Брак сну і ожиріння - виявлено прямий зв'язок

АСН
Брак сну і ожиріння - виявлено прямий зв'язок

Брак сну і ожиріння - виявлено прямий зв'язок

Дослідники з Великої Британії звернули увагу на зв'язок відсутності сну в дитинстві та підлітковому віці з подальшим розвитком ожиріння. Про це повідомляє Мішель Міллер (Michelle Miller) і його колеги з Уорікського університету.

Автори мета-дослідження узагальнили дані 42 попередніх робіт, у яких було в цілому більше 75 тисяч дітей і підлітків віком до вісімнадцяти років. Вчені розділили їх на дві категорії - тих, хто довго спав, і тих, кому сну не вистачало. Кордон між ними визначався відповідно до рекомендацій Національного фонду сну (National Sleep Foundation), згідно з яким діти 4-11 місяців повинні спати від 12 до 15 годин на день; віком 1-2 років - 11-14 годин; 3-5 років - 10-13 годин; діти 6-13 років - 9-11 годин; нарешті, підліткам у віці від 14 до 17 років потрібно щонайменше 8-10 годин сну.

Вчені оцінювали тривалість сну протягом трьох років поспіль, а потім порівнювали ці дані з індексом маси тіла (ІМТ) у зрілості. Було виявлено, що незалежно від віку, при якому сон контролювався, такі діти згодом отримали на 58 відсотків більше ваги, ніж зазвичай. В результаті автори назвали позбавлення сну важливим фактором для розвитку ожиріння.