США закликали Росію зупинити репресії проти Навального і його прихильників.

Держдепартамент США засудив рішення Мосміськсуду Росії, який визнав "екстремістськими організаціями" три структури, пов'язані з опозиційним політиком Олексієм Навальним.

Джерело : заява Держдепу

Дослівно : "Ми засуджуємо сьогоднішнє рішення московського суду про визнання "екстремістськими" трьох організацій, пов'язаних ув'язненим опозиціонером Олексієм Навальним.

Це рішення наражає співробітників, волонтерів та тисячі прихильників по всій Росії на небезпеку кримінального переслідування і ув'язнення за здійснення основних прав людини, гарантованих конституцією Російської Федерації, і додатково обмежує можливість опозиційних кандидатів потрапити в бюлетені на вересневих виборах до Держдуми.

Цією дією Росія фактично криміналізувала один з небагатьох, що залишилися в країні, незалежних політичних рухів".

Деталі : У Держдепартаменті вважають, що таке рішення Росії свідчить про розширення репресій щодо політичної опозиції, громадянського суспільства і незалежних ЗМІ.

Там також нагадали, що сам Навальний має проблеми зі здоров'ям і перебуває у в’язниці через політично сфабриковані підстави.

Держдеп закликав негайно і беззаперечно звільнити опозиціонера.

У США нагадали, що в 2017 році в Росії визнали "екстремістською" релігійну організацію "Свідки Єгови", після чого десятки людей потрапили до в'язниці, а сотні інших зіткнулися з переслідуванням і дискримінацією за зібрання для молитов і роздачу літератури.

Держдеп закликав Росію "припинити зловживання терміном "екстремізм" щодо ненасильницьких організацій, припинити репресії щодо Навального і його прихильників і дотримуватися своїх міжнародних зобов'язань щодо поваги і забезпечення прав людини і основних свобод".

Там підкреслили, що "російський народ, як і всі люди, має право вільно говорити, створювати мирні асоціації для досягнення загальних цілей, користуватися релігійною свободою і бути почутим під час вільних і справедливих виборів".

Що було раніше: 9 червня Мосміськсуд на закритому засіданні визнав Фонд боротьби з корупцією (ФБК), Фонд захисту прав громадян і "Штаби Навального" екстремістськими організаціями.

Передісторія :

  • Президент Росії Володимир Путін підписав так званий закон проти Фонду боротьби з корупцією, який забороняє брати участь в різних виборах, в тому числі і президента, людям, причетним до діяльності "екстремістської" або "терористичної" організації.
  • Законопроєкт був внесений до Держдуми незабаром після того, як прокуратура Москви вимагала визнати ФБК Олексія Навального екстремістською організацією. ЗМІ стали називати ініціативу "законом проти ФБК".
  • Спочатку в документі йшлося про заборону брати участь тільки у виборах до Держдуми, проте до другого читання внесли поправки, які поширюють заборону на вибори всіх рівнів.

Українська правда

«Українська правда» - новини про Україну

https://www.pravda.com.ua/

Путін різко відповів Байдену: То хто ж вбивця

Путін різко відповів Байдену: То хто ж вбивця

Володимир Путін відповів на заяву Джо Байдена про "Путіна-вбивцю". Очільник Кремля сказав, що Байден пояснював свої слова про "вбивцю" ще в телефонній розмові. 24 Канал онлайн – 24 Канал у Facebook – 24 Канал у Instagram – 24 Канал у Twitter – 24 ...

Ексклюзивний матеріал з Іраку. Як Україна повертала українців із таборів у Сирії

Ексклюзивний матеріал з Іраку. Як Україна повертала українців із таборів у Сирії

Із Сирії до України повернули 8 українців. Маму і 7 її дітей. За інформацією почесного консула України в Ербілі, в таборах на території Сирії залишається ще 41 українець. Обіцяють забрати усіх, складні переговори продовжать. Учасники переговорного...

Байден і Путін провели переговори в Женеві, Про головне, 16 червня 2021.

Байден і Путін провели переговори в Женеві, Про головне, 16 червня 2021.

У випуску "Про головне" за 16 червня – зустріч Байдена і Путіна в Женеві; ймовірна відставка Авакова; фактичий розкол "Голосу". Читати на сайті:

Навальний свідомо хотів потрапити за ґрати, – Путін.

Навальний свідомо хотів потрапити за ґрати, – Путін.

Володимир Путін вважає, що Олексій Навальний усе робив для того, аби його затримали та потім відправили за ґрати. Крім того, президент Росії натякнув, що саме викривальні матеріали опозиціонера вплинули на арешт останнього. Читати на сайті: 24 Кан...

Масштабна аварія на перехресті за участі машини поліцейських.

Масштабна аварія на перехресті за участі машини поліцейських.

Масштабна аварія на перехресті за участі машини поліцейських. Хто кого повинен був пропустити, чому апеляційний суд ігнорує свідчення свідків та що кажуть експерти? Дивіться З питань реклами: ntareklama@gmail.com Підписатися на наш канал

Туалети без дверей, 60-річна підлога.. Як уже четвертий рік ремонтують  «Палац спорту»  в Червонограді

Туалети без дверей, 60-річна підлога.. Як уже четвертий рік ремонтують «Палац спорту» в Червонограді

Туалети без дверей та перетинок. Санвузол для людей "без комплексів" виявили активісти у Червоноградському "Палаці спорту" для дітей та людей з обмеженими можливостями. Відсутні перегородки і в душових. Офіційно, нині у спорткомплексі мали б завер...