Фабрика життя. Навколо древньої зірки виявили незвичайно багато кисню

Міжнародна команда астрономів виявила велику кількість кисню в атмосфері однієї з так званих «примітивних зірок» — J0815 + 4729.

Це нове відкриття було зроблено за допомогою обсерваторії Кек на острові Мауна-Кеа на Гаваях. Воно дає важливу підказку про те, як кисень і інші важливі елементи з’явилися в перших поколіннях зірок у Всесвіті.

«Цей результат дуже захоплюючий. Він розповідає нам про деякі з найбільш ранніх часів у всесвіті. Я з нетерпінням чекаю нових вимірів, подібних до цього, щоб ми могли краще зрозуміти початкові появи кисню та інших елементів у всьому молодому всесвіті», — сказав головний учений обсерваторії Кек Джон О’Міара.

Відстеження раннього утворення кисню та інших елементів вимагає вивчення найстаріших зірок, які все ще існують. J0815 + 4729 — одна з таких зірок; вона знаходиться на відстані більше 5000 світлових років від сузір'я Рись.

«Зірки, подібні до J0815 + 4729, називають гало-зірками. Це пов’язано з їх приблизно сферичним розподілом навколо Чумацького шляху, на відміну від більш знайомого плаского диска більш молодих зірок, які включають і наше Сонце», — пояснює астрофізик Каліфорнійського університету в Сан- Дієго Адам Бургассер.

Дослідницька група спостерігала J0815 + 4729 за допомогою спектрометра високої роздільної здатності (HIRES) обсерваторії Кека. Дані, які вимагали більше п’яти годин спостереження за зіркою протягом однієї ночі, використовувалися для вимірювання вмісту 16 хімічних речовин в атмосфері зірки, включаючи кисень.

«Примітивний склад зірки вказує на те, що вона сформувалася протягом перших сотень мільйонів років після Великого вибуху, можливо, з матеріалу, вигнаного з перших наднових Чумацького шляху», — сказав Джонай Гонсалес Ернандес, провідний автор дослідження.

Дані HIRES обсерваторії Кека про зірку показали дуже незвичайний хімічний склад. Незважаючи на те, що в ньому міститься відносно велика кількість вуглецю, азоту і кисню — приблизно 10, 8 і 3 відсотки від загальної кількості, виміряного на Сонце, — інші елементи, такі як кальцій і залізо, мають зміст, що становить приблизно одну мільйонну частину сонця.

«В ореолі нашої галактики відомо всього кілька таких зірок, але в жодній з них немає такої величезної кількості вуглецю, азоту і кисню в порівнянні з вмістом заліза», — підкреслили вчені.

Новини по темі

Корабель «Союз-МС» успішно пристикувався до МКС

Корабель доставив на станцію нових членів екіпажу станції.

1

Астрономи виявили нову зірку-рекордсмена Чумацького Шляху.

Швидкість обертання зірки на 100 кілометрів на секунду вища за швидкість попереднього рекордсмена.

1

Цитрус представив телефон № 1 в Україні - нова лінійка realme вже в продажу.

7 квітня компанія Цитрус провела онлайн-презентацію, на якій була представлена нова лінійка смартфонів в Україні – realme 6

1

Велика маленька брехня. Компанія MediaTek махлювала з тестами на продуктивність — ЗМІ

Згідно з розслідуванням журналістів компанія MediaTek «завищувала» результати, коли телефони на базі їх процесорів проходили тест на продуктивність

2

Вчені розкрили таємницю стародавніх прикрашених яєць страусів.

Прикрашені різьбленням яйця страусів були популярні п'ять тисяч років тому.

1

Продовжуючи переглядати Новини України (UAZMI), ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся на використання файлів cookie