
Єврокомісія запропонує включити до дев'ятого пакету санкцій проти росії заборону нових інвестицій у гірничодобувний сектор. Щоправда, буде зроблено виняток для деяких конкретних продуктів.
Джерело . Про це пише Financial Times з посиланням на три джерела, знайомі з ходом дискусії.
Деталі . Досі основними цілями західних країн були енергоресурси росії – нафта, газ, вугілля – головне джерело валютних доходів для бюджету, а також оборонна та технологічна галузі. Гірничодобувна промисловість – один із найважливіших сегментів економіки. Росія є одним із провідних світових виробників чорних та кольорових металів, калійних добрив, вугілля (на постачання якого із серпня в Європі вже діє ембарго).
За словами джерел FT, чиновники ЄК обговорять з представниками країн Євросоюзу нові обмеження найближчими днями та сподіваються остаточно домовитися до кінця наступного тижня.
До пакету санкцій також передбачається включити заборону на експорт низки додаткових технологій і продукції, які росія, як вважають у Брюсселі, використовує при виробництві озброєнь; на операції ще із трьома російськими банками; а також санкції проти 180 осіб.
Бекграунд . Експерти Conflict Armament Research з'ясували, що росія продовжує виготовляти деякі ракети, незважаючи на західні санкції. Зокрема, дві крилаті ракети Х-101, випущені по Україні 23 листопада, були виготовлені влітку і у вересні, коли санкції вже давно діяли. Можливо, росія ще має запаси компонентів, але також існує ймовірність, що їй вдається купувати напівпровідники та інші елементи в обхід санкцій.