Депутат Європарламенту закликала Єврокомісію вплинути на системний політичний тиск Зеленського на держінститути.

Заступник глави делегації Європарламенту в Комітеті Асоціації "Україна – ЄС", депутат Віола фон Крамон закликала Європейську комісію відреагувати на "системний політичний тиск" з боку президента України Володимира Зеленського на незалежні державні інститути.

Лист відповідного змісту було направлено в Генеральний директорат із питань Європейської політики сусідства та переговорів із розширення Європейської комісії, повідомляється в пресреліз, розісланому в четвер від імені євродепутата.

"У розпал пандемії і катастрофічного економічного спаду, коли Україні як ніколи раніше потрібна міжнародна підтримка, на жаль, президент Зеленський і його уряд охоче ставлять під загрозу добробут українського народу, допомагаючи вузьким корисливим інтересам українських олігархів. Відставка Якова Смолія, шанованого керівника Національного банку України, ще раз наголошує на тому, що ми вже добре знали: президент Зеленський продовжує серйозне втручання і системний політичний тиск на деякі дійсно діючі державні інститути", – йдеться в листі фон Крамон.

Євродепутатка зазначила, що, "на жаль, це не перший випадок зловмисного втручання в діяльність важливих незалежних державних інститутів, але є, швидше за все, тенденцією деструктивного підходу з боку уряду Зеленського".

"Нападки на Антимонопольний комітет, Національне антикорупційне бюро, Генеральну прокуратуру і багато інших є однозначним і сумним свідченням цієї тенденції", - переконана політик.

Фон Крамон також вважає, що під питанням довіра президенту Зеленському.

"Не дивлячись на імпровізовані спроби президента заспокоїти стурбованих інвесторів, йому, як головному архітектору системного політичного тиску, не вистачає довіри, щоб йому можна було довіряти. Відставка Смолія, якому вдалося приборкати інфляцію, стабілізувати гривню і домовитися з МВФ про багатомільярдну угоду, дає чіткий сигнал невизначеності внутрішнім і міжнародним інвесторам і загрожує занурити Україну в більш глибокі економічну і політичну кризу", - йдеться в листі.

Фон Крамон зауважила, що "особливо зараз, коли кредитний рейтинг України може ще більше погіршитися, Європейська комісія повинна проявляти особливу пильність при роботі з урядом Зеленського".

"Фінансові наслідки системного політичного тиску на незалежні інститути повинні бути дуже чітко викладені українському уряду, а важелі Комісії повинні застосовуватися більш ефективно, щоб нагадати асоційованому партнеру ЄС про зобов'язання, які він узяв на себе щодо міжнародних партнерів і, що більш важливо, щодо до свого народу", - написала політик.

Новини по темі

Переговори, дискусії, компроміси, поступки. про варіанти припинення вогню на Донбасі.

Глава делегації України в Тристоронній контактній групі, перший президент України Леонід Кравчук назвав чотири варіанти повного припинення вогню на Донбасі, один із яких - переговори.

1

Неможливо провести вибори у 18 територіальних громадах Донбасу.

Центральна виборча комісія 7 серпня отримала інформацію про виборчі дільниці в територіальних громадах (населених пунктах) Донецької та Луганської областей, де можна і не можна провести місцеві вибори.

1

ЦВК призначила місцеві вибори з урахуванням нового поділу на райони.

Загалом 25 жовтня вперше відбудуться 1 441 вибори депутатів і голів місцевого самоврядування.

1

Зеленський відреагував на заяву США про втручання у вибори.

Розвідка США вважає, що Росія здійснює втручання в американські вибори за допомогою дій народного депутата України Андрія Деркача

2

«Це питання нацбезпеки» : Зеленський заявив про неприпустимість втягування України у внутрішню політику США.

Зеленський наголосив на тому, що запобігання втягуванню нашої країни у внутрішню політику Сполучених Штатів – це питання нашої національної безпеки.

1

Продовжуючи переглядати Новини України (UAZMI), ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся на використання файлів cookie