ГУ Держпраці Денпропетровщіни влаштувало позапланову перевірку на КЗРК.

Адміністрація ПАТ "Криворізький залізорудний комбінат" (КЗРК, Дніпропетровська обл.) підписала з працівниками підприємства меморандум про взаєморозуміння і виконання зустрічних вимог. Згідно з досягнутими домовленостями, з 1 вересня на підприємстві підвищуються тарифні ставки і посадові оклади. Про це повідомляється в офіційному прес-релізі КЗРК.

Меморандум був підписаний 10 вересня і став наслідком переговорів з протестуючими працівниками підприємства, які тривали з 4 вересня. Документ підписали в присутності народного депутата - голови Національної профспілки гірників України Михайла Волинця.

У документі не вказано, на скільки підвищуються ставки. Однак відомо, що учасників протесту, які вимагають, щоб їм платили по 1 тисячі доларів на місяць, поступки адміністрації не задовольнили. Точно так же, як шахтарі вважають невиконаними свої вимоги про поліпшення умов роботи і охорони праці.

Сформована на підприємстві ситуація послужила причиною початку з 10 вересня позапланової перевірки КЗРК співробітниками головного управління Держпраці в Дніпропетровській області. Ця перевірка була ініційована прем'єр-міністром і має на меті встановити, наскільки на підприємстві дотримувалися законодавства про працю в період з 1 січня 2013 року до 1 вересня 2020 року.

Адміністрація закликала всіх працівників підприємства припинити наражати себе на небезпеку, піднятися на поверхню і надати можливість колективу підприємства повернутися до нормального трудового процесу.

Як повідомив Волинець в інтерв'ю одному з одеських телеканалів в понеділок, працівники КЗРК вимагають підвищити і проіндексувати зарплату, дотримуватися питання охорони праці і ТБ, додавши, що раніше на підприємстві був відсутній соціальний діалог.

"Я 10 днів тому говорив з прем'єр-міністром, було рекомендовано провести переговори з адміністрацією, власником підприємства. Переговори почалися, але зайшли в глухий кут. І зараз під землею 195 людей протестують, а максимальна кількість протестуючих працівників під землею досягала 414 чоловік", – констатував профлідер.

За його словами, у КЗРК два основних власника – група "Приват" і група "Метінвест", що володіють підприємством в рівних частках. При цьому група "Приват" управляє підприємством.

"Коломойський (бізнесмен Ігор Коломойський. – Ред.) втягнув (в підприємство. - Ред.) Ярославського (бізнесмен Олександр Ярославський. – Ред.) і документально оформили присутність чотирьох компаній Ярославського. Є тільки один вихід в даній ситуації – президент повинен дзвонити другому власнику, Коломойському", – переконаний Волинець.

Раніше повідомлялося, що 3 вересня гірники шахти "Жовтнева" КЗРК залишилися під землею в рамках протесту, пізніше до них приєдналися працівники інших шахт підприємства. Вимоги працівників всіх шахт спільні: підвищення зарплат, поліпшення умов праці, повернення пільгового стажу за списками 1, 2, припинення порушень при атестації.

Новини по темі

NASA вперше оцінило свій вплив на економіку США

Національне аерокосмічне агентство США (NASA) за 2019 фіскальний рік принесло понад 64,3 мільярда доларів доходу американській економіці та забезпечило понад 312 тисяч робочих місць для американців.

1

В НБУ показали, яким буде курс долара після вихідних.

Гривня девальвує

1 1

Китайські інвестори «Мотор Січі» закликали ВРУ створити слідчу комісію у справі про блокування їм доступу до підприємства.

Китайські інвестори авіабудівного АТ "Мотор Січ", звернулися до депутатів Верховної Ради з офіційним листом, в якому міститься прохання створити тимчасову слідчу комісію і припинити державне рейдерство, яке проявляється в протизаконному блокуванні...

1

Зеленський під час візиту на Закарпаття попросив Кабмін приділити особливу увагу малим виноробним виробництвам.

Президент України Володимир Зеленський звернувся до уряду з проханням приділити особливу увагу малим виробництвам у галузі виноградарства та виноробства.

1

В Украине обещают масштабную индексацию пенсий: кому и сколько добавят.

Индексация пенсий будет проведена с 1 марта 2021 года.

1 1

Данилюк став головою наглядової ради Нацдепозитарію.

Членом наглядової ради НДУ Данилюк став 10 серпня.

1

Білоруси їдуть працювати у Польщу: чи вистачить роботи українським трудовим мігрантам.

Роботу у Польщі частіше стали шукати білоруси. Це переважно менеджери середньої ланки, які хочуть працювати за фахом, свідчать дані компанії з міжнародного працевлаштування Gremi Personal."Якщо ситуація в Білорусі складатиметься катастрофічно, мож...

1 1

Чому очікують закон про податкову амністію

Народні депутати очікують реєстрацію законопроекту про податкову амністію від президента Володимира Зеленського."З дня на день чекаємо законопроект про податкову амністію від президента. Цілі зрозумілі. Завдання визначені. Текст узгоджений", - зая...

1

ЄС не є благодійною організацією або банкоматом - Боррель.

У Євросоюзі розраховують, що Україна повністю скористається перевагами співпраці у рамках Угоди про асоціацію та зони вільної торгівлі."Як я вже сказав президенту, ЄС не є благодійною організацією або банкоматом. Найкращий спосіб підтримати Україн...

1

Продовжуючи переглядати Новини України (UAZMI), ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся на використання файлів cookie