УНІАН

«УНІАН» - читайте ТОП-новини політики в Україні та світі, найостанніші політичні новини від інформаційного агентства УНІАН.

https://unian.ua/

В Україні запустили портал для виявлення прихованих інтересів посадовців.

Алгоритм нового інструменту здатен виявити 11 типів можливих ризиків / фото УНІАН

Алгоритм нового інструменту здатен виявити 11 типів можливих ризиків / фото УНІАН

Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) спільно з громадською організацією "Антикорупційний штаб" презентували портал "Приховані інтереси".

Про це повідомляє прес-служба НАЗК.

Зазначається, що цей портал став першим діджитал-інструментом, що допомагає знаходити можливі ризики у публічних службовців.

Алгоритм здатен виявити 11 типів можливих ризиків. Завдяки йому, можна

  • швидко дізнатися, як посадовець пов’язаний із компаніями, які беруть участь у тендері в установі;
  • де він працює чи працював;
  • близьких осіб, які працюють в одному органі з цим посадовцем;
  • перевірити, чи не отримував такий чиновник ризикові подарунки.

"Це унікальний інструмент, тому що ми робимо публічною інформацію про можливі конфлікти інтересів у діяльності кожного високопосадовця, кожного депутата місцевої ради, кожного чиновника будь-якого органу державної влади та органу місцевого самоврядування", - цитує голову НАЗК Олександра Новікова прес-служба агентства.

Також повідомляється, що, крім пошуку ризиків за особами та компаніями, портал містить автоматичний аналізатор документів. Завдяки цьому, користувачі можуть завантажити документ будь-якого державного органу чи органу місцевого самоврядування та виявити в ньому вказівки на потенційний конфлікт інтересів.

"Цією ідеєю ми готові поділитися з іншими країнами, іншими уповноваженими інституціями та органами, які здійснюють запобігання корупції. Ми відкриті, і цей портал теж буде відкритий, бо це наша основна мета", - підкреслив голова правління ГО "Антикорупційний штаб" Сергій Миткалик.

Зазначається, що портал може допомогти в роботі Національної поліції, антикорупційних уповноважених, журналістів-розслідувачів та громадських активістів для пошуку прихованих інтересів.

На сьогодні база порталу "Приховані інтереси" містить 6 млн осіб, 1,5 млн компаній і понад 600 тис. ризиків.

Скріншот, interes.shtab.net

Скріншот, interes.shtab.net

Як повідомляв УНІАН, раніше Національне агентство з питань запобігання корупції презентувало оновлений Єдиний державний реєстр осіб, які вчинили корупційні або пов’язані з корупцією правопорушення (Реєстр корупціонерів).

Що таке НАЗК

Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) — центральний орган виконавчої влади України зі спеціальним статусом, який забезпечує формування та реалізує державну антикорупційну політику.

Створення Національного агентства було передбачене Законом України "Про запобігання корупції", прийнятим 14 жовтня 2014 року.

Вас також можуть зацікавити новини:

Автор: Герасименко Валентина

Новини по темі
Брифінг 02.12.2021 Дмитро Костюк

Брифінг 02.12.2021 Дмитро Костюк

Брифінг народного депутата України Дмитра Костюка Підписуйтесь на канал та натискайте на дзвоник, аби бути в курсі усіх актуальних тем у Парламенті. Долучайтесь до наших соцмереж:

Брифінг 02.12.2021 Михайло Цимбалюк

Брифінг 02.12.2021 Михайло Цимбалюк

Брифінг народного депутата України Михайла Цимбалюка Підписуйтесь на канал та натискайте на дзвоник, аби бути в курсі усіх актуальних тем у Парламенті. Долучайтесь до наших соцмереж:

Мешканці Станиці Луганської розповіли про цинічний обстріл бойовиків.

Мешканці Станиці Луганської розповіли про цинічний обстріл бойовиків.

Прокуратура відкрила кримінальну справу через обстріл Станиці Луганської. Бойовики пошкодили залізничне ДЕПО, 4 будівлі підприємства та 1 житловий будинок. Залізничники досі оговтуються від пережитого. Читати на сайті:

Зеленський призначив 28 суддів на посади - На цю хвилину.

Зеленський призначив 28 суддів на посади - На цю хвилину.

~ Підписатись на Вєсті ~ ~ Підписатись на Знаєм24 ~ 24 Канал онлайн – 24 Канал у Facebook – 24 Канал у Instagram – 24 Канал у Twitter – 24 Канал у Telegram – #24Канал

Брифінг 02.12.2021 Едуард Прощук

Брифінг 02.12.2021 Едуард Прощук

Брифінг народного депутата України Едуарда Прощука Підписуйтесь на канал та натискайте на дзвоник, аби бути в курсі усіх актуальних тем у Парламенті. Долучайтесь до наших соцмереж:

Брифінг 02.12.2021 Михайло Бондар

Брифінг 02.12.2021 Михайло Бондар

Брифінг народного депутата України Михайла Бондара Підписуйтесь на канал та натискайте на дзвоник, аби бути в курсі усіх актуальних тем у Парламенті. Долучайтесь до наших соцмереж: