Підраховано обсяги прямих інвестицій в українську економіку

UA.NEWS 2
Підраховано обсяги прямих інвестицій в українську економіку

Обсяг прямих іноземних інвестицій в Україну у 2016 році склав $27,5 млрд. Це на 60% менше, ніж було в 2013, коли в українську економіку інвестували $67,3 млрд.

Такі цифри наводять експерти Німецької консультативної групи в Україні та Інституту економічних досліджень і політичних консультацій, повідомляє Уніан. Причинами падіння обсягів інвестування названі знецінення гривні і збитки компаній, які в основному представляють фінансовий сектор. Також експерти вказують на той факт, що значна частина прямих іноземних інвестицій в Україну прийшла з великих фінансових центрів і офшорів, тобто мова фактично йде не про іноземні інвестиції, а репатріацію з-за кордону капіталу українських компаній. Що стосується обсягу інвестицій на душу населення, то він також залишає бажати кращого.

Обсяг іноземних інвестицій в Україну в 2016 році склав $ 27,5 млрд. Ця сума виглядає великою, але якщо зробити порівняльний аналіз, вона стає невеликою, тому що цей обсяг становить $650 на жителя України. У Білорусі, наприклад, на одного жителя припадає майже $2 тис. прямих іноземних інвестицій, а в Естонії – майже $15 тис.
— Девід Зах,
експерт німецької групи радників при уряді України

Раніше в ЄС назвали перешкоди для притоку інвестицій в Україну.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.