В Естонії вирішили повернути мито для громадян України й Білорусі за довгострокові візи.

Громадяни України та Білорусі, які протягом останніх років не сплачували мита під час оформлення довгострокових естонських віз, будуть змушені знову платити за цю послугу, повідомляє ERR.ee.

Законопроєкт, який передбачає такі нововведення, передали на міжвідомче узгодження, принципове рішення щодо цього питання ухвалили під час обговорення бюджетної стратегії навесні 2019 року.

Прессекретарка естонського міністерства закордонних справ Лійза Тоотс зазначила, що у зв'язку з тим, що з червня 2017 року для в'їзду в Європейський союз для громадян України з біометричними паспортами віза не потрібна, наявність винятку для українців під час стягнення державного мита на довгострокову візу більше не є обґрунтованою.

Вона уточнила, що за умови співпраці у сфері розвитку освіти та наукових досліджень, якщо це буде виправдано, наприклад, гуманітарними міркуваннями, громадян України все одно можуть звільнити від державного мита під час подання заяви на отримання довгострокової візи.

Для громадян Білорусі звільнення від сплати державного мита діяло із 2011 року, його також буде скасовано.

Згідно з пояснювальною запискою до законопроєкту, безкоштовні візи сприяли розвитку зв'язків з Україною і Білоруссю, але створили певну дискримінацію для громадян третіх країн.

Новини по темі

Епіфаній зустрівся у США з Помпео

1

Під час зустрічі з держсекретарем США Майком Помпео предстоятель ПЦУ Епіфаній розповів про "ганебну ситуацію" зі свободою віросповідання на окупованих територіях України та наголосив на необхідності продовжувати тиск на Кремль.

Кабмін затвердив проєкт змін до Угоди про асоціацію, які дадуть можливість збільшити експорт м'яса птиці.

1

Документ, переданий на ратифікацію Верховній Раді, передбачає поступове збільшення у 2,5 раза річної квоти на м'ясо птиці і перероблене м'ясо птиці, яке експортують з України до ЄС.

Кабмін України затвердив оновлений макропрогноз на 2020–2022 роки.

1

Уточнення до макропрогнозу було занесено з урахуванням поточної економічної ситуації, змін деяких припущень і пріоритетних реформ, передбачених Програмою діяльності уряду, повідомили в Міністерстві розвитку економіки, торгівлі та сільського господ...

Трамп заявив, що санкції проти Туреччини знімуть

Американський президент Дональд Трамп вважає, що припинення вогню на півночі Сирії, де Туреччина проводила воєнну операцію проти курдів, досягнуто завдяки США.

Офіс президента: Немає жодних підстав для повернення «ПриватБанку» колишнім акціонерам.

Ухваливши рішення про націоналізацію "ПриватБанку", держава вклала в нього 155,3 млрд грн, що дало змогу зберегти кошти українців, підкреслили в Офісі президента України.