Нова монета номіналом 10 гривень з'явиться в обігу із 3 червня.

Нові монети з'являться в обігу з 3 червня цього року - Нова монета номіналом 10 гривень з'явиться в обігу із 3 червня

Нові монети з'являться в обігу з 3 червня цього року

На першому етапі НБУ введе в обіг 5 мільйонів монет номіналом 10 гривень

У Національному банку України повідомили, що випустять в обіг нові монети номіналом 10 гривень з 3 червня 2020 року. Монети поступово замінять відповідні банкноти.

Про це йдеться у повідомленні пресслужби НБУ.

Зазначається, що випуск монет номіналом 10 гривень завершить процес оновлення банкнотно-монетного ряду гривні.

«Це — частина комплексного рішення з оптимізації та оновлення банкнотно-монетного ряду гривні, що триває з 2014 року та має на меті забезпечити в Україні надійніші та захищеніші від підроблень банкноти, зручність готівкових розрахунків та економію коштів для держави», — повідомили у Нацбанку.

За розрахунками НБУ, за допомогою заміни банкнот дрібних номіналів на монети держава зможе заощадити близько 1 мільярда гривень на обслуговування готівкового обороту. Це пов'язане з тим, що тривалість обігу монети більша, аніж банкноти, тому Нацбанку не потрібно постійно друкувати та оновлювати банкноти.

На першому етапі НБУ введе в обіг 5 мільйонів монет номіналом 10 гривень. Їх розподілять між підрозділами Нацбанку у регіонах України. Відділення НБУ передаватимуть монети банкам, а банки — своїм клієнтам підприємствам торгівлі та громадянам.

«З 03 червня 2020 року монети номіналом 10 гривень стануть дійсним платіжним засобом на території України, ними можна вільно розрахуватися в торговельній мережі або здійснювати операції в банках», — додають у Нацбанку та зазначають, що разом з монетами номіналом 10 гривень продовжуватимуть обертатися і банкноти, тому спеціально обмінювати банкноти на монети не потрібно. Наразі таких банкнот в обігу 179,3 мільйона штук.

Монета номіналом 10 гривень у діаметрі складає 23,5 міліметри та важить 6,4 грама. Виготовлена вона із цинкового сплаву з гальванічним покриттям нікелем. У Нацбанку зазначають, що нова монета буде більшою за решту гривневих монет, тому її можна буде легко відрізнити від монет 1, 2 та 5 гривень. На реверсі монети номіналом 10 гривень зображено портрет українського гетьмана Івана Мазепи; на аверсі в центрі в обрамленні давньоруського орнаменту розміщено номінал монети.

Новини по темі

На Буковині другий день знижується кількість нових хворих на коронавірус.

Сьогодні у Чернівецькій області підтвердили 14 випадків зараження коронавірусом, натомість 81 буковинець здолав недугу

1

У Лондоні знайшли картину Рубенса вартістю $3,5 млн фунтів.

Полотно «Портрет Леді» було знайдене в дуже брудному стані під шаром пилу і старого лаку

1

Податок за пай: «Слуги народу» готують «сюрприз» дрібним фермерам.

Новий податок, вважають прихильники закону, завадить спекуляціям на ринку землі

1

У ДСНС радять туристам 7 липня утриматися від походів в Карпатах.

У Карпатському регіоні завтра очікується значний дощ, гроза, град, при грозі шквалисте посилення вітру 15-20 м/с.

1

Генсек ООН заявив, що ІДІЛ намагається відродитися в Іраку та Сирії.

Антоніу Гутерріш закликав країни співпрацювати для запобігання терористичним загрозам

1

Продовжуючи переглядати Новини України (UAZMI), ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся на використання файлів cookie