — The Guardian Шотландія може ще протягом тривалого часу перебувати у «конституційному глухому куті». Перший міністр Шотландії пообіцяла домогтися референдуму про незалежність Шотландська національна партія давно наполягає на проведенні повторного голосування

Підготував/ла : Анастасия Гурин

Дзеркало Тижня

«Дзеркало Тижня» - Останні новини України й світу. Лише достовірні новини політики, економіки, світу, культури й науки.

https://zn.ua/ukr/

Новини по темі
У Бразилії до 2025 року побудують мережу для електричних літаків за 1 млрд доларів.

У Бразилії до 2025 року побудують мережу для електричних літаків за 1 млрд доларів.

Німецький стартап Lilium продасть 220 електричних літаків, які можуть злітати і приземлятися вертикально. Контракт на суму 1 мільярд доларів укладено з бразильської авіакомпанією Azul.

Finance.UA

10-річна Настя потребує допомоги: батькам за місяць потрібно назбирати понад 100 тисяч доларів.

10-річна Настя потребує допомоги: батькам за місяць потрібно назбирати понад 100 тисяч доларів.

Пише ікони і не падає духом. Від початку літа у туристичній Анталії маленька українка з Волині - Настя Трофимюк - лише споглядає на море з вікна палати турецької лікарні. У десятирічної дівчинки виявили рак крові. В Україні її не змогли вчасно заб...

Українська борчиня Алла Черкасова здобула  «бронзу»  на Олімпіаді: від кого очікувати  «золото».

Українська борчиня Алла Черкасова здобула «бронзу» на Олімпіаді: від кого очікувати «золото».

Шоста бронза до колекції українських спортсменів в олімпійському Токіо. Нагороду здобула львівська борчиня вільної боротьби Алла Черкасова. Водночас, сьогодні українські спортсмени впритул наблизилися до олімпійського золота. Одразу два українськи...

Вбивство Шишова та тиск на Тімановську: режим Лукашенка стає неконтрольованим.

Вбивство Шишова та тиск на Тімановську: режим Лукашенка стає неконтрольованим.

Режим Олександра Лукашенка активно тисне на білорусів. Відчули це навіть спортсмени, адже спалахнув скандал з Христиною Тімановською. Водночас активіста Віталія Шишова, який втік через тиск до України, знайшли мертвим. Читати на сайті:

Германия в который раз наступает на российские грабли  Надо напоминать 310721.

Германия в который раз наступает на российские грабли Надо напоминать 310721.

«Наші будинки палають, ліси горять» : лісові пожежі охопили кілька країн Європи - що відомо.

«Наші будинки палають, ліси горять» : лісові пожежі охопили кілька країн Європи - що відомо.

Масштабна пожежа спалахнула у Греції. Горять ліси поблизу Атен. Палає поблизу індустріального району, але поруч був розташований літній табір. Кілька десятків дітей терміново евакуювали. Лісова пожежа у Туреччині загрожує тепловій електростанції у...

2 2

«Вдома на мене чекало покарання» : білоруська легкоатлетка Тимановська готується до переїзду в Польщу.

«Вдома на мене чекало покарання» : білоруська легкоатлетка Тимановська готується до переїзду в Польщу.

Білоруська легкоатлетка Христина Тимановська має вилетіти до Польщі в середу. Про це повідомила група її підтримки. Зараз спортсменка - у польському посольстві в Токіо. Запевняє, що почувається у безпеці - про це повідомили представники Міжнародно...