В МЗС Німеччини пояснили, що означає «формула Штайнмаєра» .

В МЗС Німеччини вважають погодження "формули Штайнмаєра" значним кроком у вирішенні конфлікту на Донбасі. Про це йдеться на сайті МЗС Німеччини.

"Німеччина докладає зусиль по знаходженню мирного вирішення і регулярно збирала сторони конфлікту за столом переговорів в рамках "нормандського формату". В ході цих зустрічей сторони досягли Мінських угод, які є дорожньою картою вирішення конфлікту. Тривалий час перспективи щодо закінчення війни не було. Та зараз поштовх переговорам дала важлива домовленість між сторонами", – сказано в повідомленні.

Досягнута між сторонами конфлікту домовленість за "формулою Штайнмайера" є реальним проривом у закінченні конфлікту, вважають у німецькому МЗС.

У відомстві пояснили, що таке формула Штайнмаєра:Формула носить ім'я федерального президента Штайнмаєра. Запропонував її 2015 року, коли ще був міністром закордонних справ. Ідеться про аспект Мінських домовленостей щодо послідовності вступу в дію закону про особливий статус ОРДЛО і проведення місцевих виборів. "Формула" передбачає, що закон про особливий статус тимчасово вступить у дію в день місцевих виборів і буде остаточно прийнятий, лише коли ОБСЄ дасть виборам позитивну оцінку.

У той же час, зазначають у відомстві, "сторони конфлікту змогли домовитися про відвід сил у деяких пілотних зонах Східної України. Ця домовленість є ще одним кроком, який наближає Східну Україну до вирішення конфлікту".

Як наголошують в МЗС Нічеччини, до закінчення війни в Україні ще далеко, наприклад, досі не вирішено, "чи мають бути виведені перед виборами усі іноземні війська у східних районах України та який статус має територія Східної України".

"Тим не менш, дана домовленість є ще одним кроком, який наближає Східну Україну до вирішення конфлікту", – наголосили в німецькому МЗС.

Новини по темі

Новий голова Полтавської ОДА розказав про броньовані двері, які залишились у спадок від попередника.

Новий керівник області розказав, як будує свої стосунки з депутатським корпусом облради, сформованим за попередньої влади

1

Партнерство дедалі вужчих можливостей

Приєднання Києва до нової програми НАТО може на довгі роки закрити питання надання Україні ПДЧ.

1

Партія Зеленського профукала час на реформи. Дали карти в руки Тимошенко і «регіоналам»

Партія "Слуга народу" втратила темп, а турборежим виявився зойком. Про це сказав журналіст Роман Скрипін."Було велике сподівання. Турборежим, окей. Хлопці, маєте зараз включитися на повну. Реформи робляться або швидко, або ніколи. І динаміка (змен...

3

Зеркаль назвала спосіб повернути вкрадений Крим через суди.

За її словами, де-юре це і зараз - територія України

3 1

Україна продовжує узгодження процедур повернення «чорних ящиків» і компенсацій від Ірану.

Поки що питання перебувають у стадії обговорення - рішення не знайдені.

2

Продовжуючи переглядати Новини України (UAZMI), ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся на використання файлів cookie