НАБУ: Законопроєкт уряду загрожує незалежності бюро.

Законопроект Кабінету міністрів України щодо приведення статусу Національного антикорупційного бюро України (НАБУ) у відповідність з вимогами Конституції України, що має вирішити проблемні моменти через рішення Конституційного Суду щодо НАБУ, насправді відкриває можливості для повного перезавантаження інституції та позбавлення її інституційної незалежності, заявили у НАБУ.

Читайте також: НАБУ 2.0: зручне і залежне?

"Аналіз проєкту закону (...) дозволяє виділити низку ключових загроз, наслідком втілення яких стане втрата реальної спроможності НАБУ протидіяти та викривати топкорупцію в Україні", - йдеться у заяві НАБУ у четвер, 18 лютого.

У бюро зазначили, що згідно з цим законопроєктом "контрольний пакет" голосів у складі конкурсної комісії з відбору директора НАБУ фактично отримує Кабінет міністрів, який, окрім трьох представників від себе, призначає ще трьох зі списку, поданого донорами. "Однак остаточне рішення - за Кабміном, вищу ланку якого, нагадаємо, становлять особи, підслідні НАБУ", - зауважили у відомстві.

Також остаточне рішення щодо складу комісії зовнішнього контролю з проведення щорічної незалежної оцінки (аудиту - Ред. ) повністю віддається Кабінету міністрів, наголосили у бюро.

"Привід для зміни кадрів"

Крім того, у НАБУ звернули увагу на те, що зміна статусу бюро - з правоохоронного на центральний орган виконавчої влади зі спеціальним статусом - тягне за собою питання вирішення трудових взаємин зі співробітниками НАБУ, яких відібрано на посади за результатами відкритого конкурсу. "З огляду на реалії останнього часу, є ймовірність, що реорганізацію можуть використати як привід для зміни кадрового складу, який є найціннішим ресурсом у протидії та боротьбі з корупцією на вищих щаблях влади в державі", - зазначили у відомстві.

У НАБУ вважають, що "замість консолідації зусиль у боротьбі з топкорупцією, ми вкотре стали свідками чергового об'єднання владного ресурсу задля боротьби з НАБУ". При цьому у відомстві додали, що не полишають надій на готовність до конструктивної дискусії у Верховній Раді і готові до неї долучитися.

Нагадаємо, 15 лютого у Верховній Раді був зареєстрований законопроєкт про внесення змін до деяких законів України щодо приведення статусу НАБУ у відповідність до вимог Конституції України. Згідно з інформацією на сайті парламенту, ініціатором законопроєкту №5070 є прем'єр-міністр Денис Шмигаль.

Міністр юстиції Денис Малюська повідомив, що цей законопроєкт передбачає звільнення нинішнього директора НАБУ Артема Ситника і призначення виконувачем обов'язків директора його першого заступника Гізо Углави.

При цьому у грудні 2020 року в мін'юсті наголошували, що Ситник залишається на своїй посаді попри втрату чинності окремими положеннями закону про бюро, які КСУ визнав неконституційними.

Читайте також: Корупція в Україні: чи загрожує НАБУ тотальне знищення як інституції

Дивитись відео 14:05

"КСУ вчинив конституційний переворот" - голова НАЗК Новіков (04.11.2020)

Deutsche Welle

«Deutsche Welle» - новини й аналітика з Німеччини українською мовою. Найважливіші події в Німеччині, Україні, Європі та в світі.

https://www.dw.com/uk

Новини по темі
Марченко в політиці: яких кроків очікуєте від дружини Медведчука?.

Марченко в політиці: яких кроків очікуєте від дружини Медведчука?.

Марченко в політиці: яких кроків очікуєте від дружини Медведчука? #ПрямаМоваЛьвова #опитування #Марченко З питань реклами: ntareklama@gmail.com Підписатися на наш канал

1

Чому ЄС зняв санкції з Табачника й Арбузова: пояснення адвоката.

Чому ЄС зняв санкції з Табачника й Арбузова: пояснення адвоката.

Євросоюз зняв санкції з ексочільника Кабміну Сергія Арбузова та колишнього міністра освіти Дмитра Табачника. Це відбулося, адже Україна так і не надала деталізовану інформацію щодо їхньої провини. Таку думку висловив керівник Центру правового анал...

1

LIVE - Запуск Starship SN10 від SpaceX - Трансляція та огляд українською мовою.

LIVE - Запуск Starship SN10 від SpaceX - Трансляція та огляд українською мовою.

Засновник компаній Tesla і SpaceX Ілон Маск анонсував запуск Starship SN10. Корабель призначений для польотів на Місяць і Марс, розрахований на 100 чоловік. ~ Підписатись на #24Канал ~ Відео #НовиниУкраїниТаСвіту – ~ Підписатись на #Вєсті~ ~ Підпи...

1 1

Червоний чи зелений: які види борщу є в Україні та як його готують у різних регіонах.

Червоний чи зелений: які види борщу є в Україні та як його готують у різних регіонах.

В українській кухні розрізняють 3 головні види борщу – червоний, зелений і холодний. Водночас спосіб приготування цієї страви у різних регіонах країни є неоднаковим. Читати на сайті:

2

Про головне за 15:00: Україна вже рік живе з COVID-19.

Про головне за 15:00: Україна вже рік живе з COVID-19.

У випуску "Про головне" за 3 березня станом на 15:00​​ – українці вже рік живуть з ризиком захворіти на коронавірус. Зокрема, минулого року в цей день у Чернівецькій області виявили першого пацієнта з COVID-19, який приїхав з Італії. 24 Канал онла...

1 1

БЕЗ ЦЕНЗУРИ наживо: вакцинації - так/ні / хто проти української мови / зрада, Вагнер та Арєстові.

БЕЗ ЦЕНЗУРИ наживо: вакцинації - так/ні / хто проти української мови / зрада, Вагнер та Арєстові.

2