Львівська мерія відповіла на зауваження Держаудитслужби щодо порушень у тендерах.

Кілька днів тому «Центр громадського дослідження та моніторингу» опублікував інформацію про порушення у проведенні тендерів оголошених Львівською мерією. За їхніми даними Держаудитслужба знайшла порушення у 89 закупівлях. У четвер, 2 липня, у міській раді відповіли на зауваження аудиторів і заперечили інформацію щодо 902 млн грн збитків.

У мерії повідомиди, що навпаки, за результатами закупівль в системі Prozorro від початку 2019 року і до травня 2020 зафіксовано понад 617 млн грн економії. Ця інформація є відкритому доступі на сайті публічних закупівель.

«Звідки взялась сума 900 млн – велике запитання. Тільки сума укладених за результатами аукціонів договорів за 5 місяців 2020 року – понад 1,3 млрд грн», – зазначила Ірина Кулинич директорка департаменту економічного розвитку.

За результатом торгів серед найбільших обласних центрів Львів є на першому місці

За даними опублікованими на сайті «Центру громадського дослідження та моніторингу», порушення у тендерах найчастіше зустрічаються у ЛКП «Ратуша-Сервіс», ЛКП «Агенція ресурсів Львівської міської ради» та ЛКП «Зелене місто», а також у районних відділах освіти.

Натомість у мерії стверджують, що на всі зауваження які отримуюють від аудиторів, вони надають чітку аргументацію, яка публікується на Prozzoro, а також відстоюють свої зауваження у судах. Однак представники Держаудитслужби на них не реагують і на засідання не з’являються.

Наприклад на жодне із 9 засідань, які стосувалися закупівель на 500 млн грн для Палацу спорту, представники Держаудитслужби так і не прийшли.

«Інший приклад – ЛКП «Агенція ресурсів Львівської міської ради». За результатами моніторингу надано спростування в системі Prozorro на 4 закупівлі. Вони є у вільному доступі. Жодного реагування на наші заперечення від Держаудитслужби не було і нема. Ми навіть не подаємо до суду, тому що жодної реакції немає. Жодної підстави для розірвання договорів теж нема. Якщо говорити про виконання робіт, то можна чітко сказати, що підрядники всі роботи виконують дуже якісно і в відповідні терміни» – повідомила директорка міського департаменту економічного розвитку Ірина Кулинич.

Також у мерії повідомили про вдале оскарження зауважень у суді по ЛКП «Львівавтодор», у яких сума закупівель становить 92 млн грн та по ЛКП «Ратуша-сервіс», де фактів підтвердженого порушення навіть не виявили.

Новини по темі

Проти заступника голови МЗС відкрили справу за лист про геноцид вірмен.

Проти заступника голови МЗС відкрили справу за лист про геноцид вірмен

1

Суд послабив запобіжний захід Сергієві Стерненку

Суд послабив запобіжний захід Сергієві Стерненку

1

АМКУ оштрафував «Укрзалізницю» на 18 млн грн за нав’язану додаткову послугу.

АМКУ оштрафував «Укрзалізницю» на 18 млн грн за нав’язану додаткову послугу

1

Продовжуючи переглядати Новини України (UAZMI), ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся на використання файлів cookie