«Революція роботів» : у світі в найближчі п'ять років роботу втратять 85 млн осіб.

Експерти Всесвітнього економічного форуму склали список найважливіших тенденцій, які визначатимуть ситуацію на глобальному ринку праці у найближчі п’ять років.

Деякі зміни відбудуться внаслідок пандемії, але всі головні тренди так чи інакше вже були зумовлені технологічним прогресом, повідомляє Центр новин ООН .

Автоматизація

На думку експертів, автоматизація виробництва відбувається набагато швидше, ніж очікувалося. І на тлі пандемії цей процес лише прискорився. Через це роботу в найближчі п’ять років втратять 85 млн осіб. Очікується, що у 2025 році робота буде розподілена приблизно порівну між людьми та машинами.

“Революція роботів”

Також експерти прогнозують, що одночасно в результаті “революції роботів” на глобальному ринку праці буде створено 97 млн нових робочих місць. Більшість з них, відповідно, – у сфері штучного інтелекту. Багато нових посад будуть пов’язані також зі створенням контенту для соціальних мереж. Серед інших сфер діяльності, перспективних з точки зору пошуку роботи – “зелена економіка”, сфера послуг, маркетинг, сфера продажу та інженерна справа.

Аналітичне мислення, креативність і гнучкість

Саме ці якості у найближчі п’ять років роботодавці найбільше цінуватимуть у своїх співробітників. Також претендентам роботи не зашкодять стресостійкість і здатність до навчання.

Перепідготовка кадрів

Майже половині всіх працівників у світі потрібно буде пройти різні курси підвищення кваліфікації та програми перепідготовки. Саме на додатковому навчанні співробітників зосередять свої зусилля найбільш конкурентоспроможні компанії.

Віддалена робота

Приблизно 84% роботодавців у найближчі п’ять років переведуть частину своїх співробітників на віддалену роботу. Йдеться приблизно про 44% робочої сили. При цьому деякі керівники вважають, що це може негативно позначитися на продуктивності праці, і співробітникам знадобиться час на те, щоб адаптуватися до нових умов.

Довідка Finance.ua:

  • LinkedIn випустив щорічний звіт про найбільш затребувані вакансії серед розміщених в сервісі.

Читайте важливі новини та поради, які стануть в пригоді для вашого гаманця, в телеграм-каналі Finance_ukr 🤫

Finance.UA

«Finance.UA» - фінансові новини в Україні на проекті Finance.ua. Новинарний агрегатор фінансів в Києві, Донецьку, Дніпропетровську, Одесі та інших містах

https://news.finance.ua/ua/

Новини по темі
У 2020 році українці витратили на страховку автомобілів по ОСЦПВ 6,1 млрд гривень.

У 2020 році українці витратили на страховку автомобілів по ОСЦПВ 6,1 млрд гривень.

У 2020 році страховики збільшили збір платежів за договорами страхування цивільно-правової відповідальності власників наземного транспорту (ОСАГО) на 20,6% до 6,1 млрд гривень у порівнянні з 2019 роком (5,08 млрд гривень).

Finance.UA

Про головне за 15:00: Звіт Степанова у Верховній Раді.

Про головне за 15:00: Звіт Степанова у Верховній Раді.

У випуску "Про головне" за 5 березня станом на 15:00​​ – міністр охорони здоров'я України Максим Степанов прозвітував у Верховній Раді. Зокрема, він розповів про боротьбу з COVID-19 в державі. 24 Канал онлайн – 24 Канал у Facebook – 24 Канал у Ins...

Долю Степанова вирішують в Офісі Президента, – Стефанишина.

Долю Степанова вирішують в Офісі Президента, – Стефанишина.

Вже кілька місяців в українській політиці є чутки про відставку міністра охорони здоров'я Максима Степанова. Натомість офіційних заяв чи винесення питання у парламент – немає. Насправді ж питання відставки Степанова вирішує Офіс Президента. Читати...

Співачка Руслана та шоумен Педан розповіли про свій стан після вакцинації.

Співачка Руслана та шоумен Педан розповіли про свій стан після вакцинації.

У прямому ефірі одно з телеканалів 4 березня вакцинувалися українські зірки. Серед них була співачка Руслана Лижичко та шоумен Олександр Педан. Вони розповіли, що почуваються добре, однак є певні зміни в організмі. Читати на сайті: 24 Канал онлайн...

1

Історія успіху Instagram, КОРПОРАЦІЇ СВІТУ

Історія успіху Instagram, КОРПОРАЦІЇ СВІТУ

Соцмережа інстаграм у 2010 році стала справжнім відкриттям. Засновники не встигли й отямитись від розробки, як додатком вже почали користуватись тисячі людей. Успіх був шаленим, однак здійснити такий прорив вдалося не одразу. Читати на сайті:

Неочікуваний Чернігів та гастротур у Львові: де подорожують українці під час карантину.

Неочікуваний Чернігів та гастротур у Львові: де подорожують українці під час карантину.

Куди українці поїдуть у перші весняні, та ще й святкові вихідні? Подорожі за кордон зараз планувати проблематично, адже країни постійно змінюють умови в'їзду. Однак ті, хто втомився сидіти вдома і хоче нових вражень, можуть знайти чимало варіантів...

«Спутнік-V» та жорсткі обмеження – у Чехії одна з найгірших ситуацій з Covid-19 у світі - #ВЄВРОПІ.

«Спутнік-V» та жорсткі обмеження – у Чехії одна з найгірших ситуацій з Covid-19 у світі - #ВЄВРОПІ.

Чехія стала лідером у антирейтингу розповсюдження «ковіду» у світі. Щодня там фіксують понад 10 тисяч нових випадків COVID-19 й це при тому, що Чехія вчетверо менша за Україну по населенню. У лікарнях не вистачає місць, а кількість тяжкохворих наб...