Гривня б'є рекорди зміцнення: коли тренд розгорнеться.

/ Фото: прес-центр НБУ

Курс долара в Україні пробив психологічну позначку в 25 грн/дол, досягнувши трирічного мінімуму. Таким чином, традиційна сезонна девальвація, яка повинна була проявиться вже на початку вересня, не збулася. Чому сезонний фактор не подіяв і чи варто очікувати нового рекорду від гривні, новини "Сьогодні" розпитали у фінансистів.

На думку інвестиційного банкіра Сергія Фурси, на черговий рекорд гривню "підбив" не ажіотажний інтерес з боку іноземців, викликаний високою прибутковістю за держоблігаціями, як було раніше, а загальний оптимізм.

"Повинна була відбутися сезонна девальвація, але ми бачимо, що тренд сезонності перебиває оптимізм щодо розвитку економіки <...> Не так вже багато нерезидентів купує ОВДП, номіновані в гривні. Ми бачимо по останньому аукціону, що були іноземці, але їх кількість була обмежена. І ті процеси, які зараз відбуваються, носять вже трохи іншу, системну природу, вже говоримо не тільки про іноземців, які купують державні цінні папери, а й про прояви того оптимізму, який ми бачимо в рейтингах", – сказав Сергій Фурса.

Однак подальше зміцнення гривні вкрай небажане, підкреслює фінансовий аналітик Олексій Кущ.

"Уже зараз цей курс є загрозою для виконання бюджету на поточний рік, – зазначає експерт. – У нас більшість податків зав'язані на курс – імпортний ПДВ, митні збори... Тому якщо курс буде ще зміцнюватися, то це може негативно відібитися на виконанні бюджету – доведеться секвеструвати (скорочувати – Ред.) його найближчими місяцями".

Щоб уникнути такого сценарію, вважає Кущ, регулятор може збільшити обсяги купівлі валюти з ринку або "зменшити стерилізацію додаткової грошової маси", оперуючи депозитними сертифікатами. Водночас, продовжує аналітик, регулятор, націлений на стримування інфляції, може дозволити долару впасти ще більше, хоча потенціал для подальшого зміцнення гривні вже вичерпаний.

Раніше сайт "Сьогодні" з'ясував, що буде з доларом у вересні.

Нагадаємо, за перші вісім місяців 2019 року гривня посідає перше місце за швидкістю зростання курсу у стосовно долара. Українська гривня була визнана найефективнішою валютою в світі і за підсумками семи місяців 2019 року.


Новини "Сьогодні" також дізналися, як зберегти заощадження в умовах падіння курсу долара. Детальніше дивіться в нашому сюжеті:

Читайте найважливіші та найцікавіші новини у нашому Telegram

Новини по темі

Пенсії в Україні під загрозою зриву: грошей на нові виплати не вистачить.

Коштів у бюджеті не вистачить на підвищення і разові виплати

1 1

Маск запропонував безкоштовно розіслати по світу апарати ШВЛ.

Засновник компаній Tesla і SpaceX Ілон Маск запропонував безкоштовно розіслати до лікарень світу апарати штучної вентиляції легенів для порятунку тяжких пацієнтів з COVID-19.

1

Subaru і Nissan зупинили заводи в Японії через коронавірус.

Японський автовиробник Subaru з 11 квітня по 1 травня зупиняє виробництво автомобілів на своєму заводі в префектурі Гумма.

1

Зеленський підписав антикризовий закон про додаткові гарантії українцям у зв’язку з коронавірусом.

Закон передбачає доплату в розмірі до 300% заробітної плати медикам та іншим працівникам, задіяним у лікуванні хворих на COVID-19.

1

Автовиробник Lamborghini почав виготовляти медичні маски.

Італійська компанія Automobili Lamborghini почала виробляти захисні маски через пандемію коронавірусу SARS-CoV-2.

1

Продовжуючи переглядати Новини України (UAZMI), ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся на використання файлів cookie