COVID-19 може допомогти вирішити проблему зміни клімату — FT.

Пандемія дала людству багато важливих уроків.

Пандемія COVID-19 та проблема зміни клімату мають багато спільного. Причини обох криз подібні між собою, і їх наслідки зближуються, адже обидві проблеми породжені людською діяльністю, яка призвела до погіршення екологічного стану довкілля. Однак, COVID-19 частково може допомогти вирішити загострення кліматичної кризи, пише Financial Times.

Очевидно, що зміна клімату та COVID-19 - це великі проблеми, які спричинили неприємні наслідки, але відмінності між ними можуть бути настільки ж повчальними, як і подібність.

Одна різниця, занадто очевидна, полягає в тому, що хоча SARS-COV-2 перевернув світ буквально за кілька тижнів після своєї появи, темпи кліматичних змін просто не підходять для швидкого циклу новин. Зміна клімату через викиди парникових газів триває, але зі швидкістю, що вимірюється десятиліттями.

Як результат, майже неможливо висвітлити питання кліматичної кризи як чисту гарячу новину. Натомість, частіше за все поширюються повідомлення про паралельні питання, такі як початок глобальних кліматичних конференцій або публікація звітів науковців.

Зараз активісти використовують вислів «надзвичайна кліматична ситуація», намагаючись викликати відчуття нагальності. Непросто висвітлити те, що відбувається в надзвичайно повільному темпі, навіть якщо це екзистенційна загроза, така як зміна клімату.

Минулого тижня відома активістка Грета Тунберг поскаржилася, що «кліматична проблема жодного разу не трактувалась як реальна криза». Вона має рацію щодо цього. Навряд чи під час термінової прес-конференції представники влади будуть пояснювати нації, як змінився клімат за останні 24 години.

Отже, це невтішна різниця між зміною клімату та COVID-19. Тепер щодо не менш прикрої подібності: обидва питання часто страждають від дезінформації та поляризації думок.

Нікому не подобаються наслідки зміни клімату або коронавірусу, але деякі люди йдуть ще далі. Намагаючись зробити так, щоб проблеми не існувало, вони просто роблять вигляд, що її вже не існує. Є навіть готовий запас «підприємців», які отримують прибуток від дезінформації, щоб задовольнити цей попит на поширення брехні.

Але надія є. Драматична відповідь на COVID-19 свідчить про те, що люди здатні продемонструвати деякі переваги, які можуть знадобитися для боротьби зі зміною клімату. Людство здатне пристосовуватися до кризових ситуацій надзвичайно швидко, якщо це потрібно і якщо є готовність йти на жертви заради загального блага.

COVID-19 також навчив людей, що вирішення проблем за допомогою технологій може бути ефективним. Для прикладу, вакцинація від коронавірусу повинна діяти набагато ефективніше, ніж економічно збиткові локдауни.

Звичайно, вакцини проти кліматичних змін не існує, але швидкий прогрес міг би принести рух до дешевих, екологічно чистих джерел енергії, таких як вітрова та сонячна енергія.

У цьому випадку COVID-19 пропонує ще один урок. Вакцини були виготовлені в результаті спільних глобальних зусиль, дослідники обмінювалися інформацією у гонці за їх розробкою. Уряди викладали великі суми грошей, щоб приватні компанії мали необхідні ресурси та стимули для руху вперед у розробці вакцин зі швидкістю, яка в іншому випадку була б комерційно необдуманою.

Уряди надали певну підтримку зеленій енергетиці та іншим екологічним технологіям, але, знову ж таки, могли б зробити більше за допомогою податків, субсидій та встановлення відповідних стандартів. Самого лише винаходу прогресивних технологій, будь-то відновлювані джерела енергії чи нові вакцини на основі мРНК, може бути мало, якщо технологія не використовується широко.

Розробка вакцини - це інший, відносно навіть простіший виклик, ніж розробка нового джерела енергії та відповідної енергетичної системи для його використання. Політичні важелі різні, так само як і технологічні перешкоди.

І все-таки, людство може діяти рішуче, йти на жертви заради спільного блага. Зараз потрібно знайти спосіб зосередитись на проблемі, яка занадто повільна, щоб її можна було назвати кризою, але занадто небезпечна, щоб її можна було ігнорувати, резюмує видання.

Читайте також: Байден запросив Путіна і Сі Цзіньпіна на віртуальний кліматичний саміт

Опитування людей із 14 країн показує , що найбільше люди зараз бояться наслідків кліматичних змін та виявлення нових невідомих хвороб, згідно з даними дослідницького центру Pew.

Більшість з усіх респондентів заявляють, що обидві проблеми є ключовими загрозами для їх країн. Загалом, опитані найчастіше згадували саме екологічні проблеми та циркуляцію інфекційних хвороб, ніж інші загрози, такі як тероризм, кібератаки, поширення ядерної зброї, економічні негаразди та масова міграція.

Дивіться спецтему: Коронавірус у світі The Economist прогнозує «світле майбутнє» для ринку праці після пандемії COVID-19 пришвидшує зміни, які почалися ще до пандемії. У світі за весь час пандемії діагностували майже 134 млн випадків COVID-19: карта Україна піднялася на 16 місце за захворюваністю, і тепер знаходиться між Іраном і Перу. Зростання Китаю буде впливати на відновлення світової економіки після пандемії — Bloomberg МВФ прогнозує широкий вплив Китаю на глобальну економіку у посткоронавірусному світі. Постковідний світ зіштовхнеться з кризою у сфері прав людини — The Guardian Криза у сфері прав людини загрожує глобальній безпеці. The Atlantic пояснює, чому у деяких людей COVID-19 проходить безсимптомно Протягом тривалого часу люди навіть не знали, що віруси можуть інфікувати безсимптомно.

Підготував/ла : Анастасия Гурин

Дзеркало Тижня

«Дзеркало Тижня» - Останні новини України й світу. Лише достовірні новини політики, економіки, світу, культури й науки.

https://zn.ua/ukr/

Новини по темі

Тіхановську тепер не розшукують в Росії

МВС РФ виключило лідера білоруської опозиції Світлану Тіхановську з бази розшукуваних у Росії осіб. Відповідне рішення було прийнято з ініціативи Білорусі. Про це повідомляє «РІА Новини» з посиланням на джерела в МВС РФ. «Рішення про оголошення в ...

UA.NEWS

Президент Зеленський оцінив готовність України до вступу в НАТО.

Президент України Володимир Зеленський вважає, що Україна гідна бути членом НАТО. Глава держави подякував США і Джо Байдена за підтримку в цьому питанні. Про це Володимир Зеленський розповів під час форуму «Україна 30. Економіка без олігархів». «Щ...

UA.NEWS

Вірастюк склав присягу народного депутата

Вірастюк склав присягу народного депутата

На засіданні Верховної Ради 15 червня Василь Вірастюк склав присягу народного депутата. Раніше його визнали переможцем від округу № 87 на проміжних виборах до парламенту. Читати на сайті: 24 Канал онлайн – 24 Канал у Facebook – 24 Канал у Instagra...

Зеленський відреагував на рішення саміту НАТО

Зеленський відреагував на рішення саміту НАТО

На саміті НАТО у Брюсселі підтвердили підтримку бажання України доєднатись до лав Альянсу на базі ПДЧ. Президент України подякував партнерам за це, проте наголосив, що у Києві хотіли б почути конкретні терміни зближення. Читати на сайті: 24 Канал ...

1

Про головне за 10:00: Нові умови для вступу України в НАТО.

Про головне за 10:00: Нові умови для вступу України в НАТО.

У випуску "Про головне" за 15 червня станом на 10:00 – на саміті Альянсу озвучили нові умови вступу для України. 24 Канал онлайн – 24 Канал у Facebook – 24 Канал у Instagram – 24 Канал у Twitter – 24 Канал у Telegram –

Під вигуки  «Ганьба»  Вірастюк склав присягу нардепа у Раді.

Під вигуки «Ганьба» Вірастюк склав присягу нардепа у Раді.

Під вигуки "Ганьба" Вірастюк склав присягу нардепа у Раді З питань реклами: ntareklama@gmail.com Підписатися на наш канал

️Реформа прокуратури та детінізація доходів. Засідання Верховної Ради Наживо

️Реформа прокуратури та детінізація доходів. Засідання Верховної Ради Наживо

З питань реклами: ntareklama@gmail.com Підписатися на наш канал

Розумний і жорсткий, – Байден назвав Путіна  «гідним суперником».

Розумний і жорсткий, – Байден назвав Путіна «гідним суперником».

Президент США Джо Байден заявив, що вважає російського президента Володимира Путіна "гідним суперником". Читати на сайті: 24 Канал онлайн – 24 Канал у Facebook – 24 Канал у Instagram – 24 Канал у Twitter – 24 Канал у Telegram –