Портрет середньостатистичного онлайн-підприємця в Україні(інфографіка).

Finance.UA

Фінансові новини в Україні на проекті Finance.ua. Новинарний агрегатор фінансів в Києві, Донецьку, Дніпропетровську, Одесі та інших містах

https://news.finance.ua/ua/

У новому опитуванні понад тисяча власників онлайн-бізнесів розповіли про переваги своєї справи, про вплив карантину та про плани.

Про це йдеться в опитуванні OLX .

4% підприємців на OLX відкрили магазин під час карантину. В онлайн-продажі найчастіше йдуть, щоб отримувати додатковий дохід і працювати з будь-якої точки. 29% вважають, що в Україні легко вести бізнес прозоро.

У половині випадків(51%)онлайн-продавці — засновники бізнесу, що працюють самостійно. У 22% є партнер/и, у 21% — штат до 10 осіб, а у 6% — від 10 співробітників.

Якщо порівнювати чоловіків і жінок, то серед перших більше тих, хто управляє магазином самостійно(52% vs 49%), та тих, у кого маленький штат(24% vs 16%). Жінки-підприємиці частіше працюють з партнером/ами(28% vs 20%)та з 10+ співробітниками(6% vs 4%).

Третина респондентів в онлайн-продажах довше 5 років. 15% — менше ніж рік, причому 4% з них відкрили магазин саме під час карантину. Трійка сфер, в яких найчастіше ведуть свою справу на OLX , — Бізнес і послуги(25%), Нерухомість(24%), Дім і сад(19%).

Основною причиною найчастіше називають:

  • бажання заробляти більше грошей(37%).
  • На другому місці(19%)— можливість працювати з будь-якої точки.

Водночас для жінок гнучкість важливіша — 22% vs 17%. Також 11% жінок відзначили, що їхній основний мотив — це життєві обставини, що не дозволяють знайти роботу на повний робочий день. Серед чоловіків схожа ситуація лише у 5%.

Заробіток додаткових коштів актуальніший для чоловіків — 38% vs 30%. Ще одна важлива причина продавати онлайн для них — можливість поєднувати постійну роботу та бізнес в інтернеті — 10% vs 7%.

89% купують рекламу для просування своїх товарів, причому 50% всіх опитаних роблять це регулярно. Понад половина(56%)впевнені, що платні рекламні послуги допомагають просувати бізнес і збільшувати дохід. Ті ж 56% готові вкладати в рекламу на платформі до 5% прибутку, майже чверть респондентів — від 5% до 10%, а кожен десятий не проти виділяти на просування від 10%.

E-commerce і карантин Попри пандемію 74% опитаних підприємців будують плани. Так, 45% респондентів у найближчі пів року хочуть нарощувати темпи та значно збільшувати обсяги продажів. 11% також продаватимуть більше товарів, однак їхні плани менш грандіозні. Отримати бажане збираються переважно новими товарами/послугами(61%)та додатковим вкладенням у рекламу(50%).

Майже 4% бачать перспективу в тому, аби змінити чи додати напрямок, — хочуть спробувати щось нове(50%)й адаптуються під потреби покупців(50%).

Ситуація з онлайн-бізнесом в Україні. Третина підприємців вважають, що розвивати онлайн-бізнес в Україні під час карантину легко, а 44% важко відповісти на запитання. Понад половина впевнені, що для розвитку справи не обмежитись однією лише присутністю в інтернеті, на противагу їм 17% вірять, що можна бути успішним і без відкриття фізичного магазину.

Головними труднощами в e-commerce називають високу конкуренцію(61%). Також скаржаться на те, що важко знаходити й утримувати клієнтів(31%). Трохи менше третини(29%)респондентів вважають, що в Україні легко вести малий і середній бізнес прозоро, майже 44% з ними не згодні.

Читайте важливі новини та поради, які стануть в пригоді для вашого гаманця, в телеграм-каналі Finance_ukr

Global News Trump, aides have discussed plans to pardon Michael Flynn: reports. Global News A person familiar with discussions between Trump and his aides told The New York Times that the Republican president plans to pardon Flynn before leaving office. 
NDTV News US To Distribute 6.4 Million Covid Vaccine Doses In First Tranche NDTV News The United States plans to distribute 6.4 million doses of the Pfizer-BioNTech Covid-19 vaccine in the first week after it is cleared for emergency use, which is likely next month, officials said...
Radio Free Europe Azerbaijani Forces Enter Second District Returned By Armenia Under Nagorno-Karabakh Truce. Radio Free Europe Azerbaijani forces have entered the second of three districts to be handed back by Armenia as part of a deal that ended weeks of fighting over Nagorno-Karabakh.
Global News Champagne, Conservative foreign affairs critic Michael Chong spar over China approach. Global News The Conservative foreign affairs critic told Champagne during a House of Commons committee meeting Tuesday that the government needs to show Canadians how it will deal with growing Chinese intimidation of Canadians within Canada's borders.
NDTV News Lebanon Judge Wants Ministers Investigated Over Port Blast. NDTV News The judge leading Lebanon's probe into the deadly Beirut port blast wants three members of the cabinet investigated over their possible responsibility in the disaster, a judicial source said Tuesday.
Новини по темі

Якщо завтра локдаун: як компенсувати українцям їхні втрати.

Про можливий механізм фінансової компенсації шкоди внаслідок жорсткого карантину 

6 1

Промислове виробництво Донецької області скоротилося на 8,3%.

Промислове виробництво Донецької області(без урахування частини тимчасово окупованої території)в січні-жовтні 2020 року порівняно з січнем-жовтнем 2019 року скоротилося на 8,3%.

7

Зернові і зернобобові зібрано з 96% засіяних площ - Мінекономіки.

Про це повідомляє прес-служба Мінекономіки.

7

Бачимо трагічний результат перебування Зеленського при владі – Портников.

Це навіть не називається рубати гілку, на якій сидиш. Це називається бетонувати майданчик, на який неминуче впадеш. І все це з ги-ги та га-га, із

9

Названа дата проведення повторних виборів в Броварах.

У Броварах повторні вибори відбудуться в 2021 році.

5

В Україні масово продають фальшиву ікру: три правила, як розпізнати підробку.

Експерти розповіли, як правильно купувати ікру

9 1

МЗС України запросило ще одну країну до Кримської платформи.

У Чорногорії є чітка позиція щодо невизнання тимчасової окупації Криму Російською Федерацією

6 1

У Черкасах підбили підсумки другого туру виборів мера: переміг Бондаренко.

Віктор Євпак відстав від конкурента на 5,5 тисячі голосів.

4

Журналіст: ОПЗЖ влаштувала жалюгідну буфонаду із проплаченою масовкою та тітушками під посольством США.

Чувак у масці Сороса, дівчина в національному вбранні, Кива, обличчя якого суто фізіологічно дедалі більше набуває рис Наталії Вітренко

9

Кабмін обговорюватиме питання повернення пільгових тарифів на газ для церков. Держетнополітики Богдан.

Глава Державної служби з етнополітики та свободи совісті Олена Богдан заявляє, що в уряді обговорюватиметься питання повернення пільгових тарифів на газ для релігійних організацій.

5