Український тиждень

«Тиждень» - новини в Україні, економіка, політика, культура, новини в світі, об'єктивно та ексклюзивно про головні події в Україні та світі, Тиждень.ua

https://tyzhden.ua/

Кожні дев'ять хвилин через війну в Ємені гине одна дитина - чи можливо виправити наслідки війни в країні.

Про це йдеться у доповіді, яку підготував ​​Центр міжнародного майбутнього імені Фредеріка С. Парді при Університеті Денвера. Це вже третя доповідь у серії з 2019 року. Тривалий конфлікт в Ємені спричинив серйозну гуманітарну кризу та завдав значну шкоду економіці, інфраструктурі, охороні здоров’я, системі освіти тощо, призвів до сотні тисяч смертей. Хоча багато з цього є прямим результатом насильства війни, інші є непрямими наслідками, зокрема брак їжі та погіршення умов життя.

Проаналізувавши можливу кількість жертв війни у Ємені, автори звіту виявили, що до кінця 2021 року конфлікт призведе до 377 000 смертей, майже 60% з яких непрямо пов’язані з війною та викликані проблемами, як-от відсутність доступу до їжі, води та медичної допомоги. Переважна більшість цих смертей - діти, які зазвичай особливо страждають від недоїдання. У 2021 році через конфлікт кожні дев'ять хвилин гине єменська дитина віком до п'яти років. Цифра істотно збільшилась порівняно з доповіддю UNDP за 2019 рік (“Оцінка впливу війни на розвиток в Ємені”), згідно з якою смерті відбувались приблизно кожні 12 хвилин.

Якщо війна в Ємені триватиме до 2030 року, за оцінками, в результаті загинуть 1,3 мільйона людей. Наслідки конфлікту продовжують бути руйнівними. Країна втратила кумулятивну суму в $126 млрд США потенційного ВВП з 2015 року. Крім того, понад 15 млн людей опинились за межею бідності.

Хоча шлях до миру буде важким, залишається надія, що ефективне місцеве, регіональне та міжнародне керівництво зможе досягти довготривалого та інклюзивного політичного врегулювання. Ініціативи з відновлення є повільними і не вирішують фундаментальних проблем, які існували до конфлікту, що робить Ємен дуже вразливим до повернення країни у доконфліктний стан. За таких темпів, відновлення ВВП на душу населення досягне рівня до війни до 2040-х років.

Використовуючи фрагментарне відновлення як базову лінію, у дослідженні запропонували п’ять сценаріїв відновлення Ємену. Кожен з них зосереджений на конкретному аспекті постконфліктного відновлення та розвитку та оцінений за основними показниками розвитку до 2050 року для розуміння варіантів політики у постконфліктному відновленні Ємену. Їх можна розглядати як “будівельні блоки”, до них належать:

1. Сільськогосподарські інвестиції: зосередження на покращенні доступу та зменшенні продовольчої незахищеності. Це полегшує проблеми доступу до їжі, які найбільше відчувають бідні та вразливі верстви населення Ємену. Це також збільшує виробництво в сільському господарстві, що забезпечує роботу більшій частині бідних в країні.

2. Економічний розвиток: зосередження на збільшенні інвестицій та продуктивності з використанням різноманітних джерел фінансування. Включає грошові трансферти, які забезпечують додатковий дохід бідним домогосподарствам для зменшення нерівності доходів.

3. Уповноважені жінки: Ще до конфлікту, гендерна рівність в Ємені була однією з найгірших у світі. Демонстрація покращення здоров’я жінок, їх освіти та участі в економіці та соціумі відкриває нові шляхи зростання.

4. Людські здібності: Вирішення питань людського розвитку, особливо охорони здоров'я та освіти населення. Включаючи спроби зробити доступ до інфраструктури водопостачання та каналізації та освіти більш справедливим.

5.Якість управління: моделювання безпечного миру, більшої прозорості та ефективності уряду та ефективне державно-приватне партнерство у розвитку інфраструктури. Має потенціал для стимулювання всеохоплюючого відновлення шляхом підвищення ефективності надання державних послуг та збільшення доходів.

Усі будівельні блоки відновлення покращують прогрес навіть за межами сценарію базового фрагментованого відновлення. Однак лише комбінований варіант інтегрального відновлення повністю компенсує втрачений прогрес у Цілях сталого розвитку до 2030 року. З точки зору покращення ВВП на душу населення, сценарій інтегрованого відновлення не тільки наздоганяє, але й перевершує сценарій без конфлікту до 2050 року.

Читайте також: В Ємені з 2015 року, коли почалася війна, загинуло або скалічилось 10 000 дітей

Дослідження показує, що більшість страждань від цього конфлікту було покладено на плечі найбільш вразливих верств населення країни. Конфлікт значно погіршив здоров’я населення та знизив рівень освіти. Ці наслідки триватимуть десятиліттями. Вони завдали шкоди спроможності держави, з’явилась потреба у перебудові інституційної спроможності та управління. Необхідно також усунути існуючі обмеження розвитку, щоб уникнути повернення до попереднього статус-кво.

Країни, які виходять із конфлікту, особливо вразливі до повернення у війну, що призводить до конфліктної пастки та нескінченного кола руйнувань і страждань. Тож через фрагментарне відновлення Ємен залишається під загрозою поновлення конфлікту.

Вивчивши сценарії цього ймовірного відновлення, дослідники змогли надати спеціалістам з питань розвитку, особам, які приймають рішення, і донорам деякі короткострокові, середньострокові та довгострокові рішення, які, ймовірно, допоможуть Ємену відновитися. Наприклад, усунення обмежень доступу до їжі є важливим для забезпечення негайного припинення голоду. У той же час інвестиції в розвиток людського потенціалу та покращення інфраструктури можуть не дати миттєвих результатів у короткостроковій перспективі, але є важливими для зниження рівня голоду та покращення стану здоров’я в довгостроковій перспективі.

Крім того, зосередженість на підвищенні продуктивності та підтримці доходів найвразливіших верств населення має вирішальне значення для подолання бідності, але без зміцнення систем охорони здоров’я та освіти н людський розвиток не триватиме. Аналогічно, ефективне та прозоре управління важливе для зміцнення довіри і само по собі дає результати, але воно є найпотужнішим у поєднанні з цільовими інвестиціями та програмами розвитку.

UNDP заявила, що не варто витрачати час, і плани підтримки відновлення необхідно постійно розробляти, навіть якщо бойові дії тривають. Тим часом гуманітарні організації ООН надзвичайно стурбовані безпекою цивільного населення в північній єменській мухафазі Маріб, де проживає близько мільйона переміщених осіб.

Агентство ООН у справах біженців, Управління Верховного комісара ООН у справах біженців (УВКБ ООН), попередило, що, оскільки лінія фронту конфлікту зміщується ближче до густонаселених районів у багатому нафтою регіоні, життя цих людей знаходяться в небезпеці. Доступ до гуманітарної допомоги також стає важчим, сказала речниця УВКБ ООН Шабіа Манту.

“Ракетні удари поблизу місць розміщення переселенців викликають страх і паніку. Останній інцидент стався 17 листопада, коли артилерійський снаряд вибухнув без втрат поблизу міста Маріб. Команди УВКБ ООН повідомляють, що в горах, які оточують місто, точаться запеклі бої, а вдень і вночі чути звуки вибухів і літаків”, – розповіла вона.

УВКБ ООН попереджає, що подальша ескалація конфлікту лише посилить вразливість людей у Марібі, і закликає до негайного припинення вогню в Ємені.

Новини по темі
Німеччина в разі агресії РФ долучиться до санкцій.

Німеччина в разі агресії РФ долучиться до санкцій.

Держсекретар США Ентоні Блінкен переконаний, що Німеччина, попри наявність у країні суперечливих політичних позицій щодо поведінки Росії, готова долучитися до спільних санкцій Заходу проти РФ.

Цензор.НЕТ

Туреччина все ще готова прийняти переговори Зеленського та Путіна.

Туреччина все ще готова прийняти переговори Зеленського та Путіна.

Туреччині не потрібна напруженість обстановки на кордоні з Україною. Тому вона, як і раніше, готова прийняти переговори лідерів України та Росії Володимира Зеленського та Володимира Путіна.

Цензор.НЕТ

«Говорите по русски» : програміста у Києві не взяли на роботу через відмову спілкуватися російською.

«Говорите по русски» : програміста у Києві не взяли на роботу через відмову спілкуватися російською.

Понад 3,5 тисячі повідомлень про порушення мовного законодавства надійшло до офісу мовного омбудсмена торік. В Одеській, Харківській , Дніпропетровській, Запорізькій областях грішать мовно. Але найбільше - пів тисячі звернень — як не дивно, надійш...

«Виманюють стрілецькою зброєю, тоді кидають міни» : армійці про поведінку окупантів біля Новозванівки.

«Виманюють стрілецькою зброєю, тоді кидають міни» : армійці про поведінку окупантів біля Новозванівки.

Побив дитину - отримав вирок. На Львівщині самбірський суд засудив батька трирічного хлопчика до 190 годин виправних робіт, за те що той пАском відлупцював сина. Синці та садна на тілі дитини помітили вихователі дитсадка і звернулися до поліції. С...

Законопроєкти без голосів, нардепи хворіють: чи піде Рада на карантин.

Законопроєкти без голосів, нардепи хворіють: чи піде Рада на карантин.

Українські депутати, тільки розпочавши роботу після найбільших канікул, уже сором'язливо натякають на нові. Верховна Рада у парламентсько-президентській республіці - тим більше в умовах такого серйозного загострення, здавалося б, мала денно і нощн...

Політичні радники усіх лідерів  «нормандської четвірки»  зустрілися в Парижі / включення.

Політичні радники усіх лідерів «нормандської четвірки» зустрілися в Парижі / включення.

Політичні радники усіх лідерів "нормандської четвірки" зустрілися в Парижі. Наперепдодні в українських медіа звучало, що заради зустрічі Київ пішов на поступки Кремлю, відкликавши з парламенту законопроєкт про перехідне правосуддя, який так дратув...

«Це закінчиться катастрофою» : Геращенко розкритикувала ідею зустрічі Зеленського і Путіна сам на сам.

«Це закінчиться катастрофою» : Геращенко розкритикувала ідею зустрічі Зеленського і Путіна сам на сам.

Підпишіться і натисніть , щоб отримувати сповіщення про трансляції та нові відео. Telegram без спаму ️ Facebook ️ Twitter ️ Ефір наживо Багато цікавого на сайті ️

Побив трирічного сина: на Львівщині батько отримав вирок за насильство над дитиною.

Побив трирічного сина: на Львівщині батько отримав вирок за насильство над дитиною.

Побив дитину - отримав вирок. На Львівщині самбірський суд засудив батька трирічного хлопчика до 190 годин виправних робіт, за те що той пАском виховував сина. Синці та садна по всьому тілу малюка помітили вихователі дитсадка та звернулися до полі...