У Запоріжжі з'явився білборд з портретом убивці лідера ОУН Євгена Коновальця

Тиждень 3

У Запоріжжі невідомі встановили рекламний щит до 111-річчя Павла Судоплатова, який був керівником радянської зовнішньої розвідки та вбивцею очільника ОУН Євгена Коновальця. Про це у четвер, 12 липня, повідомив у Facebook запорізький волонтер Олександр Лебідь.

Зазначається, що білборд з розташований на виїзді з Хортицького району Запоріжжя. На ньому розміщено фото Судоплатова з написом: “Павло Анатолійович Судоплатов. Народився 7 липня 1907 року в м. Мелітополь. 111 років. Боротьба триває”.

Уродженець Запорізької області генерал-лейтенант НКВС Павло Судоплатов був керівником радянських закордонних диверсійних спецслужб, головою управління зовнішньої розвідки ОДПУ-НКВС-НКДБ. Брав безпосередню участь у розробці та виконанні гучних політичних убивств опонентів сталінського режиму та радянської влади. Убивця лідера ОУН Євгена Коновальця.

Нагадаємо, Інститут національної пам’яті (ІНП) Польщі 26 березня підписав договір з Державними архівами в Одеській, Вінницькій та Хмельницькій областях щодо відкритого доступу до документів у справі злочинів Народного комісаріату внутрішніх справ Радянського Союзу(НКВС) проти поляків у 1937-1938 роках.