Зеленський підписав свій закон про корінні народи України, в якому немає місця росіянам.

Президент Володимир Зеленський підписав ініційований ним закон "Про корінні народи України". Документ має номер 1616-IX, його Верховна Рада ухвалила 1 липня.

Про те, що глава держави поставив підпис під документом, який був визначений як невідкладний, повідомив сайт Офісу президента. Закон набирає чинності з дня його опублікування.

Метою закону є максимальний захист культурних, інформаційних та інших прав всіх громадян країни, включаючи національні меншини. Документ визначає правовий статус корінних народів та встановлює правові гарантії на повне володіння всіма правами людини і основоположними свободами осіб, що належать до корінних народів.

Зокрема, закон надає корінним народам механізми та інструменти роботи з Українською державою. Так, згідно з документом, будуть створені представницькі органи, які матимуть право представляти корінні народи і приймати рішення від їхнього імені. Представницькі органи корінних народів також можуть брати участь у їхньому міжнародному представництві.

Також через представницькі органи корінні народи можуть створювати свої засоби масової інформації та отримувати державну підтримку.

Закон визначає саме поняття "корінний народ України".

"Це автохтонна етнічна спільнота, яка сформувалася на території України, є носієм самобутньої мови і культури, має традиційні, соціальні, культурні або представницькі органи, самоусвідомлює себе корінним народом України, становить етнічну меншість у складі її населення і не має власного державного утворення за межами України", – йдеться в документі.

Згідно з законом, корінними народами України, які сформувались на території Кримського півострова, є кримські татари, караїми і кримчаки. Вони можуть спрямовувати частину доходів від користування природними ресурсами, розташованими на території Криму, на свої потреби. Однак, ця частина закону (ч.3 ст. 7) набирає чинності після повернення тимчасово окупованого Криму під юрисдикцію України.

Корінні народи мають право на самовизначення у складі України та політичний статус у межах Конституції та законів України.

Вони мають всі права людини та основоположні свободи. Закон забороняє заперечення етнічної приналежності чи етнічної самобутності корінних народів України.

Як раніше писав OBOZREVATEL:

Обозреватель

«Обозреватель» - найсвіжіші новини України та світу онлайн. Оперативно та цікаво про події в Україні та світі

https://www.obozrevatel.com/ukr/

Новини по темі
Мінцифри про визнання COVID-сертифікатів: Україна проходить технічну валідацію, потім буде ще два етапи.

Мінцифри про визнання COVID-сертифікатів: Україна проходить технічну валідацію, потім буде ще два етапи.

Подорожувати з українськими COVID-сертифікатами за кордон можна буде після завершення технічної валідації українських документів та їхнього політичного визнання іншими урядами.

Цензор.НЕТ

Проїзд у приміських маршрутках подорожчав на Київщині.

Проїзд у приміських маршрутках подорожчав на Київщині.

Дістатися з передмістя столиці й навпаки відтепер дорожче на 4 гривні. За одну поїздку пасажирам доведеться сплатити близько 27 гривень. На яких маршрутах здорожчав проїзд, розповість кореспондентка "5 каналу" Катерина Ментус. Підпишіться і натисн...

1

LIVE! Зустріч бронзової призерки Олімпійських ігор з дзюдо Дар’ї Білодід в аеропорту  «Бориспіль».

LIVE! Зустріч бронзової призерки Олімпійських ігор з дзюдо Дар’ї Білодід в аеропорту «Бориспіль».

Зустріч бронзової призерки Олімпійських ігор з дзюдо Дар’ї Білодід. Вона виборола першу нагороду для збірної України та першу в історії вітчизняного жіночого дзюдо олімпійську медаль. Підпишіться і натисніть , щоб отримувати сповіщення про трансля...

Сенсаційна поразка Харлан, Світоліна і сестри Кіченок проходять далі.

Сенсаційна поразка Харлан, Світоліна і сестри Кіченок проходять далі.

Попри коронавірус і суворі обмеження спортсмени продовжують боротьбу. За підсумками трьох днів змагань лідирує в командному заліку Японія. Другі - Сполучені Штати. Далі Китай. Україна ж поки що на 42 позиції. Нині у Токіо розіграли 11 комплектів о...

Літні курорти, на відпочинку у яких можна перезавантажитися: дивіться наш путівник.

Літні курорти, на відпочинку у яких можна перезавантажитися: дивіться наш путівник.

Літні курорти: де можна перезавантажитися?! Дивіться наш путівник З питань реклами: ntareklama@gmail.com Підписатися на наш канал

Восени депутати можуть звільнити Венедіктову, Тарана і Малюську.

Восени депутати можуть звільнити Венедіктову, Тарана і Малюську.

Політичний сезон восени може запам'ятатися новими кадровими ротаціями. Вже зараз похитуються крісла в Кабінеті Міністрів і Офісі генерального прокурора. Читати на сайті:

Вперше за 29 років. Український фільм потрапив до основної програми Венеційського кінофестивалю

Вперше за 29 років. Український фільм потрапив до основної програми Венеційського кінофестивалю

Одразу три фільми представлятимуть Україну на Венеційському кінофестивалі. Нова картина режисера Валентина Васяновича позмагається за головну нагороду. Це друга в історії українського кіно стрічка, що візьме участь в основному конкурсі одного з го...