Закон про освіту: Україна не готова задовольняти неадекватні вимоги Угорщини – Кулеба

5 канал
Закон про освіту: Україна не готова задовольняти неадекватні вимоги Угорщини – Кулеба

Україна не має наміру політично воювати з Угорщиною, але й задовольняти її неадекватні вимоги не буде. Про це заявив ефірі "5 каналу" постійний представник України при Раді Європи Дмитро Кулеба.

"Ми чубимося, але ні з нашого, ні з їхнього боку поступок немає. Ми не боїмось цього дипломатичного протистояння, якщо ми переконані, що діємо правильно, у рамках наших міжнародних зобов'язань", – наголосив Кулеба.

Він також підкреслив: "Ніякого наміру зливати позицію у нас немає. Ми не хочемо воювати політично з Угорщиною, але і йти на неадекватні вимоги, задовольняти їх ми не готові".

За його словами, попри напругу у двосторонніх відносинах через питання мови освіти, Угорщина зацікавлена у безпеці України.

"Попри накал у сфері освіти санкції проти РФ були продовжені... У сфері безпеки і Угорщина, і Польща зацікавлені в тому, щоб Україна була сильною державою, здатною себе захищати і ефективно бути східним флангом Європи у широкому сенсі. Але не треба мати жодних ілюзій, треба робити ставку на себе, розбудовувати свої сили, а з сильними всі захочуть дружити", – сказав Кулеба.

Дивіться також повне відео інтерв'ю:

Як повідомляв 5.UA, міністр закордонних справ Угорщини Петер Сійярто пообіцяв заблокувати участь президента Порошенка у саміті НАТО, який відбудеться в Брюсселі у липні 2018 року. Сійярто також заявив, що Угорщина не підтримає проведення зустрічі міністрів оборони ЄС та України, запланованої на квітень.