Шмигаль оголосив про відмову від імпорту і нову програму для бізнесу.

Кабмін України розробив програму виходу держави з коронакризи. Це робитимуть, полегшуючи роботу бізнесу та знижуючи податки.

Про це повідомив прем'єр-міністр України Денис Шмигаль під час засідання уряду в середу 27 травня.

Допомога бізнесу в Україні

"Ми сформували дорожню карту. У першу чергу впроваджуємо те, що можна впровадити швидше й отримати ефект. Червона лінія – пріоритет українського виробника. Це локалізація, здоровий економічний націоналізм. Одна з частин так і називається: захист українських товарів і послуг від їхніх імпортних конкурентів", – сказав Шмигаль.

За його словами, якщо є два однакові виробники (наприклад, вагонів), то пріоритет має бути в заводу, на якому працюють українці та який розташований в Україні.

Він додав, що Україна не кидатиметься в крайнощі, відмова від імпорту буде розумною: де щось можна замінити на українське, його замінятимуть. Але мови про те, щоб взагалі не використовувати імпортні товари й послуги, немає.

Як допомагатимуть бізнесу:

 • доступні кредити;

 • гранти;

 • розширення участі в державних закупівлях;

 • допомога з виходом на зовнішні ринки;

 • зменшення податкового навантаження на малий і середній бізнес;

 • спрощення роботи малого та середнього бізнесу.

В Україні також запроваджується так звана "регуляторна гільйотина", яка полягає в спрощенні заповнення документів.

"Наш успіх буде показовий, коли прості ФОПи не потребуватимуть допомоги бухгалтерів у заповненні документів", – пояснив Шмигаль.

За його словами, мета України – увійти в 30 найкращих країн у рейтингу легкості адміністрування податків, у рейтингу ведення бізнесу Doing Business.

Як відмовлятимуться від імпорту

Міністр розвитку економіки Ігор Петрашко заявив, що відмова від імпорту – поширений у світі інструмент, який інші держави почали використовувати ще до коронакризи. А остання лише посилила цю тенденцію. Україна цим інструментом користуватиметься.

Водночас скорочення імпорту іншими державами означає й падіння експорту для України (і втрату доходів від продажу товарів за кордон). Тому економіку потрібно орієнтувати на внутрішній ринок.

"У рамках цих заходів ми деталізували як удосконалення законодавства, удосконалення торговельного захисту національного виробника від недобросовісного імпорту, а також захист прав із використанням механізмів СОТ та інших договорів", – сказав Петрашко.

Як повідомляв OBOZREVATEL:

 • На час карантину держава ввела кілька програм підтримки для бізнесу. Вони стосуються податків, послаблень щодо перевірок, соціального страхування й орендних платежів.

 • В Україні дефіцит бюджету перевищив 58,3 млрд гривень. Станом на 25 травня він виконаний на 86,5%, а держборг за підсумками квітня перетнув позначку $81 млрд.

 • На підтримку економіки України під час коронакризи уряд виділив майже 100 млрд гривень. З них 65 млрд грн – до Фонду боротьби з коронавірусом, 26 млрд – Пенсійному фонду, і 6 млрд – для Фонду з безробіття.

 • Український уряд разом із фінансовими установами для виходу з кризи підприємств розробили програму підтримки малого бізнесу під назвою "Нові гроші".

 • Президент України Володимир Зеленський заявив, що влада "дотисне" банки, щоб вони охочіше давали бізнесу гроші за програмою "5-7-9", а ставка за іпотекою найближчим часом знизиться до 10%.

Новини по темі

Стало відомо, коли «Укрзалізниця» повністю відновить рух поїздів.

Поки що працює лише третина електричок і поїздів далекого сполучення

Зеленський захотів долар по 30 грн: як подорожчає бензин.

Сергій Куюн заявив про "страшний сон для паливного ринку"

3 2

Ціни на нафту через коронавірус за добу впали майже на $2.

Постачальники побоюються нового удару по попиту на паливо

1 1

Зеленський вирішив обвалити курс гривні: до чого може призвести новий долар в Україні.

На думку президента, американська валюта має бути дорожчою

7 56

В Україні Зеленський хоче обвалити курс до 30 грн: що буде з комуналкою, газом і цінами.

Щоб штучно підняти курс долара, Нацбанк повинен активно друкувати гривню

2 1

Продовжуючи переглядати Новини України (UAZMI), ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся на використання файлів cookie