Сьогодні Україна не може запропонувати інвесторам впевненість у справедливості судів – посол ЄС у Києві.

Україна та її міжнародні партнери разом можуть втілити всеосяжну судову реформу у життя, впевнений дипломат.

Минулого тижня ЄС, США, Британія, Німеччина, Канада, Рада Європи, ПРООН, ЄБРР запропонували Україні своїх експертів для перевірки та відбору членів вищих судових органів в рамках судової реформи .

Посол Євросоюзу в Україні Матті Маасікас у колонці для “ Європейської правди ” наголошує, що Україна не має міжнародних зобов’язань щодо реформування судової системи у той чи інший спосіб, проте підкреслює, що злагоджена, прозора, справедлива судова система – це дуже європейська та євроатлантична річ.

“І саме тому міжнародні партнери готові допомогти Україні, надавши їй неупереджених експертів, які мають блискучі кар’єри, всеохопний досвід і, найголовніше, повну незалежність від будь-яких особистих інтересів, і які готові працювати спільно з українськими колегами”, - пише європейський дипломат.

Він додав, що вирішальним фактором є довіра, якої майже немає в українських судів, згідно з соціологічними опитуваннями.

“Мова йде не лише про довіру до інституцій. Мова йде і про віру у власну державу, про віру в те, що Україна може бути місцем, де існує справедливість”, - пише Маасікас.

Судова система, що не має довіри, щодня підриває Українську державу та демократію, наголошує дипломат, оскільки справедлива судова система, якій довіряють, – це ключ до економічного розвитку та іноземних інвестицій.

Маасікас додав, що українська судова система стала основною перепоною для іноземних інвесторів, кожен з яких хоче впевненості у справедливості суду.

“Проте на сьогодні такої впевненості Україна запропонувати не може”, - підкреслив посол ЄС.

Він наголосив, що українська влада визнає проблему.

Навіть попри всі сприятливі фактори судової реформи для України, продовжує дипломат, її впровадження не буде легким.

“Навіть більше – воно буде надзвичайно складним”, - впевнений дипломат.

Корумповані особи будуть боротися за свої посади, спираючись на олігархічні й часто проросійські інтереси, каже Маасікас.

“Настав час українським партнерам, насамперед Раді суддів та Вищій раді правосуддя, ухвалити рішення”, - пише посол ЄС в Україні.

Він каже, що в України є вибір двох шляхів: спробувати затягнути та послабити реформу або призначити своїх експертів та приступити до роботи.

“Співпраця з боку судової системи відповідає інтересам суспільства. Політичне керівництво завжди має нести відповідальність за реформи та отримувати належне визнання у разі їх успіху”, - каже посол, резюмуючи, що Україна та її міжнародні партнери можуть цього досягти, рухаючись разом.

Читайте також: Рада суддів заблокувала основну частину судової реформи в Україні

Сергія Козьякова Кадрова криза в судах. Статистика, причини, прогноз

Підготував/ла : Александр Хребет

Дзеркало Тижня

«Дзеркало Тижня» - Останні новини України й світу. Лише достовірні новини політики, економіки, світу, культури й науки.

https://zn.ua/ukr/

Новини по темі
Виборці за викликом. Як мешканцям окупованого Донбасу дозволили проголосувати за “Єдину Росію”

Виборці за викликом. Як мешканцям окупованого Донбасу дозволили проголосувати за “Єдину Росію”

17-19 вересня у Росії проходили вибори у Державну думу, які відзначилися не тільки масовими фальсифікаціями, масштабним застосуванням адмінресурсу та маніпуляцій з інтернет-аудиторією, але й залученням до голосування мешканців окупованого Донбасу/

Український тиждень

Ексначальник ГУР Міноборони Бурба від ранку дає ТСК свідчення щодо  «Вагнергейту» : факти про проведення спецоперації підтверджуються.

Ексначальник ГУР Міноборони Бурба від ранку дає ТСК свідчення щодо «Вагнергейту» : факти про проведення спецоперації підтверджуються.

У слідчій комісії Верховної Ради з розслідування "Вагнергейта" з 9:00 дає свідчення колишній начальник Головного управління розвідки Міноборони Василь Бурба.

Цензор.НЕТ

Від 22 вересня в Україні можуть ввести  «жовту»  зону епіднебезпеки: Держкомісія ТЕБ і НС розгляне це питання завтра.

Від 22 вересня в Україні можуть ввести «жовту» зону епіднебезпеки: Держкомісія ТЕБ і НС розгляне це питання завтра.

У вівторок відбудеться засідання Державної комісії з ТЕБ та НС, яка розгляне встановлення "жовтого" епідемічного рівня на всій території України з 22 вересня.

Цензор.НЕТ

«Марш Рівності» -2021 в Києві. Невелика провокація і багато поліції: як все відбувалося

«Марш Рівності» -2021 в Києві. Невелика провокація і багато поліції: як все відбувалося

Вимагали рівноправності і посилення відповідальності за утиски сексменшин. "Марш рівності" у Києві зібрав до 7 тисяч учасників. Цю кількість повідомили організатори. Паралельно свою акцію провели й противники Маршу. Їх розділяли більше двох тисяч ...

8

Реформа Зеленського тримає в страху суддівську мафію, Правосуддя по.

Реформа Зеленського тримає в страху суддівську мафію, Правосуддя по.

Рада суддів України спробувала заблокувати судову реформу. Вона не призначила своїх представників до Етичної ради та почала відверто шантажувати владу. Читати на сайті:

5 111

Кращі за Стенфорд і Кембридж: українські студенти-фізики вибороли бронзу на Міжнародній олімпіаді.

Кращі за Стенфорд і Кембридж: українські студенти-фізики вибороли бронзу на Міжнародній олімпіаді.

Обійшли за результатами американську Лігу Плюща, Стенфорд, Кембридж та чимало інших. П'ятеро українських студентів-фізиків вибороли бронзу на міжнародній олімпіаді з теоретичної фізики. За одну добу вони розв'язали шість надскладних задач. З юними...

6 16

Колекція з 60 000 вінтажних коробок. Історія жительки Бельгії про незвичайне хобі

Колекція з 60 000 вінтажних коробок. Історія жительки Бельгії про незвичайне хобі

60 тисяч бляшанок має у колекції жителька Бельгії. Це коробки з-під солодощів, кави, а також різних неїстівних продуктів. Жінці-колекціонерці - 80 років. І вона - рекордсменка книги Гіннеса. Де зберігається унікальна колекція і чи збільшуватиметьс...

4 32

Можуть позаздрити найкращі музеї світу. Виставка унікальних скіфських скарбів на Запоріжжі

Можуть позаздрити найкращі музеї світу. Виставка унікальних скіфських скарбів на Запоріжжі

Скіфський меч – акінак у золотому окладі, а ще прикраси та предмети побуту. У краєзнавчому музеї Кам’янки-Дніпровської на Запоріжжі відкрили унікальну експозицію. Усі речі представлені на виставці належали племенам, які заселяли південь України по...

8 88

Топ сексуальних політиків, янголятко Аваков, ТікТокер Поплавський - Антон Сененко – гість Легко-шоу.

Топ сексуальних політиків, янголятко Аваков, ТікТокер Поплавський - Антон Сененко – гість Легко-шоу.

Друзі та подруги, вітаємо вас на восьмому випуску “Легко-шоу”! Сьогодні легко й весело говоримо про те, як Арсен Аваков розважається в Інстаграмі, чи розрізняє Михайло Поплавський факультет і факультатив та навіщо йому ТікТок, а ще – про вкрай ори...

2 47