У Литві підтвердили випадок бразильського штаму коронавірусу.

У Литві виявлено випадок бразильського штаму коронавірусу, який швидше поширюється, і підвищує ризик більш серйозного перебігу хвороби.

Про це заявив фахівець з інфекційних захворювань, професор Саулюс Чаплінскас, повідомляє "Європейська правда" з посиланням на Delfi.

За його словами, поки у світі не виявлено серйозних наслідків мутацій Сovid, але три штами (бразильський, південноафриканський і британський) класифікуються як мутації, що викликають стурбованість.

"Було виявлено, що віруси поширюються швидше, існує більш високий ризик серйозного перебігу хвороби, люди середнього віку частіше серйозно хворіють, і, на жаль, захисний ефект вакцин нижче", - сказав Чаплінскас.

Говорячи конкретно про бразильський штам, професор зазначив, що він викликає більш важкий перебіг хвороби приблизно в 2,6 рази частіше (ніж перший діагностований варіант вірусу) і що люди потрапляють в реанімацію в 2,2 рази частіше.

"Порівнюючи ці три штами, бразильський за ступенем тяжкості захворювання - посередині. Найсерйозніший - це південноафриканський, потім бразильський, потім британський", - сказав Чаплінскас.

За словами професора, немає даних про те, скільки частинок потрібно вдихнути людині, щоб заразитися коронавірусом, і чим це відрізняється при порівнянні першого варіанту вірусу зі штамами.

Чаплінскас вважає, що може знадобитися щорічна модифікація вакцини, як це зараз відбувається у випадку з сезонним грипом.

Українська правда

«Українська правда» - новини про Україну

https://www.pravda.com.ua/

Пленарне засідання Верховної Ради України - 10:00 15.

Пленарне засідання Верховної Ради України - 10:00 15.

Підпишіться і натисніть , щоб отримувати сповіщення про трансляції та нові відео. Telegram без спаму ️ Facebook ️ Twitter ️ У нас є що подивитись! КОНДРАТЮК У ПОНЕДІЛОК: "ПРЯМИМ ТЕКСТОМ" З ЮРІЄМ ЛУЦЕНКОМ: ТОКШОУ "ВЕЛИКА ПОЛІТИКА": ТОКШОУ "ДІЙОВІ О...

Вакцинація на кордоні з Польщею. Що потрібно знати українцям / Репортаж

Вакцинація на кордоні з Польщею. Що потрібно знати українцям / Репортаж

Вакцини на вибір і без черг. У Польщі, поблизу українського кордону, відкрили пункти вакцинації. Приймають усіх охочих. Підпишіться і натисніть , щоб отримувати сповіщення про трансляції та нові відео. Telegram без спаму ️ Facebook ️ Twitter ️ У н...

Спільна пресконференція міністрів закордонних справ України та Швеції.

Спільна пресконференція міністрів закордонних справ України та Швеції.

Спільна пресконференція міністра закордонних справ України Дмитра Кулеби та міністерки закордонних справ Королівства Швеція Анн Лінде. Підпишіться і натисніть , щоб отримувати сповіщення про трансляції та нові відео. Telegram без спаму ️ Facebook ...

Телеканал Рада. Прямий ефір

Телеканал Рада. Прямий ефір

Пряма трансляція чергового пленарного засідання п’ятої сесії Верховної Ради України ІХ скликання.

Всеукраїнський форум  «Україна 30. Економіка без олігархів». День другий

Всеукраїнський форум «Україна 30. Економіка без олігархів». День другий

Всеукраїнський форум "Україна 30. Економіка без олігархів". У заході беруть участь президент України, прем’єр-міністр, генеральна прокурорка. Підпишіться і натисніть , щоб отримувати сповіщення про трансляції та нові відео. Telegram без спаму ️ Fa...

Кінець  «прослушок Медведчука» : найголовніше з плівок, Наші гроші.

Кінець «прослушок Медведчука» : найголовніше з плівок, Наші гроші.

Журналіст розслідувач проєкту Bihus.info Денис Бігус заявив, що оприлюднені раніше "плівки Віктора Медведчука" містять лише фрагменти розмов кума Путіна з бойовиками та російськими політиками. Однак, за словами Бігуса, величезна кількість дзвінків...

1