Світові витрати на імпорт продовольства виростуть на 12% до рекордного рівня в цьому році – FAO.

Очікується, що у 2021 році глобальні витрати на імпорт харчових продуктів зростуть на 12% до рекордного рівня через різке зростання цін на сировинні товари і стійкого попиту під час кризи COVID-19. Про це заявило продовольче агентство ООН, передає Reuters.

Згідно з прогнозами Продовольчої і сільськогосподарської організації ООН (FAO), цього року витрати на імпорт продовольства в світі, включаючи витрати на доставку, складуть $1,715 трлн в порівнянні з $1,530 трлн у 2020 році.

Зростання торгівлі сільськогосподарською продукцією під час пандемії показав нееластичний характер споживання харчових продуктів і стійкість міжнародних ринків, але зростання цін з кінця 2020 року підвищила ризики для бідніших і залежних від імпорту країн, йдеться в повідомленні регулятора.

Щомісячний індекс цін на харчові продукти FAO в травні досяг 10-річного максимуму, відображаючи різке зростання цін на зернові, олії і цукор.

Окремий індекс вартості імпорту продовольства, включаючи вартість фрахту, який також різко виріс, досяг рекордного рівня в березні цього року, перевершивши рівні, які спостерігалися під час попередніх стрибків цін на продовольство в 2006-2008 і 2010-2012 роках.

Значне зростання обсягів імпорту основних харчових продуктів торік вже призвів до зростання світових витрат на імпорт на 3% до рекордного рівня.

Виняток склали напої та рибні продукти, які більш чутливі до економічних умов і попит на які стримувався труднощами в ланцюжку поставок, повідомила FAO.

Імпорт Китаю був рушійною силою сільськогосподарського попиту і цін минулого року, частково відображаючи зусилля Пекіна по відновленню свинарства після спалаху хвороби.

Очікується, що імпорт китайської кукурудзи в майбутньому сезоні 2021/22 року виросте до 24 млн тонн, в результаті чого Китай залишиться провідним світовим імпортером.

Очікується, що відновлення виробництва свинини в Китаї призведе до скорочення світової торгівлі, компенсуючи зростання потоків яловичини та птиці, що залишить загальну торгівлю м'ясом стабільною в цьому році, заявили в FAO.

Mind.ua

«Mind.ua» - читайте актуальні новини економіки на сайті Mind.ua. Головні новини фінансів за сьогодні. Останні новини бізнесу. Свіжі новини валютного ринку. Новини стартапів та бізнес ідеї

https://mind.ua/

Червоні лінії, протести і хохлома: головне із зустрічі Байдена та Путіна / Ексклюзив із Женеви.

Червоні лінії, протести і хохлома: головне із зустрічі Байдена та Путіна / Ексклюзив із Женеви.

16 травня Женева приймала довгоочікуваний саміт лідерів США та Росії Джо Байдена та Володимира Путіна. З більшості питань, як і очікувалося, особливої згоди досягти не вдалося. Та за підсумками зустрічі, що тривала понад 4,5 години, Путін заявив, ...

2

Що буде з доларом в Україні влітку: прогноз від Фурси.

Що буде з доларом в Україні влітку: прогноз від Фурси.

Долар можна придбати приблизно за 27 гривень. Це поки його мінімальна вартість за увесь 2021 рік. Читати на сайті:

2

Про головне за 10:00: Путін і Байден поговорили про Україну.

Про головне за 10:00: Путін і Байден поговорили про Україну.

У випуску "Про головне" за 17 червня станом на 10:00 – Володимир Путін та Джо Байден поговорили про Україну в Женеві. Зокрема, лідери США та Росії обговорили війну на Донбасі та вступ в НАТО. 24 Канал онлайн – 24 Канал у Facebook – 24 Канал у Inst...

Бойовики допитали Протасевича у Білорусі

Бойовики допитали Протасевича у Білорусі

У Білорусі бойовики з окупованих територій Луганщини допитали опозицінйого журналіста Романа Протасевича. Україна вимагає офіційних пояснень. 24 Канал онлайн – 24 Канал у Facebook – 24 Канал у Instagram – 24 Канал у Twitter – 24 Канал у Telegram –

Україна – Македонія: прогнози матчу від букмекерів

Україна – Македонія: прогнози матчу від букмекерів

Україна спробує здобути свою першу перемогу на Євро-2020 17 червня 2021 року. О 16 годині розпочнеться матч проти Північної Македонії. За даними букмекерів: Україна – фаворит цього протистояння. 24 Канал онлайн – 24 Канал у Facebook – 24 Канал у I...

Чи будуть у Львові об’єднувати лікарні? Сесія міської ради.

Чи будуть у Львові об’єднувати лікарні? Сесія міської ради.

З питань реклами: ntareklama@gmail.com Підписатися на наш канал

2