Як коронавірус вплине на курс валют в Україні

Введення карантину в Україні значно відобразилося на економіці. Гривня за останні дні впала з 24-25 грн до 28 грн за $1. Тому Нацбанк був змушений продавати іноземну валюту, щоб згладити загострення на валютному ринку.

Експерти прогнозують ще одну хвилю знецінення гривні, коли зменшиться експорт, об’єм фінансових потоків з-за кордону від заробітчан, які повернулися додому, і підскочить інфляція.

– Є два варіанти. Оптимістичний – коли карантин продовжать на відносно недовгий термін. Тоді падіння ВВП може бути приблизно на рівні 4%. Якщо ж карантин продовжать на значно більший термін, то можна чекати на приблизно 9% падіння ВВП. І це навіть у межах співпраці з МВФ і підтримки західних партнерів, – говорить інвестиційний банкір Сергій Фурса.

Читайте: 45 грн/$ та інфляція 16,5%: три кризові сценарії для України через коронавірус

Крім того, за умови розвитку подій за першим варіантом фахівці прогнозують валютний курс на рівні близько 30 грн за $1, за другим – до 35 грн.

Також експерти зазначають, щоб уникнути дефолту потрібно рефінансувати борги держави. Але оскільки зовнішні фінансові ринки закриті, то єдиними варіантом залишається співпраця України з МВФ.

Крім того, Україна, як держава, що несе економічні збитки від пандемії, також претендує на підтримку в межах двох спеціальних програм фонду для подолання негативних наслідків коронавірусу.

Отже, враховуючи основну програму співпраці з МВФ на $5,5 млдр, Київ, у разі успішних переговорів, може отримати до $10 млдр.

Нагадаємо, раніше президент України Володимир Зеленський провів телефонну розмову з директором МВФ Крісталіною Георгієвою.

За її результатами стало відомо, що МВФ збільшить суму підтримки України у зв’язку з поширенням коронавірусу.

Новини по темі

Термін обсервації після повернення в Україну можуть скоротити до тижня — нарада у Зеленського.

У разі негативного результату ПЛР-тесту на коронавірус термін обсервації для українців, які повернувся з-за кордону, може бути скорочено.

1

Монобільшість провалила голосування за 70% рішень ВР у березні.

Монобільшість провалила голосування за 70% останніх рішень Ради. «Упродовж останнього місяця суттєво погіршилися показники голосувань монобільшості. Депутати «Слуги Народу» стали частіше провалювати голосування, не забезпечуючи 226 «за». Так, зага...

1 1

Медикам з квітня збільшать оплату праці – Шмигаль

Медикам, які борються з коронавірусом, збільшать оплату праці з квітня, повідомив прем’єр-міністр Денис Шмигаль.

1 1

Обсервація по-українськи. Де і навіщо її проходять, кого стосується цей обов’язковий режим — відповідаємо на головні запитання

В Україні запровадили обов’язкову 14-денну обсервацію для тих, хто повертається з-за кордону. НВ розповідає, що це таке і чим вона відрізняється від самоізоляції.

1

У Львові у двох водіїв автобусів виявили Covid-19

У Львові водіїв громадського транспорту продовжують тестувати на коронавірус.

1

Продовжуючи переглядати Новини України (UAZMI), ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся на використання файлів cookie