Печерський райсуд зобов’язав ГПУ відкрити провадження щодо НАБУ

Еспресо.TV
Печерський райсуд зобов’язав ГПУ відкрити провадження щодо НАБУ
Печерський районний суд Києва зобов’язав Генпрокуратуру відкрити кримінальне провадження щодо ймовірного вчинення працівниками Національного антикорупційного бюро втручання в діяльність суду

Про це передає прес-служба Окружного адміністративного суду Києва.

До Печерського суду звернулися судді адмінсуду з позовом на бездіяльність Генеральної прокуратури.

У суді зауважують, що НАБУ відкрило кримінальне провадження за статтею 375 КК (постановлення завідомо неправосудного рішення) щодо обставин розгляду Окружного адмінсуду Києва позову Романа Насірова до Державної фіскальної служби.

"Колегія суддів, яка задовольнила позов Насірова, вважає, що доводи НАБУ ґрунтуються на явно надуманих підставах і їх можна вважати спробою тиску на суд, відповідно до закону, повідомила Вищу раду правосуддя та ГПУ про втручання в їх діяльність щодо здійснення правосуддя", – заявляють в суді.

Вища рада правосуддя ще не розглянула дане питання. Водночас, під час розгляду Печерським судом скарг суддів, з письмових заперечень відповідача стало відомо, що за фактом винесення неправосудного рішення САП закрило кримінальне провадження щодо суддів Окружного адміністративного суду.

  • Національне антикорупційне бюро кілька разів проводило обшуки в Окружному адмінсуді Києва, зокрема, у травні 2017 року у рамках розслідування справи за статтею "незаконне збагачення" щодо голови цього суду.