Допит і не допит водночас: завершилась процедура проходження Надією Савченко поліграфу (Відео)

5 канал
Допит і не допит водночас: завершилась процедура проходження Надією Савченко поліграфу (Відео)

Процедура проведення допиту на поліграфі нардепа Надії Савченко, що тривала від ранку, завершена. Проводили дії в слідчому ізоляторі СБУ, а під будівлею весь день перебував журналіст "5 каналу" Сергій Барбу.

За словами адвокатів та експертів, "епопея" з допитом поки не закінчилася. Як зазначали захисники нардепа, експерти взяли дводенну паузу, після чого буде зрозуміло, чи продовжиться процедура тестування на поліграфі.

Щодо запитань – адвокати сказали, що їх було багато, різноманітних, та стосувалися вони всього життя Надії Савченко, а не тільки політичної діяльності. Втім, конкретики, знову-таки, не прозвучало.

"На сьогодні процедура проходження Надією Савченко поліграфа завершена. Експерти поки не дали остаточних висновків з цього питання і процедуру остаточно не закінчили. Протягом двох днів пообіцяли повідомити їхній висновок. Три експерти Київського науково-дослідного інституту судових експертиз. Процедура перевірки була ретельною, нам надавали перерви, Надії можна було покурити, випити води", – зазначив адвокат Олег Соловей.

Експертів журналістам "5 каналу" теж вдалося "упіймати", втім, і вони не були багатослівними. Озвучили два важливі меседжі: що це не допит Надії Савченко, а просто процедура проходження поліграфа. Також повідомили, що сама процедура може тривати аж до трьох місяців.

"Це не допит, це судово-психологічна експертиза. Це звичайне психологічне дослідження. Допит – це слідча дія, коли допитують. А це – дослідження", – наголосив провідний експерт, психолог КНДІСЕ Юрій Ірхін.