Відставка директора з маркетингу McDonald’s. Невже маркетологи більше не потрібні

Зміни — невід'ємна частина сучасного світу, технології — наше майбутнє. Але це зовсім не означає, що ми залишимося за бортом. Там, де закінчується старе, починається нове

В останні півроку часто зустрічаю статті колег з думкою про те, що кінець епохи маркетингових фахівців близький. Найпоширеніша думка — маркетологів замінить ШІ. Нещодавня заява про відставку Сільвії Лагнадо, директора з маркетингу McDonald’s, і подальші дії компанії тільки підкинули хмизу в огонь міркувань на цю тему.

Розгляньмо кілька подій і сформулюємо відповіді на питання: «Маркетинг дійсно вмирає? Потрібно терміново освоювати іншу професію? Трансформувати бізнес до майбутніх змін?». Для зручності читання текст статті розбитий по кроках з тематичними назвами.

Крок 1. Штучний інтелект vs Маркетинг

Першою подією пропоную вважати розвиток IT галузі та вихід на ринок маси продуктів збору і аналітики даних на основі ШІ. Те, на що раніше йшли години, а то й дні робочого часу фахівців з маркетингу, у програми займає від 10 до 30 секунд. Але найголовніше — автоматичні дослідження, обчислення та аналіз виключають «людський фактор». Щастя, чи не так?

Моя відповідь — і так, і ні. Щастя — бо це значно прискорює аналітичну частину роботи маркетолога. Тепер завдання маркетера не зібрати інформацію, а правильно її обробити.

Стало простіше вивчати і розуміти потреби нашої аудиторії, а завдяки розвитку соціальних мереж і месенджерів є можливість стати «ближче до людей», у нашому випадку — до клієнтів.

Крок 2. Соціальні мережі

Якщо зараз ви ставите питання «До чого тут соціальні мережі і месенджери?», відповідь дуже проста — рекламні кабінети, збір статистики і рекомендації, які ви щодня бачите на своїй сторінці в Facebook, LinkedIn, YouTube або Instagram (болюча тема для підприємців b2b, які щиро вважають, що ця соціальна мережа не для них — абсурд, на мій погляд) є частиною роботи продуктів ШІ.

Просто аналізуючи всі дані своїх сторінок у соціальних мережах і на сайтах, ви зберете величезний масив корисної інформації про поведінку та вподобання своєї аудиторії за максимально короткий проміжок часу. А якщо до цього підключити додаткові можливості ботів і застосунків з ШІ, більше не доведеться тримати в голові величезні обсяги інформації та її джерел, досить просто запустити відстеження потрібної вам інформації і сформувати підсумковий звіт.

Крок 4. Ваш бізнес — ваше рішення

Що робити далі? Як використовувати цю інформацію? Тут і починається робота маркетологів, адже ніхто краще за вас не знає ваш бізнес.

Можна використовувати рекомендації ботів і пошукових систем, але саме ви приймаєте рішення про потребу та її задоволення у вашому продукті.

Висновок — працювати стало простіше і зручніше, завдяки великій аналітиці та збору даних, але відповідальність нікуди не поділась, і в цьому кроці технології — скоріше потужна модернізація функції маркетингу, ніж її заміна для бізнесу.

Крок 5. Директора з маркетингу більше не буде?

Друга подія, про яку рясніють багато світових ЗМІ — відставка Сільвії Лагнадо, CMO McDonald’s, і заява компанії про скасування посади директора з маркетингу. Раніше такі ж стратегічні кроки зробили компанії Johnson & Johnson, Uber, Coca-Cola і Mars.

Теперу McDonald’s відповідальними за напрям будуть старший віце-президент з глобального маркетингу Колін Мітчелл і старший віце-президент Боб Рупчинскі. Компанія обґрунтовує це рішення впровадженням ШІ в маркетингову функцію і її значну зміну в зв’язку з цим.

Після цього пояснення відразу стає зрозумілим, чому відставка Сільвії Лагнадо — саме друга подія. Колеги інтерпретують цю подію як початок нової ери.

Крок 6. Нова ера?

У глобальному сенсі — так, ШІ — це нова ера в маркетингу, але це не його заміна, а скоріше стратегічний перерозподіл ресурсів. Скасування посади директора з маркетингу всього лише означає, що з’явиться нова посада або навіть ряд посад.

Директора з маркетингу не буде — так, але цілі функції залишаються незмінними, змін зазнає тільки шлях до їх досягнення

Давайте розберемося. Директора з маркетингу не буде — так, але цілі функції залишаються незмінними, змін зазнає тільки шлях до їх досягнення.

Тут можемо згадати висновок з першої події. Адже посада віце-президента з глобального маркетингу залишається, і він прийматиме рішення в тому ж обсязі. І, як і раніше, плани і стратегію для прийняття цих рішень будуть створювати фахівці з маркетингу, підкріплюючи свою роботу даними, отриманими завдяки технології ШІ.

Висновок

Фахівців з маркетингу чекають великі зміни, але ці зміни були завжди. Без постійного навчання, гнучкості і стратегічного мислення маркетолог перестане бути актуальним не через впровадження ШІ, а через власну професійну непридатність.

Отже, давайте підведемо риску і відповімо на запитання, поставлені на початку статті:

«Маркетинг дійсно вмирає? Потрібно терміново освоювати іншу професію?» — Ні.

Просто бути маркетологом сьогодні замало. Розвиток технологій — величезна мотивація бути ще краще, швидше, корисніше, а якщо ви не витримуєте цієї швидкості, краще дивіться по сторонах у пошуку нового напряму діяльності.

«Трансформувати бізнес до майбутніх змін?» — Так, звісно!

Ніщо так не рухає прогрес, як бажання заробляти більше з меншими витратами. ШІ якраз рецепт саме цього варіанту щастя. Як і в будь-якому рецепті, один інгредієнт може бути основним, але смакові і візуальні відтінки надають інші продукти. Так і в бізнесі — технології можуть зайняти провідне місце в розвитку, але приймати рішення і обрамляти ваш продукт будуть саме кадри, зокрема — маркетологи.

Новини по темі

Чи є сенс інвестувати в системи накопичення енергії в Україні?.

В Україні зростання частки ВДЕ створює потребу в системах накопичення енергії. Чого не вистачає для залучення глобальних інвестицій?

1

Суркіси підробили документи у справі проти «Приватбанку».

У «Приватбанку» повідомили, що виконавчі провадження за заявами компаній братів Суркісів про стягнення з держбанку $250 млн були відкриті за підробленою документацією. Усі відомості банк передав держвиконавцям і має намір звернутися до правоохорон...

2 1

Український стартап Sixa залучив $ 5 млн інвестицій не випустивши жодного продукту.

Український стартап Sixa за кілька років пройшов в Y Combinator, залучив $ 5 млн інвестицій, анонсував три інноваційні продукти і не випустивши нічого. СЕО компанії перестав виходити на зв’язок.

2 1

Податкова реформа або КІК, як страшний сон бізнесу, що втілюється в реальність.

21 травня 2020 року нашим  вельмишановним, всеосяжним, рейганоподібним,  дорогобудівним та кумонепризначним президентом Володимиром було підписано Законопроект  1210, наразі Закон України «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо вдос...

2 1

Forbes назвав найбагатших бізнесменів України – рейтинг.

Журнал Forbes Україна підготував рейтинг 100 найзаможніших бізнесменів країни. До першої п’ятірки потрапили Рінат Ахметов, Віктор Пінчук, Петро Порошенко, Олександр і Галина Гереги, а також Геннадій Боголюбов. Найбагатші бізнесмени України: Рінат ...

1 1

Продовжуючи переглядати Новини України (UAZMI), ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся на використання файлів cookie