Високі зарплати керівників держпідприємств - запобіжник від участі в корупційних схемах.

Цензор.НЕТ

Oстанні новини дня в Україні та світі. Найсвіжіші новини зібрані на сайті censor.net

https://censor.net/ua

Глава наглядової ради "Укргідроенерго" Валентин Гвоздій вважає, що гідні зарплати керівників держпідприємств дають можливість залучати до управління ефективних менеджерів, професіоналів своєї справи.

У своєму блозі на УНІАН Валентин Гвоздій висловив думку, що сама суть ролі наглядової ради в цілому і кожного його члена зокрема полягає у великій відповідальності. Щоб ці люди погодилися взяти на себе таку велику відповідальність, вони мають бути в цьому зацікавлені, пишуть Факти.

Він вважає, що гідна оплата робить відповідальну посаду члена/голови наглядової ради привабливою і водночас виконує функцію запобіжника: виключає необхідність участі в корупційних схемах.

"Сьогодні багато говорять про високі зарплати топ-чиновників, керівників держпідприємств і членів наглядових рад. Але ця думка помилкова. Якщо порівнювати їх із рівнем оплати праці в європейських і світових компаніях, то суми будуть нижчими. Так, варто визнати, що зараз ситуація з оплатою роботи топ-менеджменту бюджетоутворюючих підприємств значно покращилася порівняно з тією, що була ще кілька років тому. Це стало можливим зокрема завдяки великій кількості реформ, включно з реформою корпоративного управління держпідприємств і впровадженням системи державних закупівель ProZorro, які значно знизили корупційні ризики. Упевнений, існування зваженого балансу між оплатою праці та системою антикорупційного комплаєнса в Україні принесе результати в перспективі. А високі зарплати - виправдані, оскільки відображають реалії, в яких працюють українські компанії", - прокоментував глава наглядової ради "Укргідроенерго" Гвоздій.

Він також акцентував увагу на ролі наглядових рад у контексті високих зарплат керівників підприємств держсектора. За його словами, саме на наглядові ради закон поклав функції оцінки ефективності роботи керівника підприємства і визначення відповідної суми винагороди за цю роботу.

"Це абсолютно адекватна і цивілізована система, яка робить привабливими керівні посади для справді сучасного топ-менеджменту і дає можливість запрошувати професіоналів в управління державними підприємствами", - резюмував Гвоздій.

Він також переконаний, зарплати керівників державних підприємств - не ті критичні цифри, з яких треба робити скандал. Треба дивитися на суми, якими поповнюється державний бюджет, а також приділяти велику увагу питанню комплаєнсу - постійно контролювати виплати компанії, розробляти і виконувати інвестиційні проєкти.

Новини по темі

На цьому тижні Рада не розглядатиме проект держбюджету на 2021 рік – Разумков.

За словами спікера парламенту, Кабмін пізно подав до Ради проект держбюджету, затверджений до другого читання.

1

Поліція розповіла про порушення під час голосування на Буковині.

За 2 зверненнями слідчі поліції розпочали кримінальні провадження. Поліцейські продовжують здійснювати охорону виборчих дільниць і територіальної виборчої комісії. Про це інформує Відділ комунікації поліції Чернівецької області.

1

У бюджеті не врахували підвищення зарплат медиків - МОЗ.

У бюджеті на наступний рік не врахували пропозицію МОЗ про підвищення зарплат медпрацівникам, у відомстві побоюються, що це призведе до відтоку фахівців.

1

ВР може повернути відповідальність за брехню в електронних деклараціях.

Разумков зазначив, що до сесійної зали винесуть два законопроєкти

1

У Чернівцях визначили переможця на виборах мера

На виборах міського голови у Чернівцях перемагає Роман Клічук.

1

Президент пропонує відкласти на рік обов'язкове застосування касових апаратів.

Президент зареєстрував у Верховній Раді законопроект.

1

ДБР придбало шість нових «Ленд Крузерів» на суму 8 мільйонів гривень.

Мова йде про один позашляховик Toyota Land Cruiser 200 у комплектації Elegance і п'ять позашляховиків Toyota Land Cruiser 150 Prado у базовій версії.

1 6

Закон про відповідальність за брехню в деклараціях Рада планує розглянути цього тижня.

Верховна Рада може розглянути закон про відповідальність за недостовірне е-декларування вже цього тижня. Йдеться про законопроєкт, який напрацюють на базі проєктів президента і робочої групи щодо виходу з кризи з Конституційним судом України.

1 1

Клімкін, Данилюк і Рябошапка створили «платформу» для подолання кризи в Україні.

На думку політиків, сьогодні Україна опинилася у надзвичайно небезпечній ситуації

1

ВР вже цього тижня може ухвалити законопроект про е-декларування – Разумков.

За словами спікера парламенту, це буде єдиний проект, створений на базі президентського законопроекту і законопроекту, що підготовлений робочою групою ВР.

1