Завищені ціни на бензин, обманні тендери і ухилення від сплати податків: історія «успіху» власника OKKO Віталія Антонова.

Засновник «Універсальної інвестиційної групи», куди входить концерн «Галнафтогаз», що включає в себе мережу заправок OKKO, і ряд інших компаній, Віталій Антонов любить говорити, що веде прозорий бізнес. Однак історія створення та діяльності його підприємств свідчить найчастіше зворотному.

Перше своє підприємство – компанію «Корат» – він створив разом з дружиною Наталею і другом дитинства Вадимом Вишневським ще в 1992 році. Дуже скоро Антонов зрозумів, що торгівля нафтопродуктами може приносити надприбутки.

Поглинання в стилі 90-х.

Популярні новини зараз

 • Буде один потужний удар: на Землю обрушиться сильна магнітна буря
 • Карпати засипало снігом у середині червня: вражаюче фото
 • Накриють дощі з грозою і градом: де в Україні вируватиме негода
 • У 1995 році Віталій Антонов створив паливну «Галнафтогаз». Ця компанія з’явилася не на порожньому місці, а завдяки незаконному поглинанню підприємства «Львівнафтопродукт» . Цей процес здійснювався через скупку акцій робітників.

  Щоб поглинути «Львівнафтопродукт» її перетворили в акціонерне товариство. Таке рішення було прийнято на зборах акціонерів. Примітно, що замість 15 тис. власників акцій на ньому зібралося лише 18 осіб. Незважаючи на подальші судові процеси, компанія «Львівнафтопродукт» все ж була поглинена «Галнафтогазом», а Віталій Антонов залишився на свободі.

  Картельні змови задля надприбутків

  Один з улюблених прийомів Віталія Антонова для отримання додаткових прибутків – штучне завищення цін на паливо на заправках ОККО.

  Так, в жовтні 2016 року Антимонопольний комітет України повідомив, що ОККО спільно з декількома іншими мережами АЗС в період з 2013 по 2016 вступили в змову і одночасно підвищували ціни на бензин .

  АМКУ оштрафував нафтотрейдерів на суму в 204 мільйонів гривень і зобов’язав встановити прозорий механізм розрахунку ціни пального для роздрібної торгівлі.

  Але навіть такі дії АМКУ не напоумив Віталія Антонова – в 2017 році антимонополісти зафіксували більше 10 цінових випадків договорняка , де фігурувала мережу ОККО. У 2019 у цій справі АЗС були оштрафовані на 77 млн грн.

  Судячи з усього, Віталію Антонову вигідніше порушувати закон “Про захист економічної конкуренції” та платити штрафи, ніж вести чесну торгівлю.

  Маніпуляція з тендерами

  Ще одна «золота жила» для Віталія Антонова – постачання палива для держпідприємств.

  Так, в 2016 році «ОККО – Бізнес Контракт» перемогла в тендері на поставку палива для ДП «Міжнародний аеропорт« Львів »ім. Данила Галицького ». Її пропозиція склала 2 939 160 грн. Єдиний конкурент на тендері – «Поділлянафтозбут» – запитало трохи більшу суму.

  Що цікаво, власником «Поділлянафтозбут» є не хто інший, як друг дитинства Віталія Антонова Вадим Вишневський.

  Про договірні матчі між цими компанія в АМКУ заявили в 2017 році .

  Ще один спосіб отримати надприбутки – завищити ціну вже після перемоги на тендері і домовиться з керівництво держпідприємства.

  Так, в 2015 році Мінінфраструктури повідомило, що ДП “Міжнародний аеропорт” Львів “ім. Данила Галицького” закуповував паливо за завищеними цінами.

  Як з’ясувалося, переможець тендеру компанія “Окко-бізнес контракт” звернулася з листом про підвищення ціни, на основі чого був підписаний додатковий договір. Загальна вартість палива була завищена на 20% в порівнянні з початковою ціною.

  Економічних підстав для підвищення не було – співробітники держпідприємства просто порушили закон про державні закупівлі.

  Однак і на цьому весь арсенал «бізнес стратегій» Віталія Антонова не вичерпується.

  Ухилення від сплати податків і «скручування»

  Не так давно журналісти «5 каналу» з посиланням на джерела в Державній податковій службі повідомили, що «Універсальна інвестиційна група» Віталія Антонова не виплатила до державного бюджету близько 2,5 млрд грн. При цьому з бюджету компанії, що входять в Холдинг Антонова, отримали близько 360 мільйонів гривень відшкодування ПДВ.

  Для отримання «чорної» готівки Антонов створив окрему мережу АЗС – Chipo, яка продає паливо нижче ринкових цін. Виглядає це досить смішно – поки ОККО усіма способами «бореться» з конкурентами, вимагаючи від них підняти ціни на бензин, сам Антонов, через своїх наближених займається торгівлею «дешевинкою». Наприклад, в Кіровоградській області мережу Chipo тримає ціни нижче найостанніших «бодяжників».

  Що показово, очолює компанію Chipo не хто інший, як друг дитинства Антонова Вишневський. Він, коли потрібно, може «зіграти» і в тендер, щоб друг і партнер Антонов отримав контракт. А так партнери просто створили схему по «чорної» переведенні в готівку своїх надприбутків від тіньових схем імпорту палива.

  Завищені ціни на бензин, обманні тендери і ухилення від сплати податків: історія «успіху» власника OKKO Віталія Антонова

  Лобісти і псевдоексперти

  Для лобізму своїх інтересів і медіа-війни з конкурентами компанія OKKO Віталія Антонова містить «кишенькову» Нафтогазову асоціацію України, а також виплачує великі суми консалтингової компанії «А-95» .

  Нещодавно в мережу потрапили фінансові документи по надходженнях коштів на рахунок «А-95»:

  • 2019 го на рахунку компанії надійшло 4,2 мільйона гривень, з яких 1,4 мільйона – від «Галнафтогазу» (мережа ОККО);
  • в 2020 загальна сума надходжень – 4,6 млн грн, від «Галнафтогазу» – майже 1,3 млн гривень.
  • ще один великий донор – Нафтогазова асоціація України, яка платить за щонайменше 400 тисяч гривень щомісяця на рахунок ПП Куюн.

  Сама Асоціація офіційно є нібито неприбутковою і незалежною організація. Але так виглядає тільки на папері. Ініціатор створення НАУ і один з керівників – Юрій Кучабський, віце-президент з комерційних питань «Галнафтогазу».

  Завищені ціни на бензин, обманні тендери і ухилення від сплати податків: історія «успіху» власника OKKO Віталія Антонова

  За даними ЗМІ, Кучабський є виконавцем усіх негласних доручень Антонова.

  Нещодавно експерт з питань енергетики Геннадій Рябцев повідомив , що Віталій Антонов передав 1 млн грн на розвиток Київської школи економіки.

  «Саме президент Київської школи економіки Тимофій Милованов є головним ідеологом запровадження граничного рівня торговельної надбавки до середньої вартості нафтопродуктів», – написав Рябцев.

  Як відомо, 14 травня 2021 Кабмін тимчасово ввів граничні торговельні надбавки (націнки) на паливо на період дії карантину. Це рішення не влаштовує OKKO.

  І тепер Віталій Антонов розраховує, що після отримання мільйонної «хабара» Милованов змінить свою позицію і допоможе йому в цьому питанні.

  Типовий виходець-з 90-х

  Оцінюючи все вищесказане, Віталія Антонова складно назвати сучасним бізнесменом, який отримує прибуток за рахунок цінової конкуренції, розвитку технологій і підвищення рівня клієнтських послуг. Це скоріше виходець з 90-х, який ментально там і залишився.

  Заробити на простих людях за рахунок завищених цін, витягнути з бюджету замовлення і ухилявся від податків – фактично ось і вся «бізнес модель» Віталія Антонова.

  Хотілося б окремо почути позицію Європейського банку реконструкції та розвитку, який є одним з акціонерів ОККО. Невже великі європейські інвестори готові підтримувати бізнес з таким сумнівним реноме?

  Народна Правда

  «Народна Правда» - останні новини України сьогодні. Головні події політики, економіки, суспільства. Свіжі новини дня, аналітика подій в Україні та світі онлайн читайте на Народній Правді

  https://narodna-pravda.ua/

  1033-річниця Хрешення Руси-України. Божественна літургія від Митрополита Епіфанія. Наживо

  1033-річниця Хрешення Руси-України. Божественна літургія від Митрополита Епіфанія. Наживо

  З питань реклами: ntareklama@gmail.com Підписатися на наш канал

  Вакцині і маскам — ні! У Києві пройшла багатотисячна хресна хода.

  Вакцині і маскам — ні! У Києві пройшла багатотисячна хресна хода.

  Тисячі вірян УПЦ МП приїхали до Києва, аби взяти участь у молебені з нагоди річниці хрещення Київської Русі. Більшість були без масок — утім не схоже, аби вони боялись коронавірусу. На думку однієї з учасниць, «Господь нас покриє та Бож'я матір вб...

  «Північний потік-2» грає на руку Кремлю, – британський журналіст.

  «Північний потік-2» грає на руку Кремлю, – британський журналіст.

  Британський журналіст та дипломат Богдан Нагайло засудив угоду між США та Німеччиною щодо "Північного потоку-2". За його словами, в основі цього документа лежить недалекоглядність. 24 Канал онлайн – 24 Канал у Facebook – 24 Канал у Instagram – 24 ...

  Час новин: підсумки дня - 21:00 28.07.2021

  Час новин: підсумки дня - 21:00 28.07.2021

  Підпишіться і натисніть , щоб отримувати сповіщення про трансляції та нові відео. Telegram без спаму ️ Facebook ️ Twitter ️ У нас є що подивитись! КОНДРАТЮК У ПОНЕДІЛОК: "ПРЯМИМ ТЕКСТОМ" З ЮРІЄМ ЛУЦЕНКОМ: ТОКШОУ "ВЕЛИКА ПОЛІТИКА": ТОКШОУ "ДІЙОВІ О...

  ЄС підтримав реакцію України на угоду щодо «Північного потоку-2».

  ЄС підтримав реакцію України на угоду щодо «Північного потоку-2».

  За даними видання Politico, Євросоюз пітримав реакцію України на угоду Німеччини та США щодо "Північного потоку-2". Журналісти видання назвали її сміливою бюрократичною відповіддю. 24 Канал онлайн – 24 Канал у Facebook – 24 Канал у Instagram – 24 ...

  Остановят ли СП-2 / Лукашенко переписывает Конституцию / Диктатура в Тунисе - WTF от 27 июля 2021.

  Остановят ли СП-2 / Лукашенко переписывает Конституцию / Диктатура в Тунисе - WTF от 27 июля 2021.

  Украина требует от Евросоюза согласовывать с Киевом запуск "Северного потока-2". Представители белорусского режима опубликовали текст новой Конституции Беларуси. В Тунисе президент распустил парламент, правительство и перебрал их полномочия на себ...