В МЗС Німеччини пояснили, що означає «формула Штайнмаєра» .

2 121

В МЗС Німеччини вважають погодження "формули Штайнмаєра" значним кроком у вирішенні конфлікту на Донбасі. Про це йдеться на сайті МЗС Німеччини.

"Німеччина докладає зусиль по знаходженню мирного вирішення і регулярно збирала сторони конфлікту за столом переговорів в рамках "нормандського формату". В ході цих зустрічей сторони досягли Мінських угод, які є дорожньою картою вирішення конфлікту. Тривалий час перспективи щодо закінчення війни не було. Та зараз поштовх переговорам дала важлива домовленість між сторонами", – сказано в повідомленні.

Досягнута між сторонами конфлікту домовленість за "формулою Штайнмайера" є реальним проривом у закінченні конфлікту, вважають у німецькому МЗС.

У відомстві пояснили, що таке формула Штайнмаєра:Формула носить ім'я федерального президента Штайнмаєра. Запропонував її 2015 року, коли ще був міністром закордонних справ. Ідеться про аспект Мінських домовленостей щодо послідовності вступу в дію закону про особливий статус ОРДЛО і проведення місцевих виборів. "Формула" передбачає, що закон про особливий статус тимчасово вступить у дію в день місцевих виборів і буде остаточно прийнятий, лише коли ОБСЄ дасть виборам позитивну оцінку.

У той же час, зазначають у відомстві, "сторони конфлікту змогли домовитися про відвід сил у деяких пілотних зонах Східної України. Ця домовленість є ще одним кроком, який наближає Східну Україну до вирішення конфлікту".

Як наголошують в МЗС Нічеччини, до закінчення війни в Україні ще далеко, наприклад, досі не вирішено, "чи мають бути виведені перед виборами усі іноземні війська у східних районах України та який статус має територія Східної України".

"Тим не менш, дана домовленість є ще одним кроком, який наближає Східну Україну до вирішення конфлікту", – наголосили в німецькому МЗС.

Новини по темі

У Штайнмаєра підтвердили зустріч із Зеленським у Токіо: обговорюватимуть актуальні європейські та зовнішньополітичні питання.

8 1

Федеральний президент Німеччини Франк-Вальтер Штайнмаєр має намір провести 23 жовтня коротку неформальну зустріч із Президентом України Володимиром Зеленським.

Моїм заступникам приходять повідомлення, що їхні близькі загинуть. розповів про погрози від звільнених корупціонерів.

1

Міністр розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства України Тимофій Милованов повідомив про погрози, які надходять на адресу його заступників нібито від корупціонерів, незадоволених звільненням з держпідприємств.

Зеленський вперше зустрівся з експрезидентом Казахстану Назарбаєвим.

1

Політики обговорили питання війни на Донбасі та окупації Криму.

За два тижні українці добровільно здали поліції майже три тисячі одиниць зброї та 200 тисяч боєприпасів.

6

За два тижні українці здали поліції близько 3 тисяч одиниць зброї та 200 тисяч боєприпасів різних калібрів.

У Зеленського вимагають детектор брехні для «слуг народу» з фінкомітету.

3

Керівництво Офісу президента та керівництво партії "Слуга народу" вимагають, щоб депутати СН, які є членами фінансового комітету та автори кількох законопроектів пройшли детектор брехні.