Гривня б'є рекорди зміцнення: коли тренд розгорнеться.

/ Фото: прес-центр НБУ

Курс долара в Україні пробив психологічну позначку в 25 грн/дол, досягнувши трирічного мінімуму. Таким чином, традиційна сезонна девальвація, яка повинна була проявиться вже на початку вересня, не збулася. Чому сезонний фактор не подіяв і чи варто очікувати нового рекорду від гривні, новини "Сьогодні" розпитали у фінансистів.

На думку інвестиційного банкіра Сергія Фурси, на черговий рекорд гривню "підбив" не ажіотажний інтерес з боку іноземців, викликаний високою прибутковістю за держоблігаціями, як було раніше, а загальний оптимізм.

"Повинна була відбутися сезонна девальвація, але ми бачимо, що тренд сезонності перебиває оптимізм щодо розвитку економіки <...> Не так вже багато нерезидентів купує ОВДП, номіновані в гривні. Ми бачимо по останньому аукціону, що були іноземці, але їх кількість була обмежена. І ті процеси, які зараз відбуваються, носять вже трохи іншу, системну природу, вже говоримо не тільки про іноземців, які купують державні цінні папери, а й про прояви того оптимізму, який ми бачимо в рейтингах", – сказав Сергій Фурса.

Однак подальше зміцнення гривні вкрай небажане, підкреслює фінансовий аналітик Олексій Кущ.

"Уже зараз цей курс є загрозою для виконання бюджету на поточний рік, – зазначає експерт. – У нас більшість податків зав'язані на курс – імпортний ПДВ, митні збори... Тому якщо курс буде ще зміцнюватися, то це може негативно відібитися на виконанні бюджету – доведеться секвеструвати (скорочувати – Ред.) його найближчими місяцями".

Щоб уникнути такого сценарію, вважає Кущ, регулятор може збільшити обсяги купівлі валюти з ринку або "зменшити стерилізацію додаткової грошової маси", оперуючи депозитними сертифікатами. Водночас, продовжує аналітик, регулятор, націлений на стримування інфляції, може дозволити долару впасти ще більше, хоча потенціал для подальшого зміцнення гривні вже вичерпаний.

Раніше сайт "Сьогодні" з'ясував, що буде з доларом у вересні.

Нагадаємо, за перші вісім місяців 2019 року гривня посідає перше місце за швидкістю зростання курсу у стосовно долара. Українська гривня була визнана найефективнішою валютою в світі і за підсумками семи місяців 2019 року.


Новини "Сьогодні" також дізналися, як зберегти заощадження в умовах падіння курсу долара. Детальніше дивіться в нашому сюжеті:

Читайте найважливіші та найцікавіші новини у нашому Telegram

Новини по темі

Як економічна політика Януковича мало не занапастила Україну.

Десять років з днів старту президентського терміну Януковича, шість років з моменту його втечі з країни. Чим не привід згадати про роль цієї людини в драматичній історії України?

2 5

«Переселити мурах і кажанів» : в Німеччині суд заблокував будівництво заводу Tesla.

Захисники природи висунули компанії ряд вимог

1 1

WhatsApp: Facebook досяг 2 мільярдів користувачів

The Wall Street Journal повідомляє, що за заявою керівника WhatsApp, який входить в Facebook в ньому зареєстровано понад 2 мільярди користувачів. З них лише півмільярда активно користуються WhatsApp.

1

Інженери Google запустили стартап робота доставки (фото).

Інженери, які розробили Google Bookbot - робота, створеного в інкубаторі Area 120 для експериментальних продуктів компанії, - запустили власний стартап, щоб оживити робота по доставці.

1

Nissan зазнає величезних збитків

Компанія Nissan опублікувала звіт про роботу за 2019 рік.

1

Продовжуючи переглядати Новини України (UAZMI), ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся на використання файлів cookie