Обозреватель

«Обозреватель» - найсвіжіші новини України та світу онлайн. Оперативно та цікаво про події в Україні та світі

https://www.obozrevatel.com/ukr/

Археологи виявили срібну пластину із зображенням оголеної до пояса скіфської богині.

У Росії, в Острогозькому районі Воронезької області, в одному з курганів на Середньому Доні археологи знайшли давню срібну накладку із зображенням скіфських божеств та грифонів. Прикраса дивом уціліла в могильнику, який ще в давнину було разграбовано.

Як розповів Livescience, це перша подібна знахідка у скіфських курганах Середнього Дону. Накладку фахівці знайшли в кургані, розташованому в центральній частині могильника Девиця V.

Експерти уточнили, що ділянка, на якій був захований артефакт, розташована на пагорбі правого берега річки Девіца і є групою з 19 курганів, розміщених паралельними ланцюгами, витягнутими із заходу на схід. Вчені зазначили, що багато насипів вже практично зникли і погано помітні нефахівцю. Головну ж роль у їхньому зникненні відіграли аграрії, які розбили поля навколо та вирощують агрокультури.

Курган, у якому виявили накладку, розташований у центральній частині могильника. Сьогодні його висота становить лише 1,3 м у висоту та сорок метрів у діаметрі. Основне поховання в ньому відноситься до IV століття до н.

Могила є великим прямокутником. Вона виявилася найбільшою з усіх могильників, виявлених у групі курганів Девиця V.

Вчені зазначили, що раніше його було розграбовано. Було вкрадено навіть частини скелета колись похованої тут людини, як припускають фахівці, воїна. Однак у могильнику залишилися місця, куди злодії не змогли дістатися. У могилі в наш час було знайдено спорядження, упряж і артефакти "звіриного стилю". Разом із залишками скелета вчені розшукали невеликі скіфські золоті пластини, якими, ймовірно, встеліли труну похованої тут людини. А також знайшовся ніж, частина скелета коня, списи. Археологи виявили шість бронзових пластин у формі вовків.

Срібна пластина із зображенням скіфських богів та грифонів.

Проте центральною знахідкою, яка найбільше вразила археологів, стала срібна пластина, прибита безліччю маленьких срібних цвяхів до дерев'яної основи поховання. Довжина пластини становить 34,7 див, ширина – 7,5 див.

На пластині зображено фігуру з крилами, яка звертається до богини родючості Кібелі. Божество оголене, а на голові – корона з роками. Кібелу оточують грифони.

"Подібні зображення, в яких змішані традиції Малої Азії та Стародавньої Греції, часто зустрічаються під час розкопок скіфських курганів", – розповіли дослідники.

Вчені зазначили, що це не перша значуща знахідка у районі курганів. Раніше на цьому місці вже знайшли останки жінки-воїна і старої в одязі для церемоній.

Як повідомляв OBOZREVATEL, археологи розкопали місто, яке в "Іліаді" згадував Гомер.

Новини по темі
Британія без вагань посилить санкції проти Росії.

Британія без вагань посилить санкції проти Росії.

Прем'єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон заявив, що Лондон без вагань посилить санкції проти Москви та намагатиметься сприяти будь-якому розгортанню НАТО, якщо Росія вторгнеться в Україну.

Цензор.НЕТ

ЗМІ дізналися про секретні брифінги через загрозу російського вторгнення в Україну.

Адміністрація президента США Джо Байдена сьогодні проведе два секретні брифінги через загрозу вторгнення Росії в Україну. Брифінги пройдуть для помічників керівників Палати представників і Сенату, а також співробітників профільних комітетів. Як по...

UA.NEWS

Рада ЄС схвалила змінені рекомендації щодо подорожей в умовах пандемії.

Рада ЄС схвалила змінені рекомендації щодо подорожей в умовах пандемії.

Рада ЄС схвалила змінені рекомендації щодо подорожей в умовах пандемії коронавірусу, які тепер грунтуються на "індивідуальній ситуації" мандрівників і не прив’язуються до регіону походження.

Finance.UA

Брифінг 25.01.2022 Сергій Штепа

Брифінг 25.01.2022 Сергій Штепа

Брифінг народного депутата України Сергія Штепи Підписуйтесь на канал та натискайте на дзвоник, аби бути в курсі усіх актуальних тем у Парламенті. Долучайтесь до наших соцмереж: #ТелеканалРада #Брифінг #Штепа

Брифінг 25.01.2022 Олексій Мовчан

Брифінг 25.01.2022 Олексій Мовчан

Брифінг народного депутата України Олексія Мовчана Підписуйтесь на канал та натискайте на дзвоник, аби бути в курсі усіх актуальних тем у Парламенті. Долучайтесь до наших соцмереж: #ТелеканалРада #Брифінг #Мовчан

Судова мафія почала самоочищуватися, Підгорає

Судова мафія почала самоочищуватися, Підгорає

У це дуже складно повірити, але наша судова система таки почала процес очищення. Днями двоє членів Вищої ради правосуддя подали у відставку. ~ Підписатись на Вєсті ~ ~ Підписатись на Знаєм24 ~ 24 Канал онлайн – 24 Канал у Facebook – 24 Канал у Ins...

СБУ провела видовищні антитерористичні навчання

СБУ провела видовищні антитерористичні навчання

СБУ провела навчання на базі міжнародного аеропорту "Антонов" у Київській області. Спецпризначенці знешкоджували умовних "терористів", які захопили літак із пасажирами. Читати на сайті: ~ Підписатись на Вєсті ~ ~ Підписатись на Знаєм24 ~ 24 Канал ...

Брифінг 25.01.2022 Володимир Іванов

Брифінг 25.01.2022 Володимир Іванов

Брифінг народного депутата України Володимира Іванова Підписуйтесь на канал та натискайте на дзвоник, аби бути в курсі усіх актуальних тем у Парламенті. Долучайтесь до наших соцмереж: #ТелеканалРада #Брифінг #Іванов

Брифінг 25.01.2022 Сергій Лабазюк

Брифінг 25.01.2022 Сергій Лабазюк

Брифінг народного депутата України Сергія Лабазюка Підписуйтесь на канал та натискайте на дзвоник, аби бути в курсі усіх актуальних тем у Парламенті. Долучайтесь до наших соцмереж: #ТелеканалРада #Брифінг #Лабазюк