Концентрація вуглекислого газу в атмосфері досягає рекордно високих рівнів — The Guardian.

Викиди вуглецю в атмосфері на 50% перевищують доіндустріальний рівень.

Концентрація вуглекислого газу в атмосфері досягає рекордних показників, навіть попри падіння рівня викидів під час пандемії коронавірусу. Це серйозно загострює проблему зміни клімату та глобального потепління, пише The Guardian.

Нещодавні вимірювання, які провела обсерваторія Мауна-Лоа, показують, що загальна концентрація вуглекислого газу на 50% перевищує рівень, який був на момент промислової революції у Великій Британії.

Дані, опубліковані Інститутом океанографії Скриппса та Каліфорнійським університетом Сан-Дієго, показують, що атмосферні концентрації парникових газів у березні становили в середньому 417,14 частин на мільйон (ppm), що є новим рекордом.

Британська метеорологічна служба прогнозує, що щомісячні концентрації вуглекислого газу, головного чинника підвищення температури та кліматичної кризи, досягнуть свого піку в 2021 році приблизно на 419,5 частин на мільйон.

Попередній рекорд щомісячної концентрації вуглекислого газу становив 417,10 мільйонних часток у травні 2020 року.

Минулого року середньорічний показник становив 413,94 мільйонних часток. Прогноз рівня 2021 року складає близько 416,3 частин на мільйон.

Рівень вуглекислого газу в атмосфері протягом року незначно коливається, падаючи, оскільки частина поглинається навесні та влітку рослинами, що ростуть у північній півкулі, перш ніж він знову підвищується восени та взимку.

Але довгострокова тенденція до збільшення концентрації вуглекислого газу зумовлена ​​діяльністю людини, головним чином через використання викопного палива, а також через вирубку лісів, кажуть вчені.

Глобальні викиди тимчасово скоротилися в 2020 році в результаті падіння частоти використання транспорту та економічної активності на тлі карантинних обмежень, які повинні були стримати пандемію коронавірусу.

Але скорочення викидів у 2020 році було недостатнім, щоб суттєво вплинути на накопичення вуглекислого газу в атмосфері, яке продовжує зростати.

Для уповільнення або зупинки зростання концентрації вуглецю в атмосфері потрібно буде запроваджувати більш масштабні та довгострокові заходи для скорочення викидів, зауважують вчені.

Міжурядова експертна група з питань зміни клімату попереджає, що для стримування глобального потепління при температурі 1,5°С, після зростання якої очікуються найгірші наслідки для планети, глобальні викиди повинні досягти нульового рівня приблизно до 2050 року або раніше.

Досягнення кліматичної нейтральності передбачає скорочення викидів як можна ближче до нуля та поширення заходів, таких як посадка дерев, щоб поглинути залишки забруднення.

Коментуючи останні дані, професор Мартін Зігерт з Імперського коледжу в Лондоні заявив, що новий рекорд був абсолютно очікуваним.

«Можливо, викиди зменшувалися, але людська діяльність все ще провокує виділення великої кількості вуглекислого газу, і тому його атмосферна концентрація обов’язково зросте - і це буде продовжуватися, поки ми не дійдемо до нульових рівнів викидів», - каже науковець.

«Наш шлях до нульового рівня викидів є водночас складним та очевидним, необхідно прискорювати рух до кліматичної нейтральності», - сказав Зігерт.

«Не можна ігнорувати те, як викиди від викопного палива впливають на нашу планету», - вважає професор Саймон Льюїс з Лондонського університетського коледжу.

«Знадобилося понад 200 років, щоб збільшити кількість вуглекислого газу в атмосфері на 25%, і лише 30 років, щоб досягти 50% вище доіндустріального рівня. Ця кардинальна зміна схожа на людський метеорит, який атакує Землю», - каже Льюїс.

Якщо країни вже зараз планують поставити суспільство на шлях стійкого і різкого скорочення викидів, світ зможе уникнути небезпечних наслідків зміни клімату, вважають учені.

Читайте також: Сильна повінь в Австралії стала наслідком зміни клімату — NYT

Проблема зміни клімату стає дедалі серйознішою. Серія сильної посухи у Європі з 2014 року є найкритичнішою за понад дві тисячі років.

Дослідження проаналізувало кільця дерев починаючи з часів Римської імперії. Вчені заявили, що глобальне потепління є найбільш вірогідною причиною недавнього зростання екстремальної спеки.

Підготував/ла : Анастасия Гурин

Дзеркало Тижня

«Дзеркало Тижня» - Останні новини України й світу. Лише достовірні новини політики, економіки, світу, культури й науки.

https://zn.ua/ukr/

Новини по темі
Правоохоронці аеропорту  «Бориспіль»  та  «Київ»  вакцинувались проти COVID-19: подробиці.

Правоохоронці аеропорту «Бориспіль» та «Київ» вакцинувались проти COVID-19: подробиці.

Майже три сотні прикордонників і правоохоронців вакцинували в аеропорту Бориспіль. Ще 60 прикордонників — імунізували на летовищі Київ. Напередодні серед колективу проводили опитування: хто хотів би щепитися й для охочих черга врешті настала. Диві...

Вакцінація 9х12! - Вечірній ПреЗЕдент

Вакцінація 9х12! - Вечірній ПреЗЕдент

Підпишіться і натисніть , щоб отримувати сповіщення про трансляції та нові відео Telegram без спаму ️ Facebook ️ Twitter ️ Ефір наживо Багато цікавого на сайті ️ #ВечірнійпреЗЕдент

Самоізоляція після подорожі: як українці обходять застосунок  «Вдома».

Самоізоляція після подорожі: як українці обходять застосунок «Вдома».

Нові правила в'їзду в Україну діють уже три тижні. Від кінця березня усіх українців, які повертаються з-за кордону, відправляють на обов'язкову самоізоляцію. Для цього разом із закордонним паспортом треба показувати і встановлений застосунок "Вдом...

ОБСЄ фіксує важливі докази російської агресії на Донбасі, InformNapalm.

ОБСЄ фіксує важливі докази російської агресії на Донбасі, InformNapalm.

Під час спеціального засідання Постійної ради ОБСЄ, 31 березня, було досягнуто консенсусу серед країн-учасниць щодо продовження мандату місії в Україні. Але це давалося дуже важко. Деякі держави намагалися блокувати рішення про продовження мандата...

Гасили пожежу в літаку, шукали під завалами людей: як курсанти ДСНС перевіряли свої навички.

Гасили пожежу в літаку, шукали під завалами людей: як курсанти ДСНС перевіряли свої навички.

Загасити пожежу у літаку, впоратися з хімічним забрудненням, знайти під завалами людей. Вже за кілька місяців курсанти Харківського університету цивільного захисту вирушать до підрозділів по всій Україні. Перед тим, як почати службу, понад півтори...

У Віндзорі поховали принца Філіпа. Як це було

У Віндзорі поховали принца Філіпа. Як це було

У каплиці Святого Георгія у Віндзорі попрощалися з принцом Філіпом — чоловіком британської королеви Єлизавети ІІ. Герцог Единбурзький помер 9 квітня — за два місяці до свого сотого ювілею. Кажуть, він сам брав участь у плануванні власного похорону...